MK: hosszabbítás után jutott nyolc közé a Puskás Akadémia

2018.02.28. 21:30
A PAFC is bejutott a labdarúgó Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, miután a nyolcaddöntő visszavágóján hosszabbításban 2–0-ra legyőzte a másodosztályú Zalaegerszeget.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON  A KÉPRE! (Fotó: Koncz György)

A ZTE 1–0-ra megnyerte a párharc első mérkőzését, így a PAFC nem játszhatott biztonsági játékot. A 3. percben Josip Knezevic éles szögből az oldalhálót találta el, ez volt a PAFC első helyzete. A horvát játékos az egész első félidőben nagyon aktív volt, de sem ő, sem Molnár Gábor nem tudta bevenni Kovács Zoltán kapuját. Molnár a 39. percben hagyott ki nagy lehetőséget.

A második félidő elején megjött a Puskás Akadémia gólja. Denis Klinar beadását Ulysse Diallo fejelte szépen a kapuba néhány méterről – a mali támadó három perccel korábban állt be Molnár helyére. Ezzel összesítésben 1–1-re alakult az állás.

A 67. percben Diallo duplázott, de a játékvezető nem adta meg a találatot – alighanem tévesen. Pintér Attila, a PAFC vezetőedzője fel is horkant, hogy „Mi van?!”.

A ZTE sem volt passzív, de jóval kevésbé veszélyesen futballozott. A hajrában nagyon nyomott a PAFC, de a játékvezető szerint is érvényes gólt nem sikerült szereznie. Jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás második félidejében megtört a ZTE ellenállása, Antonio Perosevic bevette a másodosztályú együttes kapuját. 2–0

Ez maradt a vége, Pintér Attila csapata bejutott a legjobb nyolc közé.