Méretes zakóba szaladt bele Kozármislenyben a Siófok

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.11.26. 16:50
A kék-fehér mezes Kozármisleny nem kímélte a teljesen széteső Siófokot (Fotó:Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a Kozármisleny a Siófokot fogadta hazai pályán. A három pont sorsa már az első félidő végére eldőlt, de a hazaiak nem dőltek hátra, a második félidőben további három gólt szereztek és 7–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–BFC SIÓFOK 7–0 (4–0)
Kozármisleny, 600 néző. Vezette: Molnár Attila (Vörös Dániel, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter (Sági, 83.), Gajág, Nagy E. (Major S., 62.), Turi – Molnár Á. (Nagy M., 73.), Kozics (Hegedűs, 73.), Vajda, Kirchner – Tóth Z. (Bor, 62.), Horváth P. Vezetőedző: Aczél Zoltán
SIÓFOK: Winter – Major G., Polényi G., Kitl M., Varga B., Schildkraut – László D. (Király Zs., 85.), Nemes M. (Saja, 77.), Kovács B. (Girsik Á., 59.) – Dénes (Vékony, 77.), Tóth T. (György N., 59.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerzők: Horváth P. (17., 23.), Vajda (29.), Molnár Á. (42.), Tóth Z. (58.), Kirchner (71., 89.)
Kiállítva: Girsik Á. (90.)
Aczél Zoltán:
– Mérkőzések előtt nem szoktunk számszerű eredményekben gondolkodni, de ma nagyon jól kijött nekünk a lépés. Hozzá kell tennem, az ellenfelünk nagyon tartalékosan állt fel.
Dragan Vukmir: – Jól játszottak a házigazdák, de ehhez mi is partnerek voltunk, minden tekintetben. Rengeteg bajjal küzdöttünk, ez lett a vége.

ÖSSZEFOGALÓ

Fűthette a bizonyítási vágy a Kozármislenyt a Siófok ellen, hiszen a Balaton-partiak az előző bajnokság utolsó fordulójában legyőzték Turiékat, akiknek így osztályozón kellett kivívniuk másodosztályú tagságukat.

A mérkőzés egy siófoki helyzettel indult, de ezt követően végig uralta a mérkőzést a Kozármisleny. Horváth Péter hat percen belül duplázott, majd érkezett ezután rögtön Vajda Rolandgólja és a félidő végén még Molnár Ádin is betalált, így az első játékrészben mondhatni eldőlt a három pont sorsa. A második félidőben sem történt nagy változás, Tóth Zoltánszerzett újabb gólt, majd a góllövőlistát vezetőKirchner Krisztiántalált be kétszer. Ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyert a Kozármisleny, sőt további gólokat is szerezhetett volna a hazai csapat. Ezzel a szép győzelemmel búcsúzott hazai közönségétől az idei évben a házigazda. 7–0

18. Mosonmagyaróvár16141112–36–24 7

90+2. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Vajda szabadrúgását tolta ki a sarokból Winter.

90. perc: Girsik kapta meg második sárgáját.

90. perc: KAPUFA! Vajda lövése csattant a lécen, nincs újabb hazai gól.

89. perc: Ismét egy hazai találat!!! Vajda ugratta ki Kirchnert a bal szélen, aki egy csel után kilőtte a hosszú alsó sarkot. 7–0

89. perc: Hegedűs lövését fogta könnyen Winter, erő sem volt benne és középre is ment.

87. perc: Varga B. kapott sárga lapot a vendégeknél.

85. perc: Utolsó siófoki csere, László D. helyett Király Zs. a pályán.

83. perc: Kitl M. kapott sárga lapot.

83. perc: Utolsó cseréjét is kihasználja a Kozármisleny,Schuszter helyére érkezik Sági.

77. perc: Most a Siófok cserélt kettőt, lement Nemes M. és Dénes érkezett Saja és Vékony.

73. perc: Ismét kettős csere a hazaiaknál, Kozics és Molnár Á. hagyta el a pályát, érkezett Hegedűs és Nagy M.

71. perc: GÓÓÓL!! Egy bal oldali beadást röviden fejelt ki a védő, így Molnár Ádiné lett a labda, aki egyből az üresen álló Kirchnernek passzolt, aki 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 6–0

67. perc: Girsik kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

66. perc: Vendég szöglet után Polényi csúsztatott, majd László D. fejelt, de még a vele érkező védő is bele tudott érni, így szögletre szállt a labda.

62. perc: Kettőt változtatott a Kozármisleny is, Nagy E. és Tóth Z. ment le és érkezett Major S. és Bor.

59. perc: Kettős vendég csere, Kovács B. és Tóth T. ment le, érkezett Girsik és György N.

58. perc: Újabb hazai GÓÓÓL!!! Kis szöglet után Kirchner cselezett befelé, majd a 16-os sarkáról lőtt, ezt még Winter kiütötte, de a kipattanót Tóth Zoltán közelről a kapuba gurította. 5–0

56. perc: Vajda lőtt élesen kapura egy jobb oldali szabadrúgást, Winter nem merte fogni a labdát, inkább a mezőnybe öklözte.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: GÓÓÓL!Vajda volt szemfüles és egy passzt elhozott a vendég védő lábáról és az üresen érkező Molnár Ádinnak passzolt, aki kilőtte a jobb alsó sarkot. 4–0

38. perc: Schuszter ment el a jobb szélen, beadását röviden fejelték ki, így Molnár Á. lőhetett közelről, de kapu fölé ment a löket.

30. perc: Egy gyors ellentámadás után ismét Vajda lőtt távolról, ezúttalWinter fogta a bal alsó sarokba tartó labdát.

29. perc: GÓÓÓL!!! Vajda kapott labdát 22-23 méterre a kaputól és nem támadta senki, gondolt egyet és kilőtte a jobb felső sarkot, Winter nem tudott hárítani. 3–0

25. perc: Molnár Á. beadása után fejelt Horváth P., de kicsit magas volt a labda így nem tudta már irányítani, pedig öt méterre volt a kaputól.

23. perc: GÓÓÓL! Horváth Péter duplázott! Bal szélről kapott tökéletes passzt a támadó, aki megállította a labdát és 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

21. perc: Egy rossz hátra passzolt labdát szerzett megTóth Z. és passzolt a bal szélen érkezőKirchnernek, aki felnézett és középre játszott, de ott a vendégek felszabadítottak, az érkező mislenyi játékosok elől.

17. perc:GÓÓÓÓÓL!Vezet a Kozármisleny! Vajda lőtt távolról, itt a felső léc még segített Winternek, de a kipattanóra Horváth Péter csapott le és közelről a siófoki kapuba lőtt! 1–0

13. perc: Vajda lőtt élesen kapuraegy jobb oldali szabadrúgást, senki nem tudott beleérni, Winter öklözte ki a labdát.

11. perc: Vajda beadása volt kicsit magas Horváthnak, így Winter húzta le a labdát.

2. perc: Dénes vett le a szélen egy labdát és meglepődött, hogy a kapuig tudta vezetni, ott nem lehetett eldönteni, hogy lőtt, vagy beadni akart, így nem lett belőle helyzet.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a remekül szereplő, 4. helyen álló Kozármisleny a kieső, 16. helyen álló Siófok ellen.