Légióskörkép: Futács nagy visszatérése; elmaradt a Gulácsi vs. Szalai

2018.04.23. 08:09
Futács Márkó góllal ünnepelt (Fotó: Hajduk Split)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Hétközi bajnokin parádéztak horvátországi légiósaink: a Hajduk Split 4–0-ra nyert Gyurcsó Ádám és Futács Márkó vezérletével a Cibalia ellen. Futács először volt a kezdőcsapat tagja azóta, hogy a sérülése miatti nyolc hónapos kényszerpihenője után visszatért. Ezt góllal és gólpasszal ünnepelte meg. Előbb Gyurcsónak fejelte le a labdát, honfitársa pedig elemi erővel bombázott a léc alá. A szünet előtt Futács közeli találattal alakította 2–0-ra az állást. A második félidőt is 2–0-ra nyerte meg a Hajduk, a végeredményt Gyurcsó állította be egy újabb kapásgóllal a hosszabbításban.

A HAJDUK HÁROM „MAGYAR” GÓLJA

A Sallói Dánielt végig a soraiban tudó Sporting Kansas City hazai pályán 6–0-ra nyert a Vancouver Whitecaps ellen az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) péntek esti mérkőzésén. A 19 690 néző előtt lejátszott találkozón a skót Johnny Russell háromszor vette be a vendégek kapuját, Sallói Dániel egy gólpasszal vette ki a részét a kiütéses sikerből. Ez volt a magyar szélső negyedik gólpassza a szezonban.

A német Bundesligában a nemzetközi kupahelyekért folyó csata újabb ütközetére Lipcsében került sor, a Gulácsi Péterrel felálló együttes a Szalai Ádámot kispadra nevező Hoffenheimet fogadta szombat délután. A házigazda szempontjából nem túl jól kezdődött a találkozó, Nico Schulz lövését a magyar válogatott kapus rossz helyre ütötte, az érkező Mark Uth pedig közelről a hálóba pofozta a labdát a 14. percben. A 35. és a 45. percben is maga mögé kellett nyúlnia Gulácsinak, így a szünetben már háromgólos előnyben volt a Hoffenheim.

A fordulás után a Leipzig még nagyobb bajba került, Emil Forsberg egy vele szemben elkövetett taktikai szabálytalanságra túl hevesen reagált, a játékvezető pedig azonnal leküldte a pályáról. Ennek ellenére szépíteni tudott bő tíz perccel később a lipcsei együttes Naby Keita révén. Uth második találata után a csereként beálló Lukas Rupp is beköszönt a 64. percben, ezzel már 5–1 volt a vendégek javára. A hajrában szépített még a Leipzig, de így is csúfos vereséget szenvedett. Gulácsi Péter csapata legutóbbi három Bundesliga-meccsén egy pontot szerzett, kapott viszont tíz gólt.

Nikolics Nemanja tizenegyesből szerzett góllal járult hozzá ahhoz, hogy a Chicago Fire 2–1-re győzzön a New York Red Bulls vendégeként az MLS szombati játéknapján. A magyar válogatott támadó már ötödször volt eredményes a 2018-as szezonban.

A múlt heti hazai siker után ezúttal Zsolnán aratott bravúros, 3–2-es győzelmet a DAC labdarúgócsapata az MSK Zilina felett a szlovák élvonalban, amiből Vida Kristopher góllal vette ki a részét. Mervó Bence a 87. percben lépett pályára, míg Kalmár Zsolt eltiltás miatt nem szerepelhetett.

Sallai Roland szintén betalált az APOEL-ben, amely az AEK Larnacát intézte el 3–1-re a ciprusi élvonal rájátszásának 7. fordulójában.

ÁPRILIS 16., HÉTFŐ

TÖRÖKORSZÁG, TFF 1. LIG
31. FORDULÓ
Adanaspor–Boluspor 2–3
Adanaspor: Koman Vladimir sérült, nem került be a meccskeretbe.

ÁPRILIS 17., KEDD

ÁZSIAI BAJNOKOK LIGÁJA
6. FORDULÓ, B-CSOPORT
al-Duhail (katari)–al-Vahda (arab emírségekbeli) 1–0
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a meccset.

ÍRORSZÁG, PREMIER DIVISION
12. FORDULÓ
Limerick–Dundalk 0–3
Dundalk: Adorján Krisztián sérülés miatt nem volt keretben.

LENGYELORSZÁG, LENGYEL KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Arka Gdynia–Korona Kielce 1–0
Továbbjutott: az Arka Gdynia, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.
Kielce:Kecskés Ákos végigjátszotta a mérkőzést.

OLASZORSZÁG, SERIE B
36. FORDULÓ

Cittadella–Palermo 0–0
Palermo: Balogh Norbert kisebb sérülés miatt nem volt a keretben.

ÁPRILIS 18., SZERDA

AUSZTRIA, OSZTRÁK KUPA
ELŐDÖNTŐ
Sturm Graz–Rapid Wien 3–2 – h. u.
Rapid Wien:Szántó Tamás nem volt a keretben.

6. FORDULÓ, E-CSOPORT
Csonbuk Motors (dél-koreai)–Kitchee (hongkongi) 3–0
Kitchee: Vadócz Krisztián végig a pályán volt.

DÁNIA, SUPERLIGA
RÁJÁTSZÁS, 4. FORDULÓ
FC Köbenhavn–Aalborg 2–1
Köbenhavn: Köteles László nem volt a keretben.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
30. FORDULÓ

Hajduk Split–Cibalia 4–0
Hajduk Split: Gyurcsó Ádám kettő, Futács Márkó egy gólt lőtt.

KAZAHSZTÁN, KAZAH KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Maktaaral (II.)–Asztana 3–1
Asztana: Kleinheisler László nem volt a keretben.

Sion–Lugano 0–1
Lugano: Vécsei Bálint a 76. percben állt be csereként.

SZLOVÁKIA, SZLOVÁK KUPA
Spartak Trnava–Slovan Bratislava 1–1 – 11-esekkel 3–4
Slovan:Holman Dávid végig a pályán volt, a párbajban értékesítette a tizenegyesét.

UKRAJNA, UKRÁN KUPA
ELŐDÖNTŐ
Dnipro-1 (III.)–Dinamo Kijev 1–4
Dinamo Kijev:Kádár Tamás nem volt a keretben.

Wattens–FC Liefering 0–0
Liefering: Szoboszlai Dominiket nem nevezték a mérkőzésre.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
34. FORDULÓ

Lens–Le Havre 3–3
Le Havre: Bese Barnabás végigjátszotta a mérkőzést.

13. FORDULÓ
Dundalk–Derry City 2–2
Dundalk: Adorján Krisztián felépült sérüléséből, de egyelőre nem nevezték.

NÉMETORSZÁG,BUNDESLIGA 2.
31. FORDULÓ
Greuther Fürth–VfL Bochum 1–1
Fürth: sem Megyeri Balázs, sem Pintér Ádám nem volt tagja keretnek.

Sporting Kansas City–Vancouver Whitecaps 6–0
SKC: Sallói Dániel végigjátszotta a mérkőzést, gólpasszt adott.

ÁPRILIS 21., SZOMBAT

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

West Bromwich Albion–Liverpool 2–2
Liverpool: Bogdán Ádámot nem nevezték a mérkőzésre.

ARAB EMÍRSÉGEK, ARABIAN GULF LEAGUE
21. FORDULÓ
al-Vahda–Adzsman 2–3
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs kezdett, a 61. percben lecserélték.

RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ
FC Köbenhavn–Horsens 4–1
Köbenhavn: Köteles Lászlót nem nevezték a mérkőzésre.

34. FORDULÓ

Nancy–Auxerre 2–1
Nancy: Lang Ádám kispados volt, nem lépett pályára.

KÍNA, LEAGUE ONE
7. FORDULÓ
Jenpien–Hejlungcsiang Lava 2–3
Jenpien:Guzmics Richárd eltiltás miatt nem játszott.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
32. FORDULÓ (FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS)
Korona Kielce–Jagiellonia 0–3

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
RB Leipzig–Hoffenheim 2–5
Leipzig: Gulácsi Péter állt a kapuban; Hoffenheim: Szalai Ádám kispados volt, nem cserélték be.

37. FORDULÓ

Palermo–Avellino 3–0
Palermo: Balogh Norbertet nem nevezték.

31. FORDULÓ
Grasshoppers–Lugano 4–3
Lugano: Vécsei Bálint az 53. percben lépett pályára csereként.

32. FORDULÓ
Elazigspor–Adanaspor 2–3
Adanaspor: Koman Vladimirt nem nevezték a keretbe.

USA, MLS
ALAPSZAKASZ
New York Red Bulls–Chicago Fire 1–2
Chicago Fire: Nikolics Nemanja kezdőként 89 percet játszott, tizenegyesből betalált.
Columbus Crew–New England Revolution 2–2
New England: Németh Krisztián a 78. percben lépett pályára

ÁPRILIS 22., VASÁRNAP

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Rapid Wien–Admira 4–1
Rapid Wien: Szántó Tamást sérülés miatt nem nevezték a mérkőzésre.

CIPRUS, FIRST DIVISION
33. FORDULÓ (RÁJÁTSZÁS, 7. FORDULÓ)
AEK Larnaca–APOEL 1–3

APOEL: A gólt szerző Sallai Roland végigjátszotta a mérkőzést.

Aalborg–Midtjylland 3–3
Midtjylland: Korcsmár Zsoltot sérülés miatt nem nevezték a mérkőzésre.

31. FORDULÓ

Hajduk Split–Dinamo Zagreb 1–2
Hajduk Split: Gyurcsó Ádám és Futács Márkó is a kezdőcsapatban kapott helyet, előbbi végigjátszotta a mérkőzést, utóbbit a 61. percben lecserélték.

Kajrat Almati–Kajszar 4–1
Kajrat: Elek Ákos végigjátszotta a mérkőzést.
Ordabaszi–Asztana 1–2
Asztana: Kleinheisler Lászlóa kezdőcsapat tagja volt, a 67. percben cserélték le.

34. FORDULÓ

Cagliari–Bologna 0–0
Bologna: Nagy Ádám a 77. percben lépett pályára csereként.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 6. FORDULÓ
Zilina–DAC 2–3

DAC: Vida Kristopher kezdett, gólt szerzett és a 69. percben cserélték be. Mervó Bence a 87. percben lépett pályára, míg Kalmár Zsolt eltiltás miatt nem szerepelhetett.

Trencín–Slovan Bratislava 1–3
Slovan: Holman Dávidot nem nevezték a mérkőzésre.

UKRAJNA, PREMJER-LIGA
28. FORDULÓ (RÁJÁTSZÁS, 6. FORDULÓ)
Veres Rivne–Dinamo Kijev 1–4
Dinamo Kijev: Kádár Tamást sérülés miatt nem nevezték a mérkőzésre.

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.