Női NB I: a Fradi az ETO-t, a DVTK a címvédőt verte meg

2019.03.10. 22:11
A listavezető Ferencváros hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott az ETO FC Győr felett, míg a DVTK 2–0-ra nyert Monoron a címvédő MTK vendégeként a női labdarúgó NB I idei első fordulójában.

Az FTC a Magyar Kupa elődöntőjében idén egyszer már megverte az ETO-t, és ezúttal is magabiztos győzelmet aratott, de győri szempontból sokkal jobban néz ki a mostani 1–3, mint a két héttel ezelőtti 0–7. A kényszerű okokból több kulcsjátékosát is nélkülöző (Fél Patrícia, Erdész Fanni, Dénes Dorottya) vendégegyüttesben Gődér Brigitta – a noifoci.com Facebook-oldalának beszámolója szerint – gyönyörű gólt fejelt, míg a 20 esztendős Csontos Zsanett a hosszabbításban kivédte az 50-szeres magyar válogatott Fenyvesi Evelin tizenegyesét.FTC a Magyar Kupa elődöntőjében idén egyszer már megverte az ETO-t, és ezúttal is magabiztos győzelmet aratott, de győri szempontból sokkal jobban néz ki a mostani 1–3, mint a két héttel ezelőtti 0–7. A kényszerű okokból több kulcsjátékosát is nélkülöző (Fél Patrícia, Erdész Fanni, Dénes Dorottya) vendégegyüttesben Gődér Brigitta – a noifoci.com Facebook-oldalának beszámolója szerint – gyönyörű gólt fejelt, míg a 20 esztendős Csontos Zsanett a hosszabbításban kivédte az 50-szeres magyar válogatott Fenyvesi Evelin tizenegyesét.

A forduló rangadóján a DVTK a télen szerződtetett amerikai Hanna Marie Barker duplájával 2–0-ra legyőzte idegenben az MTK-t, ezzel három pontra megközelítette a címvédőt a táblázaton – ahogy a Kozármislenyben 3–0-s sikert arató Haladás Viktória is.

A bajnoki döntőt érő második helyért tehát óriási a csata, a második MTK és az ötödik Astra között mindössze négy pont a különbség.

NŐI NB I
13. FORDULÓ
MTK–Diósgyőri VTK 0–2
(Barker 10., 37.)
MLE–Haladás Viktória 0–3 (Szakonyi 56., Tóth A. 62., Siklér 91.)
Ferencváros–ETO FC Győr 3–1 (Poljak 8., Kocsán 48., Csigi 69., ill. Gődér 73.)

Szombati eredmény
Szent Mihály–Astra 0–4 (Krascsenics Cs. 14., Krascsenics P. 34., Dikanová 43., Sipos L. 58.)