Vb 2026: kiütéses győzelem az ázsiai selejtező nyitányán

K. Zs.K. Zs.
2023.10.12. 20:05
A mianmari Lwin Moe Aung két góllal nyitotta a selejtezőt (Fotó: Getty Images)
Mianmar válogatottjának fölényes, 5–1-es győzelmével kezdődött meg a 2026-os labdarúgó-világbajnokság ázsiai selejtezője csütörtökön.

Az ázsiai selejtezősorozat első gólját a mianmari Lwin Moe Aung szerezte, és ő volt az is, aki a 97. percben született második találatával lezárta a csapata 5–1-es győzelmével végződő, továbbjutással kecsegtető első mérkőzést a Makaó elleni párharcban. Az olló a kilencven perc letelte után nyílt ki, a hazaiak akkor szereztek még két gólt.

Tajvan is fölényesen nyert, azonban a Maldív-szigetek csapata hiába szerzett vezetést a 87. percben Banglades ellen, az utána becserélt Saad Uddin döntetlenre mentette a meccset a vendégeknek.

Az ázsiai zóna ötkörös selejtezőjének első lépcsőjében a térség gyengébb válogatottjai, a FIFA-világranglista alapján felállított erősorrend 27-46. helyezettje lép pályára, és az oda-vissza rendszerben zajló párharcok győztesei kerülnek be a 36 válogatottat felvonultató, novemberben kezdődő első csoportkörbe.