Soroksáron folytatódott az Ajka győzelmi szériája

BENDE BENCE GÁBORBENDE BENCE GÁBOR
2024.02.14. 15:50
Az Ajka ellen értékes pontokat veszített a Soroksár (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 18. fordulójából elhalasztott mérkőzésen az Ajka 3–1-re legyőzte idegenben a Soroksárt. A vendégeknek ez volt zsinórban a harmadik győzelmük, amivel elmozdultak a kiesőzónából.

LABDARÚGÓ NB II
A 18. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
SOROKSÁR SC–FC AJKA 1–3 (0–1)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 200 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Kulman Tamás)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Króner, Kékesi, Pintér D. – Katona M. (Sipos Z., 85.), Tóth A. (Köböl K., 66.) – Dobos Á. (Dragóner F., 75.), , Hajdú R. (Korozmán, a szünetben), Borbély (Varga Z., a szünetben) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
AJKA: Szabados – Tóth G., Jagodics B., Tar, Csemer – Babos, Sejben (Borsos, 62.), Görgényi, Kenderes (Zsolnai, 89.), Pantovics (Tajthy, 62.), – Szarka Á. (Horváth P, 82.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Dobos Á. (63.), ill. Szarka Á. (44. – 11-esből), Pantovics (59. – 11-esből), Babos (90+4.)
Lipcsei Péter: – Az Ajka kihasználta egyetlen helyzetét, illetve kapott két tizenegyest, amelyekből az első megadható volt, a másik biztos, hogy nem. Fájó vereséget szenvedtünk.
Schindler Szabolcs: – Nagyon jó csapattal játszottunk. Fontos pillanatban szereztük meg a vezetést, a hazaiak szépítése után pedig sikerült belőnünk a harmadik gólt, ez döntött.

Mindkét együttes remek formában várhatta a szerdai napon bepótolt mérkőzést, a Soroksár a BVSC-t, az Ajka a Szegedet győzte le a múlt héten. A két csapat óvatosan feszült egymásnak. A legnagyobb hazai helyzet Borbély Bence nevéhez fűződött, ám a kapufa kisegítette a zöld mezeseket. A félidő lefújása előtt óriási lehetőséghez jutott az Ajka, ugyanis Babos Bence földre került a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig befújta a büntetőt. A tizenegyest Szarka Ákos végezte el, és Mergl Szabolcs ugyan kapufára tolta a kísérletét, de a labda a kapuban kötött ki. 0–1

A második játékrészben újabb büntetőhöz jutottak az ajkaiak, miután Króner a büntetőterületen belül megrúgta Tóth Gergelyt. A labda mögé ezúttal Pantovics Nikola állt oda, aki az elmozduló Mergl mellett higgadtan, középre lőtte a labdát (0–2). Nem sokáig örülhettek a kétgólos előnynek a látogatók, a 63. percben ugyanis Korozmán Kevin átadásából Dobos Áron nem hibázott ziccerben. 1–2

A mérkőzés hajrájában a soroksáriak mindent egy lapra feltéve támadtak, hogy legalább egy pontot megmentsenek. Ennek következtében hátul rendezetlenné vált a hazaiak védelme, és ezt kihasználva ugorhatott ki ziccerben Babos Bence, aki a kimozduló Mergl fölött higgadtan a kapuba emelt, beállítva a végeredményt. 1–3