Felkészülés: megható angol gesztus, majd kétgólos siker

2015.11.17. 22:57
Francia színekbe borult a Wembley (Fotó: Action Images)
Nemzetközi felkészülési mérkőzésen az angol labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–0-ra legyőzte Franciaországot.

Rendkívül megható jelenetsorral indult a meccs felvezetése, hiszen az egész Wembley egy emberként énekelte az angol után a francia himnuszt is a párizsi merényletekre emlékezve.

Eseményekben kevésbé bővelkedett az első félidő, a hajrában Alli törte meg a csendet, lökete Koscielny combján megpattanva kötött ki a jobb felső sarokban (1–0).

A fordulást követően Sterling bal oldali beadása után Rooney kapáslövése a bal alsóban landolt, az 51. gólját szerezte meg az angol rekorder (2–0).

Sőt! Pillanatokkal később centiken múlott a harmadik hazai találat, de Kane távoli lökete a bal felső mellé szállt.

A második félidő derekán még Martial közeli lövésénél kellett Butlandnek nagyot hárítania, újabb gól pedig már nem született, így Anglia 2–0-ra nyert.

A többi meccsen

A románok rögvest a mérkőzés elején vezetéshez jutottak a Buffon – Darmian, Barzagli, Bonucci, Chiellini – Florenzi, Marchisio, Soriano, El Shaarawy – Eder, Pelle tizeneggyel felálló olaszok otthonában, Stancu vette be Buffon kapuját (0–1). A fordulást követően Marchisio vezérletével fordítottak a hazaiak, előbb büntetőből talált be, majd Gabbianinak adott gólpasszt (2–1). Győzni azonban így sem tudtak az olaszok, a hajrában Andone egyenlített (2–2).

Az Eb-sorsolást egyaránt a második kalapból váró Ausztria és Svájc csatáján Seferovic dupljával 2–1-re nyertek a vendégek, a lengyelek 3–1-re legyőzték Csehországot, a szlovákok pedig szintén 3–1-re verték Izlandot.

ANGLIA–FRANCIAORSZÁG 2–0 (1–0)
London, Wembley. 71 223 néző. V: Eriksson (svéd)
ANGLIA: Hart (Butland, a szünetben) – Clyne, Cahill, Stones, Gibbs – Dier –Alli (P. Jones, 88.), Sterling (Lallana, 68.) – Barkley (Shelvey, 79.) – Rooney, Kane (Bertrand, 80.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Sagna, Varane, Koscielny, Digne – Schneiderlin (Sissoko, 82.), Cabaye (L. Diarra, 57.), Matuidi (Pogba, a szünetben) – Ben Arfa (Coman, a szünetben), Gignac (Giroud, 57.), Martial (Griezmann, 67.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps