NB II: Bajzát vezérletével a Szpari kiütötte a Barcikát

2013.04.12. 16:53
Bajzát Péter (balra) a legszebb napjait idézte (Fotó: Hegedüs Gábor, archív)
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 22. fordulójában a mérkőzést nyolc perc alatt eldöntő Nyíregyháza hazai pályán 4–0-s győzelmet aratott a gólig nem, csak kapufákig és egy elhibázott tizenegyesig jutó Kazincbarcika ellen, így megelőzte riválisát a táblázaton, és – átmenetileg – feljött a táblázat negyedik helyére.

A találkozót a Nyíregyháza kezdte sokkal jobban, hiszen Bajzát Péter bombájával már a 3. percben megszerezte a vezetést. A rutinos támadó ballal 25 méterről óriási erővel lőtt a jobb felső sarokba, 1–0.

A barcikaiaknak idejük sem volt felocsúdni a meccs eleji sokkból, hiszen szinte rögtön megkapták a második gólt is. A 8. percben Balogh János hatalmas kirúgása mindenki feje fölött átszállt, így Pákolicz Dávid egyedül léphetett ki a vendégek kapusával szemben. A nyíregyházi támadó megpróbálta átemelni a kapujából kirontó Póser Dánielt, ám rosszul találta el a labdát, amivel megzavarta a barcikai kapust, így Pákolicz a szerencsével sem hadilábon állva az üres kapuval találta magát szemben, és négy méterről nem is hibázott, a kapuba helyezett, 2–0.

A Kazincbarcika három perccel később szépíthetett volna, ám Vólent Roland kísérlete a lécen csattant. A folytatásban a vendégek nagy erőket mozgósítottak a szépítő gól megszerzése érdekében, ám kísérleteik rendre célt tévesztettek.

A félidő hajrájában a hazaiak előtt adódott nagy lehetőség a gólszerzésre. Germán Tamás lépett ki a barcikai védők szorításában, ám kissé kisodródott helyzetből leadott lövését hárította Póser, így a mozgalmas első félidőt követően kétgólos nyíregyházi előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, az 54. percben Csorba Szabolcs futotta le a jobb oldalon Horváth Szabolcsot, majd középre adott, az érkező Bajzát Péter pedig úgy továbbította a kapuba a labdát, hogy nem találta el azt igazán jól, 3–0.

A 61. percben egy rövidre sikeredett felszabadítást követően Fehér Balázs tűzte kapura a labdát, amely azonban a jobb oldali kapufáról az alapvonalon túlra pattant. Nyolc perccel később ismét Bajzátot hozták helyzetbe a társak, a csatár lövését követően azonban Póser lábbal hárított.

A 83. percben viszont már összejött a hármas a korábbi NB I-es gólkirálynak. Csorba kiugratása után Bajzát okosan emelte át a vendégek kapusát, 4–0.

Egy perccel később Nenad Durovics rántotta le a tizenhatoson belül a gólhelyzetben kilépő Vólentet, így a játékvezető kiállította, a vendégek pedig tizenegyeshez jutottak. A labda mögé a sértett állt, aki jobbal hozzávetőlegesen fél méterrel mellé lőtt.

Az utolsó percekben újabb gól már nem született, a Nyíregyháza megérdemelt győzelmet aratott.

A Duna Tv felvétele

NB II, KELETI CSOPORT
22. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KAZINCBARCIKAI SC 4–0 (2–0)
Nyíregyháza, 500
néző. Vezette: Varga L. (Kispál, Farkas B.)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Bodnár L., Farkas A., Djurovics, Dajka L. – Csorba, Minczér, Davidov (Reznek, a szünetben), Pákolicz (Katona Gy., 87.) – Germán T. (M. Nikolics, 82.), Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
KAZINCBARCIKA: Póser – Privigyei, Komlósi (Nyisalovits, 57.), Fotyik (Salvador, 81.), Horváth Sz. – Nagy M. (Jeremiás, 57.), Kiprich D., Fehér B., Bogáti – Casado, Vólent. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Bajzát (1–0) a 3., Pákolicz (2–0) a 8., Bajzát (3–0) az 54., Bajzát (4–0) a 84. percben
Kiállítva: Djurovics (Vólentet birkózta le a tizenhatoson belül) a 85. percben
Lucsánszky Tamás: – Koncentráltabbak voltunk, és ezen a mérkőzésen szinte minden sikerült. Ennek ellenére az első félidei játékunk nem nagyon tetszett, de az eredménnyel elégedett vagyok.
Kiprich József: – Kapufákat rúgtunk és tizenegyest is rontottunk, mégis reálisnak mondható az eredmény. Nagy árat fizettünk a kapitális hibáinkért.

16. Dunakanyar-Vác 21 6 4 11 22–36 –14 22
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba
A Ceglédtől két pontot levontak. A Vácot az MLSZ fegyelmi bizottsága háromszori ki nem állás miatt kizárta. A váciak pályán elért eredményei megmaradnak, minden további meccsüket 3–0-val az ellenfél javára írják jóvá.