Az uruk útja a brazilokon keresztül vezet a 15. kupagyőzelem felé

2007.07.08. 08:55
A 14-szeres győztes uruguayi válogatott a második félidőben egyértelműen felülmúlta a házigazda Venezuelát a 42. Copa America negyeddöntőjében, s 4-1-es győzelemmel jutott be a négy közé, ahol majd a brazil csapattal csaphat össze a fináléért. A venezuelaiak egyébként egy félidőn át egyenrangú ellenfelei voltak a „celestének”.
Diego Forlan már elrúgta a labdát Renny Vega kapus mellett. Ezzel a találattal vezetett 1-0-ra az uruguayi csapat
Reuters
Reuters

Diego Forlan kétszer volt eredményes a szépségdíjas gólokat is hozó összecsapáson: az Atletico Madrid csatára foglalta keretbe a találkozót.

A 38. percben Forlan a leshatáron kapott egy remek kiugratást – a hazaiak védelme „gyönyörűen” asszisztált hozzá –, átvette a labdát, majd szépen begurította a kapu jobb oldalába (0-1).

A venezuelaiak nem adták fel, és egy gyönyörű szabadrúgásgóllaal egyenlítettek: a 41. percben Juan Arango 25 méterről a szétnyíló uruguayi sorfalban keletkezett résbe lőtte be a labdát, amely Fabian Carini jobb keze mellett vágódott a jobb sarokba (1-1).

A második játékrész teljesen a kékmezeseké volt, a házigazda ország együttese fokozatosan a padlóra került.

A 65. percben Pablo Garcia olyan pontos lövést küldött a 16-oson kívülről a jobb felső sarokba, hogy Renny Vega kapusnak – aki egyébként repült a levegőben – esélye sem volt kiütni a „ficakba” tartó gömböt (1-2).

Ekkor még nyílt volt a továbbjutás kérdése, azonban az uruk érezhetően jobbak voltak, és uralták a meccset.

A 87. percben dőlt el végleg a mérkőzés, amikor lendületes uruguayi támadás végén Cristian Rodriguez a 16-os bal oldalán csinált egy visszacselt, majd ballal, laposan bevágta a labdát a bal alsó sarokba (1-3).

A kegyelemdöfést Forlan adta meg, s egy kipattanóra lecsapta kialakította a végeredményt a hosszabbítás perceiben.

Uruguay válogatottja magyar idő szerint keddről szerdára virradó éjjel Maracaibóban Brazíliával találkozik a döntőbe jutásért. Az összecsapás 2 óra 50 perckor kezdődik.