Görögország: argentin vezetőedzője lesz az AEK-nak

2022.04.28. 16:21
Matías Almeyda Görögországban vállal munkát (Fotó: AFP)
Az argentin Matías Almeyda lesz az AEK Athén labdarúgócsapatának vezetőedzője –  írja az MTI.

A 48 éves szakvezető hamarosan megérkezik Görögországba és aláírja a kettő plusz egy évre szóló szerződését.

A játékosként negyvenszeres válogatott, olimpiai ezüstérmes Almeyda volt a River Plate, a Sevilla, a Lazio, a Parma, az Internazionale és a Brescia futballistája is. Az olasz bajnokságot, a KEK-et, az európai szuperkupát és a Libertadores-kupát egy-egy, az argentin bajnokságot és az Olasz Kupát három alkalommal nyerte meg.

Edzőként a River Plate, a Banfield, a Guadalajara, majd 2018-tól tíz nappal ezelőttig a San Jose Earthquakes együttesét irányította. A mexikói bajnokságot egyszer, az ország kupasorozatát kétszer, a CONCACAF Bajnokok Ligáját szintén egyszer nyerte meg.

A 15-szörös Görög Kupa-győztes, 12-szeres bajnok AEK Athén jelenleg a tabella ötödik helyén áll.