Gera Zalán nyerő csere volt, a Pécs három pontot szerzett Óváron

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.12.10. 12:50
A világos mezes óváriak sereghajtó pozícióban zárják az évet (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a sereghajtó Mosonmagyaróvár hazai pályán szenvedett 1–0-s vereséget a Pécsi MFC-től.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–PÉCSI MFC 0–1 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 200
néző. Vezette: Jakab Árpád (Szalai Dániel, Vörös Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Simita, Tullner, Czingráber, Horváth K. – Végső, Szabó B. – Vukaszovics, Illés D. (Papp L., 83.), Szalka (Takács T., 65.) – Puhtyejev (Korbély, 76.). Megbízott vezetőedző: Király József
PÉCSI MFC: Helesfay – Terbe, Rácz L., Pejovics, Majnovics (Hadaró V., 84.) – Krausz, Szeles T. (Gera Z., 79.) – Harsányi, Gyurkits (Szabó M., 69.), Bukovics (Bachesz, 79.) – Tóth-Gábor (Takács Zs., 79.). Vezetőedző: Kulcsár Árpád
Gólszerző: Gera Z. (83.)
Király József:– Mindkét csapat nagyon küzdött, bár az egy pontra rászolgáltunk volna, és ehhez megvoltak a helyzeteink is, de ezeket, ugye, be is kell rúgni...
Kulcsár Árpád:– Irreális talajon játszottunk, ám mentálisan erősek voltunk, ennek is köszönhetjük a győzelmünket.

Hatodik alkalommal mérkőzött meg egymással a másodosztályban a Mosonmagyaróvár és a Pécs. A korábbi öt mérkőzésükből mindössze egyet tudtak megnyerni a kezdés előtt sereghajtó óváriak, míg a pécsiek négyet is. A mostani bajnokság nyitó fordulójában a Pécs hazai pályán aratott 1–0-s győzelmet, míg az előző kiírásban idegenben és hazai környezetben is 2–1-re nyert a kisalföldiek ellen.

Az elmúlt napok csapadékos időjárásának következtében rendkívül mély, néhol havas pályán kellett játszaniuk a feleknek. Ennek fényében nem meglepő, hogy igazán nagy lehetőségeket nem is jegyezhettünk fel az első félidőben. A pécsiek próbálkoztak többet, de a kapu előtt rendre elhaltak a veszélyesnek tűnő támadások.

A második játékrészben már a hazaiak is aktívabbak voltak a kapu előtt, ám Helesfaynak nem akadt nagyobb védenivalója. A 70. percben nagyon közel járt a gólhoz a Pécs, azonban Harsányi a kapu torkából a kapusba rúgta a labdát. A 83. percben már örülhettek a vendégek, Harsányi kapu elé ívelt szabadrúgására rosszul mozdult ki Slakta, az érkező Gera Zalán lábáról pedig a bal alsó sarokba vágódott a labda. Idénybeli hetedik gólját megszerezve aratott győzelmet a Pécs, amely ilyen támadójáték mellett bravúrosnak nevezhető 25 ponttal zárta a 2023-as évet. Az ismét vereséget szenvedő Mosonmagyaróvár sereghajtóként telel. 0–1

18. Mosonmagyaróvár 18 2 4 12 15–38 –23 10

90+4. perc: Vége! A pálya talaja miatt értelemszerűen nem a játéké volt ma a főszerep, de a pécsiek egy szerencsés találatnak köszönhetően begyűjtötték a három pontot.

90+3. perc: Horváth buktatta a meglóduló Harsányit, sárga lap.

90+1. perc: Bal oldali szöglet után Végső fejesét védte Helesfay.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Horváth Kevin 15 méteres lövése centikkel szállt a jobb felső sarok fölé.

84. perc: Cserélt a Pécs, Hadaró érkezett Majnovics helyére.

83. perc: GÓÓÓÓL!! Harsányi kapu elé ívelt szabadrúgására Slakta nagyon rossz ütemben mozdult ki, a labda pedig az ötös vonalánál helyezkedő Gera Zalán lábáról került az üresen maradt kapu bal alsó sarkába. 0–1

83. perc: Papp László állt be a hazaiaknál Illés Dávid helyére.

82. perc: Balról érkező beadás után Krausz fejelhetett, de a labda Slakta kezeibe hullott.

79. perc: Hármat cserélt a Pécs, Szeles helyére Gera Zalán, Bukovics helyére Bachesz, Tóth-Gábor helyére Takács állt be.

76. perc: Ismét cseréltek a hazaiak, Puhtyejev helyére Korbély érkezett.

74. perc: A jobb szélről Szabó Bence tört be középre, majd 23 méterről kapura lőtt, de Helesfay védeni tudott a bal alsó saroknál.

74. perc: Egy szabadrúgás után Szeles elé került a labda az ötösön belül, de erőtlen lövését könnyedén védte Slakta.

70. perc: A frissen beállt Szabó cselezgetett a bal szélen, majd a 16-oson belülre ívelt, a hosszún érkező Harsányi Slaktába rúgta a labdát, a kapusról levágódó lövés után pedig Horváth mentett nagyot a gólvonalról.

69. perc: Cserélt a Pécs is, Gyurkits helyére Szabó állt be.

65. perc: Cseréltek a hazaiak, Szalka helyére Takács érkezett.

63. perc: Bukovics kapott sárga lapot.

56. perc: Egy bedobás után Szalka elé került a labda, a hazaiak játékosa 20 méterről a bal kapufa mellé tekert.

52. perc: A megítélt szabadrúgást Szalka lőtte kapura, de Helesfay könnyedén hárított.

52. perc: Krausz szabálytalankodott a hazai térfél közepén, sárga lap.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek. Eseménytelen 45 percen vagyunk túl.

44. perc: Tullner akasztott meg szabálytalanul egy pécsi kontrát, sárga lap.

33. perc: Jobb oldali pécsi támadás végén Krausz ívelt a 16-oson belülre, Gyurkitsot meglephette, hogy lövőhelyzetbe került, így kapásból az égbe lőtte a labdát.

29. perc: Tóth-Gábor tartott rá Vukaszovics lábára, sárga lap.

21. perc: Jobb oldali pécsi akció végén Tóth-Gábor verekedte be magát a 16-oson belülre, de a kapuhoz közeledve rossz döntést hozott és egy hazai védőhöz passzolta a labdát.

20. perc: A 16-os előteréből, nagyjából 20 méterről végezhetett el szabadrúgást a Pécs, de Harsányi kísérlete elakadt a hazai sorfalban.

18. perc: Tóth-Gábor az alapvonal közeléből passzolta a labdát a kapu elé, de az érkező Gyurkits elől Slakta tisztázott.

9. perc: Egy 16-oson belülre ívelt labdát Slakta öklözött ki a mezőnybe, Szeles azonnal kapura lőtt 22 méterről, de a labda az üres kapu mellé szállt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A hazaiak tiszta feketében, a Pécs pirosban játszik majd.

Nagyjából sikerült tisztává tenni a játékteret Mosonmagyaróváron, azonban vannak még havas részek a pályán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az idénybeli második győzelmét az előző fordulóban Siófokban arató Mosonmagyaróvár az új vezetőedző, Kulcsár Árpád első idegenbeli mérkőzésén, Szegeden 1–0-s vereséget szenvedő Pécsi MFC ellen.