Légióskörkép: három magyar gól és gólpassz, két piros lap

2023.04.24. 13:50
Vancsa Zalánt ünneplik a társak a Lommelben lőtt első gólja után (Fotó: facebook.com/lommelsk)
Az elmúlt héten három gólt szereztek és három gólpasszt jegyeztek a külföldön, első vagy másodosztályban szereplő magyar légiósok, akik közül Nagy Ádám és Szoboszlai Dominik is piros lapot kapott.

Ismét jó formába lendült Cipruson Gyurcsó Ádám, aki azt követően, hogy januárban és februárban nem játszhatott sérülés miatt, áprilisban már a második gólját szerezte. Ezúttal Lang Ádámék ellen talált be kapáslövésből, és 2–0-ra győzött is az AEK Larnaca az Omonia ellen. A magyar támadónak az idényben ez már a 10. gólja volt a 31. tétmeccsén.

GYURCSÓ ÁDÁM KAPÁSGÓLJA

A belga másodosztályú Lommelben szép szóló végén, 15 méterről szerezte meg az első gólját tétmeccsen (a 22. mérkőzésén) a 18 éves, egyszeres válogatott Vancsa Zalán. Ezzel egyenlített a Lommel a Genk II ellen és végül 3–2-re győzött is idegenben.

VANCSA-GÓL SZÉP SZÓLÓ UTÁN

Kétmeccses gólszünet után ismét betalált az izraeli élvonalban Koszta Márk, aki ezúttal a Hapoel Tel-Aviv otthonában lőtt győztes gólt a 82. percben a Bnei Rainában, amely 2–1-re nyert az alsóházi rájátszásban. A télen Oroszországból kölcsönvett csatár tíz meccsen hét gólnál tart Izraelben, mind a hét gól pontot vagy pontokat ért a bennmaradásért harcoló csapatának.

KOSZTA MÁRK GYŐZTES GÓLJA

A gólszerzők mellett hárman gólpasszt adtak a múlt héten. Tiefenbach Dániel Ausztriában csereként beállva a Tirol vendégeként az Austria Lustenauban, az Egyesült Államokban Gazdag Dániel a Toronto 4–2-es legyőzése alkalmával a Philadelphia Unionban, Sallói Dánioel pedig a Sporting Kansas Cityben adott gólpasszt.

Jó meccse volt az Európa-konferencialiga negyeddöntőjében az AZ Alkmaarban Kerkez Milosnak, aki kiharcolt egy 11-est az Anderlecht ellen, amit értékesített is a csapata, és bár gólt nem szerzett, mert csak a kapufát találta el a meccsen, a holland együttes így is kiverte a belgát.

Jó hír még a múlt hétről, hogy hosszú sérülése után újra játszott az angol másodosztályú Millwallban a 10-szeres magyar válogatott Callum Styles. Ami rossz hír, hogy Németh András súlyos bokasérülést szenvedett a Hamburg edzésén, csapata meccskeretéből is kimaardt, ebben az idényben már nem játszhat.

Rossz hétvégéje volt Nagy Ádámnak és Szoboszlai Dominiknak is, mindketten piros lapot kaptak.

Az olasz másodosztályú Pisában Nagy Ádám már a 13. percben a kiállítás sorsára jutott, miután közvetlenül a tizenhatos vonala előtt elsodorta a gólhelyzetben kilépő ellenfelét. A Pisa emberhátrányban 2–1-re kikapott a Baritól. A magyar válogatott középpályást ebben az idényben először, pályafutása során harmadszor állították ki.

NAGY ÁDÁM PIROS LAPJA

A német élvonalbeli RB Leipzigben Szoboszlai Dominik a Leverkusen ellen 2–0-ra elveszített meccs hajrájában a tizenhatoson belüli, rossz ütemű becsúszás után kapta meg a meccsen a második sárga lapját, ami után mehetett zuhanyozni, a hazaiak pedig a büntetőből beállították a végeredményt. Szoboszlainak ez volt a második kiállítása ebben az idényben (augusztusban a Köln ellen kapott egyből piros lapot) és eddigi pályafutása során is.

SZOBOSZLAI DOMINIK MÁSODIK SÁRGA LAPJA, AMI MIATT KIÁLLÍTOTTÁK

Profi élvonalbeli vagy másodosztályú bajnokságban szereplő magyar légiósok, felnőtt-, illetve U-válogatott játékosok heti mérkőzései.

ÁPRILIS 18., KEDD

ANGLIA
Championship (II. osztály)
Millwall–Birmingham City 0–1
Millwall: Callum Styles a 75. percben lépett pályára.

CIPRUS
1. osztály, rájátszás, alsóház
Akritasz–Olympiakosz Nicosia 2–1
Akritasz: Onódi Ákos végig a cserepadon ült.

ÁPRILIS 19., SZERDA

SZLOVÁKIA
Szlovák Kupa, elődöntő, visszavágó
Skalica–Slovan Bratislava 3–3
Slovan: Holman Dávid nem volt a meccskeret tagja.

TÖRÖKORSZÁG
Süper Lig
Istanbulspor–Antalyaspor 3–3
Antalyaspor: Szabó Bálint nem volt a meccskeret tagja.
Basaksehir–Fenerbahce 1–2
Fenerbahce: Szalai Attila végigjátszotta a mérkőzést.

ÁPRILIS 20., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
Negyeddöntő, visszavágó
AZ Alkmaar (holland)–Anderlecht (belga) 2–0 – tizenegyesek után továbbjutott az Alkmaar
AZ: Kerkez Milos 101 percet játszott, sárga lapot kapott, 11-est harcolt ki és kapufát is lőtt

ÁPRILIS 21., PÉNTEK

AUSZTRIA
2. liga
Floridsdorf–Liefering 3–1
Liefering: Tóth Balázs csereként végig a kispadon ült, Berki Marcell nem volt ott a keretben
Amstetten–Sturm Graz II 5–0
Sturm Graz II: Tóth Milán kezdett, a 80. percben sárga lapot kapott, majd egy perccel később lecserélték
Horn–Austria Wien II 1–2
Austria Wien II: Mester Csaba nem volt ott a keretben

BELGIUM
1B Pro League (II. osztály), rájátszás, alsóház
Genk U23–Lommel 2–3
Lommel: Vancsa Zalán kezdett, a 36. percben ő szerezte csapata első gólját, a 89. percben lecserélték.

CIPRUS
1. osztály
AEK Larnaca–Omonia Nicosia 2–0
AEK: Gyurcsó Ádám kezdett, a 9. percben gólt szerzett, a 87. percben lecserélték, Nikolics Nemanja nem állt be csereként.
Omonia: Lang Ádám végigjátszotta a meccset, a 21. percben kapott egy sárga lapot

NÉMETORSZÁG
2. Bundesliga
Hamburg–St. Pauli 4–3
Hamburg: Németh András nem volt ott a keretben, sérülés miatt.

ROMÁNIA
Superliga, rájátszás, felsőház

Sepsi OSK–Universitatea Craiova 1–2
Sepsi OSK: Tamás Márk végigjátszotta a meccset, Varga Roland ott volt a keretben, de nem lépett pályára.

ÁPRILIS 22., SZOMBAT

ANGLIA
Wigan Athletic–Millwall 2–1
Millwall: Callum Styles kezdőként lépett pályára, a 37. percben sárga lapot kapott, a 70. percben lecserélték.

AUSZTRIA
Bundesliga, rájátszás, alsóház
Tirol–Austria Lustenau 0–2
Austria Lustenau: Tiefenbach Dániel csereként lépett pályára a 70. percben, s kiosztott egy gólpasszt.
Rheindorf Altach–Ried 1–1
Rheindorf Altach: Bukta Csabát nem nevezték.

New England Revolution–Sporting Kansas City 2–1
Kansas City:Sallói Dániel kezdett, gólpasszt adott, majd a 86. percben lecserélték
USL Championship (II. osztály)
El Paso–Pittsburgh 2–0
El Paso: Pávkovics Bence végigjátszotta a mérkőzést

GÖRÖGORSZÁG
Szuperliga, rájátszás, alsóház
Levadiakosz–Ionikosz 2–2
Levadiakosz: Gróf Dávid és Vinícius Paulo végigjátszotta a mérkőzést.

HORVÁTORSZÁG
Prva HNL
Hajduk Split–Varazdin 2–0
Hajduk: Lovrencsics Gergőt nem nevezték.

IZRAEL
Ligat ha'Al (I. osztály), rájátszás, alsóház
Hapoel Tel-Aviv–Maccabi Bnei Raina 1–2
Maccabi Bnei Raina: Koszta Márk kezdőként lépett pályára, a 82. percben gólt szerzett.

OLASZORSZÁG
Serie B
Parma–Cagliari 2–1
Parma: Balogh Botond kezdőként lépett pályára, a 72. percben lecserélték.

SVÁJC
Super League
Winterthur–Grasshoppers 1–2
Grasshoppers: Bolla Bendegúz kezdett, a 35. percben sárga lapot kapott, a 70. percben pedig lecserélték.

SZLOVÉNIA
Druga Liga (II. osztály)
NK Bistrica–NK Nafta 1–0
Nafta: Kiss Ágoston végigjátszotta a mérkőzést, Dinnyés Olivér végigjátszotta a mérkőzést, az 50. percben sárga lapot kapott, Papp László végigjátszotta a mérkőzést, az 57. percben sárga lapot kapott majd lecserélték, Dávid Zoltán kezdőként lépett pályára, a 36. percben sárga lapot kapott, a szünetben lecserélték, Szabó Bence végigjátszotta a mérkőzést, Fehér Barnabást becserélték a szünetben.

Bayer Leverkusen–RB Leipzig 2–0
RB Leipzig: Gulácsi Péter nem volt a keretben, Willi Orbán végig pályán volt, Szoboszlai Dominikota 85. percben kiállították
Borussia Mönchengladbach–Union Berlin 0–1
Union Berlin:
Schäfer András nem volt a keretben

OLASZORSZÁG
Serie B
Pisa–Bari 1–2
Pisa: Nagy Ádám kezdett, a 13. percben kiállították.

SZLOVÁKIA
Fortuna Liga, rájátszás, felsőház
Zilina–Slovan Bratislava 2–4
Slovan: Holman Dávid nem volt a keretben
Spartak Trnava–DAC 1904 1–1
DAC:
Kalmár Zsoltotaz 55. percben cserélték le, Szánthó Regőt a 89. percben cserélték be, Veszelinov Dániel nem lépett pályára