Akcióból nem ment a gólszerzés, de így is biztosan nyertünk a lettek ellen

RITZ BALÁZSRITZ BALÁZS
2017.08.31. 20:30
Kádár Tamás ünnepli a gólját (Fotó: Meder István)
Egy kisebb, a szünet utáni megingástól eltekintve végig jobban futballozott ellenfelénél a magyar labdarúgó-válogatott, amely 3–1-re nyert a lettek ellen a Groupama Arénában. Vasárnap következnek a portugálok, de a második sárgáját begyűjtő Bese Barnabás biztosan nem, a meghúzódott Szalai Ádám pedig valószínűleg nem lesz ott azon a mérkőzésen.

VB-SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA

B-CSOPORT
, 7. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–LETTORSZÁG 3–1 (2–1)
Budapest, Groupama Aréna, 20 000 néző. Vezette: Aranovszkij (ukrán)
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Bese, Guzmics, Kádár, Korhut – Nagy Á., Pátkai – Varga R. (Lovrencsics G., 86.), Stieber Z. (Elek Á., 74.), Dzsudzsák – Szalai Á. (Böde, 66.) Szövetségi kapitány: Bernd Storck
LETTORSZÁG:
Vanins – Freimanis, Kolesovs, Gorkss, Maksimenko, Solovjovs – Indrans, Vardanjans, Kazacoks (Visnakovs, 72.) – D. Ikaunieks (Rakels, 72.), Sabala (Gutkovskis, 86.). Szövetségi kapitány: Aleksandrs Starkovs
Gólszerző: Kádár (6.), Szalai Á. (26.), Solovjovs (68. – öngól), ill. Freimanis (40.)

A CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI
Svájc–Andorra 3–0 (Seferovic 43., 63., Lichtsteiner 67.)
Portugália–Feröer 5–1 (C. Ronaldo 3., 29., 64. – a másodikat 11-esből, W. Carvalho 58., N. Oliveira 84., ill. Baldvinsson 38.)

FELVEZETÉS, ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Először lépett pályára a magyar válogatott azóta, hogy júniusban csúfos, 1–0-s vereséget szenvedett Andorrában. A lettek elleni világbajnoki selejtezőn a Groupama Aréna kis híján megtelt, a szurkolók tehát nem fordítottak hátat Dzsudzsák Balázséknak, s ugyanolyan hangosan buzdították a mieinket, mint a szebb időkben. „A címeres mez szent, küzdj érte mindig!” – olvashattuk a Carpathian Brigade transzparensén.

A lelátói támogatást hamar meghálálta a nagy elánnal kezdő nemzeti együttesünk. A hatodik percben a válogatottba két év után visszatérő Varga Roland szabadrúgásából Kádár Tamás szerezte meg fejjel első gólját a címeres mezben. 1–0

Ezzel nem mellesleg megszakadt egy pocsék sorozatunk, négy szerzett gól nélküli találkozó után ismét eredményesek tudtunk lenni. Ezt megelőzően legutóbb novemberben, Andorra ellen szereztünk gólt, azóta a svédek, a portugálok, az oroszok és idegenben az andorraiak ellen is gólképtelenek maradtunk.

Lelkesedésünk nem csappant: bő húsz perccel később a csapatkapitány, Dzsudzsák adott be nagyszerűen egy szögletet, első számú gólfelelősünk, Szalai Ádám pedig közelről a hálóba bólintott. A tizennegyedik válogatott gólját jegyző Szalai megtapsolta az ultrákat a találata után – jó volt ezt látni. 2–0

Szalai Ádám harcossága ezúttal is gólt eredményezett (Fotó: Szabó Miklós)

A félidőhöz közeledve kissé elkényelmesedtünk – Varga, Dzsudzsák és Szalai is veszélyeztetett. Olyannyira „hátradőltünk”, hogy Korhut Mihály röviden hazaadott labdájára Gints Freimanis lecsapott, és Gulácsi Péter mellett a hálóba bombázott. 2–1

Hogy a jó hangulat a második félidőre is megmaradt, az nagyban köszönhető annak, hogy Gulácsi Péter óriási bravúrral akadályozta meg a lett egyenlítést rögtön a második játékrész elején. A folytatásban a lettek keményebbre vették a figurát, volt néhány a kelleténél durvább belépőjük, amit játékosaink nehezen viseltek, jó néhány paprikás hangulatú összecsapás jellemezte ezt az időszakot. A kisebb háború áldozata Szalai Ádám lett, aki sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot.

Dzsudzsák Balázsnak a gól ezúttal nem jött össze, de a harmadik találatunk az ő érdeme (Fotó: Meder István)

A második gólunkat szerző center helyére a közönség legnagyobb örömére Böde Dániel állt be, aki azonnal óriási helyzetbe került. Néhány perccel később pedig megszereztük harmadik találatunkat is – igaz, Bödének nem volt hozzá sok köze. Dzsudzsák harcolt ki szabadrúgást a jobbon az oldalvonal közelében, ballal nagyszerűen tekerte be a labdát, középen Aleksandrs Solovjovs pedig saját kapujába csúsztatott, öngól bár az UEFA később Dzsudzsák Balázsnak adta a gólt. 3–1

Mindhárom gólunkat szabadrúgás vagy szöglet után szereztük. Ha akcióból nem megy, ez is megteszi.

A hajrához közeledve Dzsudzsák előtt óriási lehetőség adódott, de középről a kapusba lőtte a labdát. A végjátékban Varga és a később a helyére beálló Lovrencsics Gergő is nagy helyzetbe került a jobbon, ám egyikük sem választott jó megoldást.

A gólok

A mieink játéka valamivel jobb volt, mint Andorrában – igaz, látványosnak nem lehet nevezni. Az andorrai meccsen hiányolt tűz a lettek ellen érezhető volt, ennek köszönhetően is győztünk, összességében magabiztosan. A meccs végén zúgott a „szép volt, fiúk!”, Dzsudzsákék megérdemelték a sikert. Rég volt már hozzá szerencsénk…

Folytatás Portugália ellen, vasárnap 20.45 órától a Groupama Arénában.