Bravúrral kezdett a Németh, Marsi duó

LANTOS GÁBORLANTOS GÁBOR
2004.04.02. 22:16
Ennél rosszabbul nem is kezdődhetett volna& Nem elég, hogy a Pázsy Ferenc, Fazekas Péter páros a sorsoláskor megkapta az egyik legnehezebb ellenfelet, a német Rosskopf, Hielscher duót, 40 perc elteltével ki is kapott tőle.
A vereségben igazán az a bosszantó, hogy a magyarok három játszma után 2:1-re vezettek, s kifejezetten jól játszottak. A hazai közönség biztatása közepette Rosskopf vezetésével a befejező három játszma abszolút német fölényt hozott. Pázsyék veresége egyszersmind azt is jelenti, hogy az alsó, D-ágra kerültek, ami Temes Péter vezetőedző szerint egyenlő a húslevessel. Azaz van ott minden, de legfőképpen igen rögös út Athénig. A folytatásban a Fazekas Mária, Molnár Zita női párosunk következett, lényegesen könnyebbnek ígérkező mérkőzésen lengyel vetélytárssal szemben. A papírforma ezúttal is beigazolódott, hiszen Fazekasék játszi könnyedséggel, 4:1-re verték ellenfelüket, s tettek egy kis lépést Athén felé. "Nem nyomaszt az a tudat, hogy Marcsinak már van olimpiai kvótája, nekem pedig nincs – mondta a győzelem után Molnár Zita. – Jól ment a játék, bár egy szettet odaajándékoztunk a szemben állóknak. Nincs azonban megállás, hiszen újabb mérkőzések várnak ránk, s szeretnénk szombat délutánra befejezni a selejtezőt úgy, hogy zsebemben van az athéni repülőjegy."Molnárék következő ellenfele a litván Garkauskaité, Prusiené duó lesz, amely Bátorfi Csilla és Tóth Krisztina mumusának számít, s a kettős a tavalyi olaszországi Európa-bajnokságon egyszer már legyőzte Molnárékat. A végére maradt a csattanó s egyben a kvalifikációs verseny nyitó napjának legszenzációsabb mérkőzése. A Németh Károly, Marsi Márton egység 4:3-ra legyőzte a világhírű belga Jean-Michael Saive, Philippe Saive duót! Ráadásul úgy, hogy a döntő szettben a belgák már 8:3-ra vezettek. Aztán 8:7-es belga előnynél a mérkőzésvezető nagy izgalmában előbb fölrúgta saját asztalát – magyar poén követte ezt –, majd néhány pillanattal később egy rossz mozdulat következtében a pályát határoló falat döntötte le a főbíró. A közönség hangosan kacagott, Némethék azonban megőrizték nyugalmukat, s drámai fordulatokat követően remek játékkal 11:9-re hozták a hetedik szettet. "Borzalmasan nehéz volt, mert Saive-ék állandóan reklamáltak, de erre felkészültünk – értékelte a mérkőzést Németh. – Ahogy telt az idő, úgy lettek egyre idegesebbek, s bár a döntő szettben is nyolc háromra vezettek, küzdöttünk, mint az oroszlánok. Három hónapja gyakoroljuk együtt a párost Marcival, remélem, a folytatás is hasonlóan sikeres lesz, mint a nyitány volt számunkra. PÁROS OLIMPIAI SELEJTEZÔ, LUDWIGSHAFEN. Férfiak. 1. forduló: Rosskopf, Hielscher (német)–Pázsy, Fazekas 4:2 (9, –7, –12, 7, 7, 3), Marsi, Németh– J. Saive, P. Saive (belga) 4:3 (9, –11, –9, 4, –7, 10, 9)Nők. 1. forduló: Fazekas, Molnár–Luczakowska, Cichocka (lengyel) 4:1 (4, 5 –6, 1, 6)