Ausztria: az Austria a 91. percben akadályozta meg a Salzburg bajnoki címét

2010.05.09. 18:09
Elképesztő küzdelemben nyert a narancssárga mezes Ausztria (Fotó: Reuters)
Elmaradt a bajnokavatás az osztrák labdarúgó Bundesligában: az Austria Wien Junuzovic 91. percben szerzett szabadrúgásgóljával győzött a Red Bull Salzburg otthonában, így csökkentette a házigazdák előnyét az utolsó forduló előtt – drámai mérkőzés volt.

A Salzburgnak csak egy pont kellett a rangadón, és mivel az egész szezonban nem kapott ki otthon bajnoki mérkőzésen, valószínű volt, hogy ezt be is gyűjti. Az első félidőben a salzburgiak játszottak jobban a sérült Sáfár Szabolcs nélkül felálló Austriánál, majd a másodikban is tartották az eredményt – a 91. percig.

A vége elképesztően izgalmasan alakult: a 91. percben Zlatko Junuzovic szép szabadrúgással vezetést szerzett az Austriának. A bécsi drukkerek vadul ünnepeltek, egészen a 93. percig, amikor egy szabadrúgás után az előrehúzódó Afolabi betalált, Dietmar Drabek játékvezető viszont – a hazaiak tüntetése közepette, a beszámolók szerint hatalmas hibát elkövetve – érvénytelenítette a gólt, amellyel bajnok lett volna a Salzburg.

Maradt a 0–1, amely azt jelenti, hogy a Salzburg az utolsó forduló előtt 73 ponttal vezet, az Austria 72 pontos, a magabiztosan győző Rapid Wien pedig 70 egységgel áll – a bajnokság még háromesélyes.

Waltner Róbert végigjátszotta a Mattersburg linzi meccsét, de gólt nem szerzett, csak egy sárga lapot könyvelhetett el, a burgenlandiak ráadásul ki is kaptak. A már kiesett Austria Kärnten Pusztai Olivér nélkül kapott ki a Riedtől.