Álomszerű évkezdés Ajkán, a kiesőjelölt megtréfálta a Budafokot

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.02.04. 13:53
Nagy küzdelmet hozott a találkozó (Fotó: Budafoki MTE/Boros Sándor)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában az Ajka 3–1-re legyőzte a Budafokot, ezzel feljött a bajnoki tabella 16. helyére.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ
FC AJKA–BUDAFOKI MTE 3–1 (2–1)
Ajka, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Ország Péter, Márkus Péter)
AJKA: Horváth – Tóth, Jagodics, Tar, Csemer  Tajthy (Görgényi, 75.), Csizmadia, Fiáth (Babos, a szünetben), Zsolnai (Sejben, 84.), Borsos (Pantovics, 75.)  Nagy K. (Szarka, 61.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
BUDAFOK: Gundel-Takács – Biró (Czérna, a szünetben), Lorentz, Horgosi, Kalmár O. – Csonka (Németh, 73.), Oláh, Szerető (Horváth, 59.), Kovács (Elek, 73.), Vasvári – Zsóri. Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Csizmadia (6.), Nagy K. (7.), Babos (90+4.), ill. Vasvári (35.)
Schindler Szabolcs: – A két gyors gól meghatározta a mérkőzés kepét, volt gyenge tíz percünk, amikor ráültünk az eredményre. Azt láttam, hogy a győzelemért mindent megtettek a játékosaim, és remélem, ez valami jónak a kezdete.
Erős Gábor: – Nehéz mit mondani, egy edző rémálma az, ahogy kezdődött a mérkőzés. Amire készültünk, az kútba esett, a szépítés sikerült, és majdnem az egyenlítés is összejött, ám a meccs végen kinyíltunk, és ez lett a vesztünk.

Vasvári szerezte a vendégek gólját (Fotó: Budafoki MTE/Boros Sándor)

Ideálisan kezdődött a mérkőzés a tabella 17., tehát utolsó előtti helyén tanyázó Ajka számára. Schindler Szabolcs együttese már a hatodik percben megszerezte a vezetést Csizmadia Zoltán átlövésével, majd egy perccel később Nagy Krisztián használta ki a vendégvédelem kapitális hibáját. 2–0

Az első játékrész második felében kiegyenlítődött a játék, s a szépítés is összejött Erős Gábor csapatának: Vasvári Zoltán szép mozdulattal tekert 17 méterről a bal alsóba. 2–1

A fordulás után az egyenlítésért támadott a Budafok, de újabb gólt nem tudott szerezni, s ugyan Horváth Dánielnek volt munkája a hazai kapuban, igazi bravúrra egy ajkai védő peches közbelépésénél volt szüksége. A ráadásban aztán sikeresen lekontrázta kitámadó, szétnyíló ellenfelét a zöld-fehér együttes, s Babos Bence révén beállította a végeredményt. 3–1

Az Ajka a győzelemmel megelőzte a Siófokot, és feljött a 16. helyre a Tiszakécske mögé, míg a dél-budai piros-feketék maradnak a 11. pozícióban.

A tavaszi szezont felvezető beharangozó cikkünket itt olvashatja el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy az utolsó előtti helyen álló Ajka a 11. Budafok ellen.