NB II: pontot vesztett a Szpari Kispesten, zárkózik az ETO, ajkai és siófoki vendégsiker

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2024.02.11. 15:55
Harcos meccsen ikszelt a Honvéd a Szparival (Fotó: Földi Imre)
Teljes fordulót rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II-ben. A 20. körben kora délután a listavezető Nyíregyháza 1–1-es döntetlent játszott a Bp. Honvéd otthonában, a második ETO FC Győr legyőzte a Csákvárt. A Barcika háromgólos sikerrel távozott Pécsről, míg a Vasas simán nyert Mosonmagyaróváron. A Gyirmót Budafokon diadalmaskodott, a Soroksár hátrányból verte meg az újonc BVSC-t. Késő délután a Szeged 13 meccses veretlenség után meglepetésre otthon kapott ki az Ajkától, a Haladás a hajrában egyenlített a Misleny ellen, a Siófok pedig Tiszakécskén győzött.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Bozsik Aréna, 2830 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Mohos Milán, Ring Kevin)
HONVÉD: Tujvel – Eördögh (Kovács N., 72.), Kálnoki-Kis, Szabó A., Benczenleitner – Lőrinczy (Keresztes N., 72.), Nyitrai B. (Bocskay, 76.), Holman (Pekár I., 90.) – Kerezsi (Simon B., 76.), Bobál G., Krajcsovics. Vezetőedző: Csertői Aurél
NYÍREGYHÁZA: Dala – Farkas B. (Gresó, 70.), Baki, Alaxai, Gengeliczki – Kesztyűs B., Toma – Kovácsréti (Nagy B., 54.), Nagy D. (Herjeczki, 70.), Géresi (Oláh B., 89.) – Novák Cs. (Beke P., 70.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Novák Cs. (0–1) a 45., Kerezsi (1–1) a 46. percben
Csertői Aurél: – Nem véletlenül első a Nyíregyháza, nagyon egyben van. A győzelemhez ennél sokkal többet kellett volna nyújtanunk, de önmagunkhoz képest is gyengébben játszottunk.
Tímár Krisztián: – Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű meccs. A Honvéd feljövőben van, és a szünet után a figyelmetlenségünket kihasználva gyorsan egyenlített is. Sok helyzetünk volt, mégsem sikerült nyernünk.

ETO FC GYŐR–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 1348 néző. Vezette: Kovács Imre (Nagy Viktor, Ország Péter)
ETO FC GYŐR: Ruisz – Tóth R. (Vera, a szünetben), Szépe, Boldor, Vianna – Diarra (Hamed, a szünetben), Vingler (Huszár M., 64.), Anton, Bumba (Kiss M., 80.) – Lukics (Boschilia, 64.), Skvarka. Vezetőedző: Antonio Munoz
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Babós, Gregor, Nahirnij – Mészáros D. (Szalai P., 77.) – Tamás N. (Baracskai, 59.), Farkas A., Gazdag V. (Szakály D., 71.), Fejős (Juhász L., 59.) – Simon A. (Nagy Z., a szünetben). Vezetőedző: Tóth Balázs –
Gólszerző: Tamás N. (0–1) a 27., Lukics (1–1) a 43., Anton (2–1) az 53. percben
Antonio Munoz: – A kihagyott helyzetek csaknem megbosszulták magukat. A második félidőben azonban változtatni tudtunk, így nagyon fontos győzelmet arattunk.
Tóth Balázs: – A fiatal csapatunk helytállt az erős ETO-val szemben. Vezetést is szereztünk, a szünet után a fáradtság is oka volt az elkövetett hibáknak.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–VASAS 1–3 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep, 200 néző. Vezette: Pillók Ádám (Kulman Tamás, Szabó Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach – Simita, Czingráber, Papp Sz., Bekker (Csóka D., 60.) – Radics M. (Végső, 60.), Vukaszovics – Szabó B. (Puhtyejev, 65), Illés D., Horváth K. – Szendeff. Vezetőedző: Nagy Ádám
VASAS: Jova L. – Ódor, Otigba, Baráth B. – Girsik, (Rab, 75.), Hidi M., Vida M. (Sztojka, 88.), Doktorics (Deutsch L., 62.) – Radó, Holender (Zimonyi, 62.), Hinora (Szalay Sz., 75. Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző: Holender (0–1) a 26., Baráth B. (0–2) az 50., Holender (0–3) az 53., Csóka D. (1–3) a 65. percben
Nagy Ádám: – Az egyéni villanások döntöttek a Vasas javára, könnyű gólokat engedtünk lőni. Ugyanakkor volt tartása a csapatnak, ezt bizonyította nulla három után.
Desits Szilárd: – Jó szemlélettel játszott a csapat, bár van némi hiányérzetem, háromgólos vezetésünk után néhányan kiengedtek…

SZOMBATHELYI HALADÁS–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum. 619 néző. Vezette: Móri Tamás (Baghy Csaba, Máyer Gábor).
SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi Nyíri V., Jagodics M., Csonka B., Bolla (Tarján, a szünetben) Horváth R. (Mohos, 58.), Rácz B. (Szakály A., 70.), Zvekanov, Erdei Pintér F. (Kelemen M., 58.), Csernik (Jancsó, a szünetben). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
KOZÁRMISLENY: Lékai Schuszter, Gajág, Ikonomu, Túri Nagy E. (Tóth Z., 88.), Horváth D. Hegedűs M. (Vajda R., 55.), Molnár Á. (Nagy M., 65.), Horváth P. (Daru, 55.) Kirchner (Major S., 65.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Molnár Á. (0–1) a 22., Tarján (1–1) a 85. percben
Alekszandar Jovics: – Nem ez volt a legjobb mérkőzésünk, különösen az első félidővel voltam elégedetlen, mert sok volt a hiba. Ennek tükrében az egy ponttal akár elégedettek is lehetünk.
Aczél Zoltán: – Az első félidei játék rendben volt, gólt szereztünk, és voltak helyzeteink is. A második félidőben visszaálltunk, pedig nem ezt kértem. Magunkra húztuk, és egy óriási hiba után egyenlített is a Haladás.

SZEGED-CSANÁD GA–FC AJKA 0–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1243 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Dobos Dávid, Vrbovszki Pál)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Gera N. (Papp Á., 65.), Szilágyi Z., Tóth B., Kővári (Magyar Zs., 81.) – Haris, Bíró B. (Nyári, a szünetben) – Zuigeber, Márkvárt, Óvári (Nagy R., 71.) –  Klausz M. (Borvető, a szünetben). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
AJKA: Szabados – Tóth G., Jagodics B., Tar, Csemer – Fiáth (Babos B., 84.), Csizmadia Z., Tajthy (Kenderes, 84.) – Zsolnai (Pantovics, 68.), Nagy M. K. (Szarka, 54.), Borsos F. (Sejben V., 68.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Nagy M. K. (11-esből, 0–1) a 22., Tajthy (0–2) a 73. percben
Alekszandar Sztevanovics: – Tudtuk, hogy eljön a pillanat, amikor veszítünk. A mérkőzés elején voltak lehetőségeink, de most szenvedély és agresszivitás nélkül játszottunk. A jobbik csapat nyert.
Schindler Szabolcs: – Szegeden győzni hatalmas bravúr. Örömteli hogy mérkőzésről mérkőzésre fejlődünk, ha a jövőben hasonló mentalitással futballozunk, elérhetjük a célunkat.

A kieső zónában lévő Ajka meglepetésre nyerni tudott Szegeden (Fotó: Gémes Sándor)

TISZAKÉCSKEI LC–BFC SIÓFOK 1–3 (1–1)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Sipos Tamás (Bertalan Dávid, Szalai Dániel)
TISZAKÉCSKE: Prokop – Balázs B., Fodor F., Viczián, Grünvald (Kocsis D., a szünetben) – Cipf (Bencze, 71.), Lehoczky, Kállai K. (Takács T., a szünetben), Bertus – Torvund (Gyurján B., 64.) Zamostny. Vezetőedző: Kis Károly
SIÓFOK: Winter – Varjas, Hegedűs J., Vékony – Kitl M., Posztobányi (Csató, 90.), Varga B., Dénes (Nemes, 78.) Major G., Németh B., Gyurkits (Schildkraut, 78.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Németh B. (0–1) a 15., Zamostny (1–1) a 26., Németh B. (1–2) a 68., Kitl M. (1–3) a 70. percben
Kiállítva: Lehoczky a 68. percben
Kis Károly: – Kár tagadni, gyengén játszottunk. Az első félidőben ugyan még ki tudtunk egyenlíteni, de alig volt helyzetünk. Három pontot akartunk szerezni, mégis rendre kinyíltunk és lekontráztak bennünket. Akadt egy-két fegyelmezetlenség, ami a későbbiek is problémát okozhat.
Dragan Vukmir: – Nyomás alatt fociztunk, mégis kivívtuk a győzelmet. Kicsit tompán kezdtünk, de a második félidőben nagyon jól játszottunk, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

SOROKSÁR SC–BVSC 2–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Ifj. Varga Gábor, Punyi Gyula)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Króner, Kékesi, Vincze Á. – Vass Á. (Köböl, 65.), Tóth A. (Korozmán, a szünetben) – Dobos Á. (Varga Z., a szünetben), Katona M., Hajdú R. (Dragóner F., 65.) – Lovrencsics B. (Németh E., 90+1) Vezetőedző: Lipcsei Péter
BVSC: Csenterics – Király Á., Vinicius, Hesz, Poór – Hidi P., Tóth K. – Mucsányi (Bacsa, 67.), Nwachukwu (Mitrovics, 57.), Tóth M. (Szilágyi M., 67.) – Ihrig-Farkas (Kelemen P., 85.). Vezetőedző: Szekeres Tamás
Gólszerző: Ihrig-Farkas (0–1) a 22., Korozmán (1–1) a 78., Varga Z. (2–1) a 85. percben
Lipcsei Péter: – Az első félidő nem nagyon tetszett, a második félidő viszont extra volt. Szeretnék gratulálni Tóth Alexnak első NB II-es mérkőzéséhez, szombaton, Debrecenben még a Fradi kispadján ült, a BVSC ellen pedig kezdőként jó teljesítményt nyújtott, de Varga Zétény is remekül szállt be a szünetben, a gólja pedig klasszis teljesítmény volt.
Szekeres Tamás: – Arra készítettem fel a játékosokat, hogy két hasonló képességű csapat küzd majd, így is történt. Nem mondanám, hogy az akarat döntött, sajnos, a koncentráció kétszer kihagyott, emiatt kaptunk gólokat.

BUDAFOKI MTE–GYIRMÓT FC GYŐR 1–3 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 300 néző. Vezette: Lovas László (Vörös Dániel, Sinkovicz Dániel)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. – Oláh B. (Szerető, 45.), Soltész I. – Németh M. (Czérna, 63.), Kovács Dávid (Zsóri, 63.), Vasvári Z. (Merényi, 75.) – Elek B. Vezetőedző: Erős Gábor
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Hudák, Csörgő, Szegi – Kovács M. (Polgár K., 80.), Kovács Dominik (Szőke, a szünetben), Madarász (Takács R., 75.) – Soltész D. (Hajdú, 75.), Adamcsek (Kicsun, 80.), Medgyes Z. Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Elek B. (1–0) a 10., Lányi (1–1) a 18., Szegi (1–2) az 53., Adamcsek (1–3) az 58. percben
Erős Gábor: – Számomra unalmas már ez a „szimpatikus vesztes” pozíció, mert nehéz keresni a választ, hogy miért nem tudunk eredményesek lenni. Jól kezdtük a mérkőzést, de aztán megint az egyéni hibák jöttek, amit az ellenfeleink megbüntetnek. Sokáig nem tudjuk nyalogatni a sebeinket, mert szerdán mérkőzés van, meg kellene mutatnia a csapatnak, hogy milyen személyiségek alkotják, fel lehet állni ebből a helyzetből.
Tamási Zsolt: – Felkészültünk a Budafokból. Amit elterveztünk, meg tudtuk valósítani, mind fizikailag, mind akaratban, fegyelmezettségben. Jó teljesítményt nyújtottunk, a második félidőben, amikor a Budafoknak már jönnie kellett az eredmény után, sok lehetőségünk lehetett volna fölényesebbé tenni a győzelmünket. Készülünk a szerdai városi rangadóra.

PÉCSI MFC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–3 (0–0) –  ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Pécs, PMFC Stadion, 300 néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Kiss Balázs)
PÉCSI MFC: Helesfay – Terbe, Takács Zs., Pejovics, Majnovics – Szeles (Bachesz, 75.), Hudák M. (Tóth-Gábor, 63.) – Harsányi (Vas, 60.), Bukovics, Miknyóczki – Rácz B. (Szabó M., 75.). Vezetőedző: Kulcsár Árpád
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi, Heil, Papp M. (Dobozi, 70.), Kotula – Székely (Ternován, 20.), Csatári, Kártik (Pekár, 70.), Süttő (Csilus T., 78.) – Pethő B. (Gante, 78.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Pinte (0–1) a 61., Pethő B. (0–2) a 64., Csatári (0–3) a 67. percben
Kulcsár Árpád: – A három nullás hazai vereség után minden csak magyarázkodás lehet. Az tény, hogy akárcsak a Siófok ellen, most is tízperces rövidzárlat döntött. A helyzeteink megvannak, de ezért kinyílunk. Lassan ki kell jelenteni, hogy a bennmaradásért kell küzdenünk.
Csábi József: – A vége sima győzelem lett, de összességében nem volt ilyen egyszerű. Értékes ez a győzelem, és ilyenkor a hazaút is rövidebbnek tűnik.