Ázsia-kupa: Minamino vezérletével verte Japán Vietnámot

D. S. B.D. S. B.
2024.01.14. 14:40
Minamino Takumi vezette győzelemre Japánt Vietnám ellen (Fotó: Getty Images)
Gólokban gazdag első félidő után 4–2-es sikerrel kezdte meg szereplését a Katarban zajló Ázsia-kupa D-csoportjában a japán válogatott, amely Minamino Takumi vezérletével verte meg Vietnám legjobbjait. A C-csoportban az Arab Emírségek 3–1-re nyert Hongkong ellen, Irán pedig Palesztina felett diadalmaskodott (4–1).

A Monaco támadója, Minamino Takumi már a 11. perben előnyhöz juttatta övéit, de Vietnám óriási meglepetésre fordítani tudott a 33. percre.

A szünetben azonban ismét Japán vezetett, a 45. percben Minamino Endo Vataru passzából egyenlített, majd az ő előkészítése után Nakamura Keito fordította vissza az állást.

Az óriási mezőnyfölényben játszó japánok a második félidőben is sokkal veszélyesebbek voltak, s a 84. percben csereként beállt Kubo Takefusza azonnal betalált, kialakítva a 4–2-es végeredményt.

ÁZSIA-KUPA, KATAR
CSOPORTKÖR.
1. FORDULÓ
D-CSOPORT
Japán–Vietnám 4–2
(Minamino 11., 45., Nakamura K. 45+4., Kubo 85., ill. D. B. Nguyen 16., Pham Tuan Hai 33.)
C-CSOPORT
Arab Emírségek–Hongkong 3–1
(Adil 34., Al-Zaabi 52., Al-Ghasszani 90+5., ill. Chan K. 49.)
Irán–Palesztina 4–1 (Anszarifard 2., Halilzadeh 12., Ghajedi 38., Azmun 55., ill. Szejam 45+6.)