Felkészülés: Messi mesterötösével ütötte ki Argentína Észtországot

L. M.L. M.
2022.06.05. 21:55
Lionel Messi mesterötöst szerzett Észtország ellen (Fotó: AFP)
Lionel Messi mesterötöst szerzett az argentin válogatott Észtország elleni felkészülési mérkőzésén Pamplonában (5–0). Kolumbia legyőzte Szaúd-Arábiát, míg Új-Zéland kikapott Perutól.

8. Ali Mabhut (egyesült arab emírségekbeli) 76/92

Argentína Észtországgal játszott felkészülési mérkőzést a spanyolországi Pamplonában. A dél-amerikaiak már a kilencedik percben megszerezték a vezetést Lionel Messi büntetője révén. Az argentin nyomással nem bírtak az első félidő végéig dacolni az észtek, egy remek támadás végén Messi elé került a labda, aki higgadtan talált a kapu bal felső sarkába. A második félidő elején mintegy az öltözőben maradtak az észtek, Messi a 47. percben egy jobb oldali beadásra érkezett, megszerezve a mesterhármast. A 71. percben egy előnyszabályt követően figyelmetlen volt az észt védelem, Messi ezt használta ki és a kapust kicselezve a hálóba talált. A hétszeres aranylabdásnak ez volt a 85. gólja a válogatottban, ezzel pedig megelőzte az örökranglistán Puskás Ferencet. Kimagasló teljesítményét a 76. percben koronázta meg, egy lepattanó labdát értékesített, megszerezte ötödik gólját és ezzel állította be az 5–0-s végeredményt.

A másik három felkészülési meccsen Kolumbia Borrégóljával Szaúd-Arábiát, Peru pedig Lapadula találatával Új-Zélandot győzte le 1–0-ra, míg az Egyesült Államok gól nélkül Uruguay ellen.