Férfi kézi Eb: Lengyelország nagy csatában legyőzte Feröert

B. A.B. A.
2024.01.15. 19:42
Lengyelország legyűrte Feröert a záró fordulóban (Fotó: Getty Images)
A Németországban zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon a csoportkörök utolsó fordulójában Lengyelország végletekig szoros mérkőzésen nyert Feröer ellen. Csehország magabiztosan legyőzte Görögországot, míg Bosznia-Hercegovina hiába kezdett jól, Grúzia örülhetett.

Két kora esti találkozón is két egyaránt nullapontos csapat találkozott egymással. A legsimább találkozó az F-csoportban volt, ahol Csehország már az első félidő végére hét góllal elhúzott Görögország ellen. A különbség tovább nőtt, volt 14 gól is a felek között, a végén azonban a görögök kozmetikáztak az eredményen, 29–20 lett Csehország javára.

Az E-csoportban Grúzia közel tíz percen át nem talált be a kapuba, így Bosznia-Hercegovina ellépett 8–2-re az első félidő közepén. Ezt követően viszont a bosnyákok voltak pontatlanok, a szünetben már döntetlen volt az állás. A második félidőben már nem voltak ekkora kilengések, Grúzia 22–19-re diadalmaskodott ezzel megszerezve történelme első Eb-győzelmét.

A Lengyelország–Feröer meccs volt az idősáv egyetlen a továbbjutás szempontjából téttel bíró találkozója. A feröeriek egy győzelemmel és a norvégok vereségével még bízhattak a továbbjutásban, igaz, a norvégok gólkülönbsége lényegesen jobb volt a forduló előtt. Azonban a lengyelek sem akartak pont nélkül kiesni, ennek megfelelően folyamatosan fej fej mellett haladtak a csapatok. Nyolc perccel a vége előtt kétgólos előnyt szereztek a lengyelek. Feröernek kockáztatnia kellett, de nem jött be – Lengyelország 32–28-ra nyert.

A hat csapat közül egyik sem jutott tovább a középdöntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG)