Megint gólképtelen volt a PMFC, de egy pontot így is elhozott Soroksárról

B. B.B. B.
2023.11.12. 12:50
Nem esett gól a XXIII. kerületben (Archív fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Soroksár SC a Pécsi MFC-t fogadta. A hazaiak intenzívebben támadtak, és több komolyabb helyzetet is kialakítottak, ám csak egy ponttal gazdagodtak. A baranyaiaknak ez volt a hetedik döntetlenjük ebben az idényben, és mindegyik 0–0-ra végződött.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–PÉCSI MFC 0–0

Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300néző. Vezette: Lovas László (Csatári Tibor, Máyer Gábor)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Króner, Kékesi, Pintér D. – Vass Á., Katona M. – Gálfi (Köböl K., a szünetben), Sipos Z. (Dobos Á., a szünetben), Hajdú R (Dragóner F., 75.). – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
PÉCS: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Hadaró – Krausz, Terbe (Gera Zalán, 75.) – Bukovics (Bachesz, 75.), Gyurkits, Harsányi I. (Hudák M., 60.) – Tóth G. (Szabó M., 60.). Megbízott edző: Németh Zsolt
Lipcsei Péter:
– Nem játszottunk jól, igaz, az első félidőben mindkét csapat gyenge teljesítményt nyújtott. Nyilván nekünk nehezebb volt, mert zárt, felállt védelem ellen kellett játszanunk, de a második félidőben megnyerhettük volna a mérkőzést.
Németh Zsolt:– Úgy gondolom, hogy igazságos a döntetlen, egyik csapat sem érdemelt többet. Elég gyenge színvonalú mérkőzés volt, de Soroksáron egy pontot szerezni nagy fegyvertény.

A Soroksár négy veretlen mérkőzést követően fogadta a bajnokságban legkevesebb gólt kapó Pécsi MFC-t. Az első félidőben mindkét csapat fegyelmezetten védekezett, a legközelebb aa 24. percben a hazaiak álltak a gólszerzéshez, de Lovrencsics Balázs közeli fejese végül elkerülte a vendégek kapuját.

A második játékrészben főleg a hazai csapat akarata érvényesült. A legnagyobb helyzet a 81. percben a csereként beálló Dragóner Filip előtt adódott, akinek a fejesét Danilo Pejovics fejelte ki a gólvonalon állva. A hajrában mindent megtettek a fővárosiak a három pont megszerzéséért, és a hosszabbításban majdnem össze is jött a meccset eldöntő találat. Ismét Lovrencsics készítette le a labdát Dragónernek, most azonban Helesfay Donát hárított bravúrral, megőrizve ezzel a pécsieknek az egy pontot. 0–0

18. Mosonmagyaróvár15141012–35–237

90+3. perc: Véget ért a találkozó! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Ismét nagyon közel került a vezetéshez a Soroksár! Az előző helyzethez hasonlóan Lovrencsics fejelte le a labdát Dragónernek, aki közvetlen közelről próbálta bekotorni a labdát, Helesfay azonban jókor volt jó helyen, és megőrizte kapuját a góltól.

90. perc: Három percet hosszabbított a játékvezető.

86. perc: A csereként beállt Gera Zalán is besárgult.

85. perc: Az első hazai sárga lap Króner nevéhez fűződött.

81. perc: Az eddig legnagyobb helyzet maradt ki! Pintér beadását Lovrencsics fejelte tovább Dragónernek, akinek a közeli fejesét Pejovics blokkolta a gólvonalon állva.

75. perc: Mindkét csapat cserére szánta el magát. A hazaiaknál Hajdú helyére Dragóner F. érkezett. A vendégeknél kettős csere történt. Bukovicsot Bachesz, míg Terbét Gera Zalán váltotta.

74. perc : Gyurkits végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos vonaláról, lövése azonban csúnyán fölé szállt.

71. perc: Szabó M. távoli lövése nem jelentett veszélyt a soroksári kapura.

63. perc:Króner kis híján bevette egykori csapata kapuját, fejese azonban mellé szállt.

60. perc: Kettős csere a pécsieknél. Harsányi helyét Hudák M., míg Tóth G. helyét Szabó M. vette át a pályán.

Az első félidő elejéhez hasonlóan a hazaiak birtokolták többet a labdát, ám a nagyobb helyzetek ezúttal is elmaradtak.

46. perc: Kezdetét vette a második játékrész.

A szünetben kettőt cserélt Lipcsei Péter. Gálfi helyét Köböl vette át a pályán, míg Sipos helyére Dobos érkezett.

45. perc: Nem hosszabbított a játékvezető, véget ért az első félidő.

44. perc: Sipos vette célba a rövid felső sarkot, Helesfay azonban a helyén volt, és szögletre tolta a labdát.

34. perc: Sipos próbálkozott a kaputól kb. 27 méterre, lövése centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

29. perc: Bár Pejovics távoli lövése kellemetlenül pattant leMergl előtt, a hazaiak hálóőre így is magabiztosan fogta a középre tartó löketet.

24. perc: A pontrúgást követően egy remek jobb oldali beadás utánLovrencsics Balázs fejelhetett a kaputól öt méterre, a labda azonban elkerülte a vendégek kapuját.

24. perc: Rácz kemény belépőjét követően előkerült a mérkőzés első sárga lapja

22. perc: Kaján veszítette el a labdát a saját térfelén, ebből vezethettek kontrát a vendégek, majd Bukovics jutott el lövőhelyzetig, kísérletét azonban blokkolták a hazai védők.

A mérkőzés első 15 percében a hazaiak többet birtokolták a labdát, a baranyaiak védelmét azonban egyelőre nem sikerült feltörniük.

7. perc: Gyurkits késett el egy ütemmel, csúnyán elkaszálva ezzel Gálfit, de a Pécs játékosa ezúttal megúszta a sárga lapot.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A labdát a sárga felsőben és fekete nadrágban játszó Soroksár indította útjára. A vendégek tiszta pirosban léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy mérkőzés óta veretlen, 8. helyen álló Soroksár a 14. forduló alatt mindössze öt gólt szerző, 11. helyen álló Pécs ellen.

ELŐZMÉNYEK

A Soroksár remekül indította az idei szezont, hiszen az első négy mérkőzésén 10 pontot gyűjtött össze. Ezt követően egy nem várt és igencsak hosszú negatív széria vette kezdetét a XXIII. kerületi együttesnél, ugyanis hat bajnoki találkozóból ötöt elveszített, és csupán egyetlenegy döntetlent ért el, a szebb napokat is megélt Budapest Honvéd ellen. A sikertelen sorozat egy siófoki diadallal ért véget, azóta pedig három mérkőzésen öt ponttal lettek gazdagabbak Lipcsei Péter legényei, legutóbb a Mosonmagyaróvár gárdáját legyőzve.

A vendéglátókhoz hasonlóan a Pécs is kiváló rajtot vett, ugyanis az első öt bajnoki mérkőzéséből hármat megnyert, kettő pedig 0–0-ra végződött. A hatodik és a hetedik fordulóban egyaránt gól nélküli döntetlent játszottak a baranyaiak, ezután jött három vereség és két pontosztozkodás. Érdekesség, hogy ezeken az összecsapásokon egyaránt rúgott gól nélkül hagyták el a pályát a pécsiek. A hét lőtt gól nélküli sorozatnak október utolsó vasárnapján Harsányi István vetett véget, akinek a találatával elhozták a három pontot a piros-feketék Szombathelyről. Az előző körben Németh Zsolt tanítványai a listavezető ETO FC Győrt fogadták. A találkozót 1–0-ra a Rába-partiak nyerték meg.