NB II, Nyugat: még mindig veretlen a Puskás Akadémia

2012.11.10. 15:35
A Puskás Akadémia 3–1-re győzött a Tatabánya ellen idegenben a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 13. fordulójában. A 32. percben mindkét csapatból kiállított egy-egy játékost a bíró: a hazaiaktól Weitner Ádám, a vendégektől Papucsek Barna mehetett idő előtt zuhanyozni, miután előbbi lefejelte ellenfelét, utóbbi pedig törlesztett.
LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 13. FORDULÓ
FC TATABÁNYA–PUSKÁS AKADÉMIA 1–3 (1–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 450 néző. Vezette: Takács J. (Horváth Z., Márton Zs.)
TATABÁNYA: Dombai – Almási, Izing, Böjte, Törtei – Oláh G., Kis Sz. (Frank, 76.), Huszár T., Skriba (Domokos, 74.) – Weitner, Móri (Csovics, 57.). Vezetőedző: Csertői Aurél
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirjék – Papp Sz. (Vaszicsku, 61.), Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. – Tóth B., Polonkai A., Szakály D. – Kleinheisler (Fabio, 69.), Zsolnai, Baracskai (Gajdos, 52.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Huszák (11–esből, 1–0) a 19., Kleinheisler (1–1) az 54., Szakály D. (1–2) a 62., Zsolnai (1–3) a 70. percben
Kiállítva: Weitner (lefejelte ellenfelét), Papucsek (törlesztésért) mindketten a 33. percben
Csertői Aurél: – Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban viszont olyan hibákat követtünk el, amelyek egyetlen osztályban sem megengedettek.
Benczés Miklós: – Jó csapat otthonában értékes győzelmet szereztünk.
VESZPRÉM FC–CSÁKVÁRI TK 3–0 (1–0)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Fenyvesi (Kepe, Péter)
VESZPRÉM: Tarczy – Nagy Á., Molnár Z., Császár A., Bosnjak – Osváth (Molnár T., 69.), Hevesi-Tóth (Nyitrai, 57.), Thiago, Vágó L. – Honma, Szabó Zs. (Czvetkó, 81.). Vezetőedző: Vágó Attila
CSÁKVÁR: Gelei – Ambrus, Sötét, Burucz, Ódé – Rigó G. (Junior, 46.), Csordás Sz., Hajdú S. – Vinicius, Folmer (Katona L., 69.), Domján (Domonyi, 57.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Szabó Zs. (11-esből, 1–0) a 22., Honma (2–0) a 49., Szabó Zs. (3–0) az 54. percben
Vágó Attila: – Rossz talajú pályán próbáltak a csapatok futballozni. Küzdőszellemünknek köszönhettük ezt a fontos győzelmünket.
Bognár György: – Színvonalas mérkőzésről nem beszélhetünk. A párharcokat a hazaiak nyerték meg, és ezzel a találkozót is – mégpedig megérdemelten.
GYIRMÓT FC GYŐR–GYŐRI ETO FC II 5–2 (1–1)
Győr-Gyirmót, 500 néző. Vezette: Oláh G. (Kis Z., Nagy T.)
GYIRMÓT: Holczer – Csizmadia, Balog Z., Gévay, Lázár P. (Erős, 50.) – Magasföldi (Ferenczi J., 84.), Cseri T., Regedei, Illés Gy. – Oross, Laki B. (Tóth N., a szünetben). Vezetőedző: Csank János
GYŐR II: Nagy G. – Kálmán A., Paget, Csató M., Kozma M. – Németh L., Köles – Varga T. (Serfőző, 72.), Matetits, Alekszidze (Medgyes, 81.) – Ahjupera (Leal, 69.). Edző: Sándor István
Gólszerző: Csizmadia (1–0) a 9., Matetits (1–1) a 45., Alekszidze (1–2) a 47., Tóth N. (2–2) az 51., Oross (11-esből, 3–2) a 69., Oross (4–2) a 78., Erős G. (5–2) a 80. percben
Csank János: – Az elején kissé idegesen játszottunk. Volt egy kis hullámvölgy a produkciónkban, később beindult a gépezet, és ekkor már egyoldalúvá vált a találkozó.
Sándor István: – A büntetőig egyenlő ellenfelei voltunk a hazaiaknak, utána azonban érvényesült a rutin és a nagyobb tudás.
ZALAEGERSZEGI TE FC–KOZÁRMISLENY 1–0 (1–0)
Zalaegerszeg, 1541 néző. Vezette: Németh Á. (Huszár, Kóbor)
ZALAEGERSZEG: Jahic – Kocsárdi, Nánási, Kovács G., Juhász D. – Máté P., Kocsis A., Frizoni, Grbics (Tóth P., 57.), Hajdú N. (Jasarevic, 73.)– D. Pavicsevics (Horváth L., 85.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Vég B., Balaskó Cs., Romics, Kiss M. – Boda (Berdó, 68.), Szabó B., Nagy J., Városi (Karacs, 59.)– Fröhlich, Zsdrál (Puskás Z., 82.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Kocsárdi (1–0) a 9. percben
Kiállítva: Kiss M. (második sárga lap után) az 51. percben
Preisinger Sándor: – Iszonyú ellenszélben, egy nálunk előrébb tartó csapatot vertünk meg, óriási lelkesedéssel és szerencsével.
Márton Gábor: – Fantasztikus csapatom van, fantasztikusan jól játszottunk, lefociztuk az ellenfelet, mégis kikaptunk. Az a futball, amit mi játszottunk, mégis vesztettünk.

16. Bajai LSE 12 2 10 13–36 –23 6
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.