Az Újpest az utolsó pillanatokban veszített az MTK ellen

2024.04.21. 20:30
Fotó: Földi Imre
A labdarúgó NB I 29. fordulójában hiába vezetett sokáig az Újpest, amely az első félidőben remekül játszott, az MTK a szünetben rendezte a sorait, és Jurina két góljával megfordította a mérkőzést. Így a kék-fehérek felugrottak a tabella ötödik helyére, az Újpest pedig még mindig veszélyben van.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
Újpest FC–MTK 1–2 (Csoboth 20., ill. Jurina 79., 90+7.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 3276 néző. Vezette: Antal

A találkozó online közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni.

Volt mit törlesztenie az Újpestnek. A lila-fehérek a legutóbbi két mérkőzésükön kilenc gólt kaptak, a legutóbbi öt hazai találkozójukból pedig csak egyet nyertek meg, igaz, a Debrecen elleni 2–1-es vereség alkalmával még nem Mészöly Géza ült a kispadon. A tulajdonosváltás óta az újpesti drukkerek rendre jó hangulatot teremtenek a Szusza Ferenc Stadionban, és bizonyára ők is örülnének, ha a csapat győzelemmel, gólokkal és jó játékkal jutalmazná a biztatást. Mondjuk, ebből a szempontból nem az MTK volt a leghálásabb ellenfél. A kék-fehérek öt veretlen bajnoki mérkőzéssel a hátuk mögött várták a vasárnapi összecsapást, és ebben az idényben már kétszer is lenullázták az Újpestet, szeptemberben idegenben 2–0-ra, februárban otthon 3–0-ra győztek.

Most viszont húsz perc elteltével megtört a jég, és 2022 áprilisa, azaz két év után ismét betalált az Újpest az MTK ellen. Matija Ljujics remek helyzetfelismerése után Csoboth Kevin lőtte a labdát a kapuba. A huszonhárom éves szélsőnek mostanában érezhetően volt némi probléma az önbizalmával, ezúttal viszont nagyon magabiztosan, kíméletlenül fejezte be az akciót. Ha rendre így teljesítene, akkor jó esélye lenne arra, hogy bekerüljön a válogatott Európa-bajnoki keretébe. Mindenesetre az első félidőben nem lehetett panasz a játékára. Olyannyira, hogy nem sokkal a vezetés megszerzése után majdnem gólpasszt adott. Ezúttal ő ugratta ki jó ütemben Matija Ljujicsot, a szerb középpályás viszont kissé könnyelműen fejezte be a támadást, a kapus mellett elpöckölte a labdát, majd kevéssel a bal alsó sarok mellé lőtt. A helyzetek alapján egy félidő után akár három góllal is vezethettek volna a hazaiak, ám időnként talán túl lezserül futballoztak, ami egygólos előnyben azért nem tűnt életbiztosításnak.

Még úgy sem, hogy az első negyvenöt percben egyetlen nagyobb lehetősége sem volt a vendégeknek. A második félidő elején jóval többet volt a labda az MTK-nál, a párharcok többségét is megnyerte a középpályán, ám ez önmagában kevésnek bizonyult. Az újpestiek egyénileg jobban, nagyobb kedvvel futballoztak. Csoboth és Ljujics mellett érdemes kiemelni Kiss Tamást is, aki először volt kezdő, amióta Mészöly irányítja a csapatot. A gyorsaságával időnként ő is zavart tudott okozni a jobb oldalon, sőt, a tizedik percben majdnem gólt is szerzett, de közeli lövését bravúrral védte Demjén Patrik. A vendégeknél ezúttal is Bognár István volt kreatív, és róla tudjuk, hogy bármikor képes egy-egy villanásra. Ez történt az 59. percben is, amikor szép labdajáratás után a beadásából talált a kapuba Németh Krisztián, a játékvezető azonban a VAR segítségével kezezés miatt érvénytelenítette a gólt. Az viszont érződött, hogy egy-két gyors passzal villámgyorsan zavarba hozható az újpesti védelem, amely ezúttal sem állt a helyzet magaslatán.

Ahogy Banai Dávid sem, aki tehetetlennek bizonyult az MTK egyenlítő gólja előtt, pedig ha kicsit határozottabb, akkor aligha talál a kapuba a csereként beálló Marin Jurina. Aki ráadásul duplázott, megfordította a mérkőzést, így ebben a kiírásban háromból háromszor nyert az MTK az Újpest ellen. 1–2