A Diósgyőr megint hátrányból nyert, ezúttal az Újpest ellen

2016.07.23. 17:50
Bognár megint vezér volt, a DVTK ismét 0–1-ről fordított (Fotó: Koncz György)
Hiába vezetett tizenegyesgóllal a félidőben az Újpest Diósgyőrben, a második félidőben a hazaiak két percen belül fordítottak, és megnyerték a mérkőzést. A DVTK folytatta kiváló sorozatát, mert hatodik egymás elleni meccsén verte meg hazai pályán az Újpestet.

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ

DVTK–ÚJPEST 2–1 (Oláh B. 52., Bognár I. 54., ill. Andrics 28. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

A Diósgyőr remekül, az Újpest rosszul kezdte a bajnokságot. Ennek a hatása gyorsan lemérhető volt a lelátókon is, mert szép számú közönség látogatott ki a stadionba. A miskolci drukkerek abban reménykedtek, hogy nem kicsúszott eredmény volt a Videoton elleni diadal, és az Újpest is megtudja, hol lakik a diósgyőriek istene.

A statisztika is a szurkolói várakozásokat támasztotta alá, hiszen a legutóbbi hat hazai meccsén mindig nyerni tudott a DVTK az Újpest ellen. Horváth Ferenc, a diósgyőriek edzője azonban figyelmeztetett, hogy a múlt dicsőségéből nem lehet megélni.

A DVTK többet támadott mindjárt az elején, és mérsékelten beszorított az Újpestet. Lipták és a spanyol Vela volt igazán elemében. A 20. percig nem is nagyon volt lehetősége az Újpestnek, viszont jól védekeztek a vendégek. A hazaiak nem tudták kijátszani a lila-fehérek védelmét, így nagyobb gólhelyzetet sem lehetett feljegyezni.

Antal megmozdulása után 11-est kapott az Újpest (Fotó: Koncz György)

Nem mintha a vendégeknek több lett volna, bár Diarra rendkívül aktívan játszott. A 30. percben váratlanul vezetéshez jutott az Újpest, méghozzá a DVTK kapusa, Antal hibájából. Egy rossz beadás után könnyedén húzta le a labdát, de mielőtt a társakat játékba hozta volna, visszacsapott a kezével. Ezt szúrta ki az alapvonali játékvezető, így jöhetett a tizenegyes, amelyet Andrics biztosan belőtt. 0–1

A félidő hátralévő részében csak küszködött a DVTK, és még helyzetbe sem került, így a vendégek vonulhattak előnyben a szünetre.

A második félidőt ellentmondást nem tűrően kezdte a diósgyőri csapat. Határozottan beszorult az Újpest, de jó ideig könnyen ellenállt a hazai rohamoknak. Aztán alig két percen belül fordított a Diósgyőr. Előbb a fiatal, saját nevelésű Oláh Bálint fejelte szépen a kapuba. 1–1

Még fel sem ocsúdott a vendégcsapat, máris megkapta a másodikat. Az első diósgyőri gólnál a beadást vállalta Bognár István, a másodiknál a lövést, amely 19 méterről utat talált Balajcza kapujába. 2–1

A gól felébresztette az Újpestet, többet támadott a vendégcsapat, még helyzetféleségeket is kialakított, de most meg a diósgyőriek védekezhettek kedvükre, hogy aztán veszélyes kontrákkal hozzanak frászt a lila-fehér szurkolókra.

Ezekből azonban nem sokat lehetett látni, ezért második félidei jobb játékával a DVTK megérdemelten nyerte meg a meccset. Újpesten úgy tűnik, hogy még nem állt össze teljesen a csapat, így a győzelem csak álom maradt. A hazaiak pedig egymás után a hatodik hazai meccsüket nyerték meg az Újpest ellen, és ebben a bajnokságban megint csak hátrányból nyertek. Vélhetőleg egyetlen miskolci sem bánná, ha ilyen áron is, de minden meccsüknek győzelem lenne a vége.

1. Diósgyőri VTK 2 2 4–2 +2 6
2. Ferencvárosi TC 1 1 3–1 +2 3
3. Budapest Honvéd 1 1 2–0 +2 3
4. Vasas FC 1 1 1–0 +1 3
5. Mezőkövesd Zsóry FC 2 2 3–3 0 2
6. Gyirmót FC Győr 1 1 2–2 0 1
7. Paksi FC 1 1 1–1 0 1
7. DVSC-Teva 1 1 1–1 0 1