Három ponttal tért haza a listavezető Pécsről

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.11.05. 12:50
A Haladást egy hete sikerült megállítaniuk Krauszéknak (balra), most azonban alulmaradtak a sokkal gólerőseb ETO-val szemben (Archív felvétel: Cseh Gábor/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a PMFC igyekezett volna feltartóztatni a listavezető ETO FC Győrt, a vendégeknek azonban egyszer sikerült kibillenteniük egyensúlyukból a piros-feketéket, és ez elég volt nekik a sikerhez.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

PÉCSI MFC–ETO FC GYŐR 0–1 (0–1)
Pécs,
PMFC Stadion, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
PÉCSI MFC: Helesfay – Takács, Rácz L., Pejovics, Hadaró (Majnovics, 60.) – Hudák (Vas B., 70.), Krausz, Terbe (Szeles, 89.) – Bachesz (Gera, 89.), Szabó M. – Gyurkits (Tóth-Gábor, 70.). Megbízott edző: Németh Zsolt
ETO FC GYŐR: Ruisz – Vera, Szépe, Boldor, Viana – Vingler (Tóth R., 82.), Anton, Bumba (Kröhn, 82.) – Skvarka (Keresztes K., 82.), Huszár (Hamed, 60.), Diarra (Riquelme, 70.). Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Huszár (25.).
Németh Zsolt:
– Több volt ebben a mérkőzésben, de túlságosan tiszteltük a listavezetőt. Jó helyeken szereztük meg a labdákat, de ezekből sajnos nem tudtunk indulni.
Antonio Munoz:– Kilencven percen keresztül jó munka volt, a legfontosabbat, a három pontot megszereztük.

Nem a látványos akciókról, lövésekről, helyzetekről szólt a PMFC és az ETO összecsapása, hiszen a kapuk alig forogtak veszélyben a találkozó kilencven perce során. A vendégek egy jobb oldali támadással tudták csak kibillenteni a hazaiakat, amelynek a végén Viana lövésszerű beadásába Huszár beletette a lábát, és a labda bepörgött a bal alsó sarokba. Mint később kiderült, ezzel az egy találattal meg is szerezte a három pontot az ETO.

A szünet ennél jóval eseménydúsabban telt, hiszen a vendégszurkolók átszakították a pálya és a főlelátó felé vezető kaput, s igyekeztek elkapni egy pécsi szurkolót, de a rendezők fel tudták őket tartóztatni. Közben a hazai B-közép is átmászta a saját kerítését, és megérkezett rendet tenni. Végül összecsapás nem lett az esetből.

18. Mosonmagyaróvár 14 1 3 10 10–33 –23 6

Vége a mérkőzésnek, egy góllal nyert a vendégcsapat és megrősítette vezető helyét a táblázaton!

89. perc: Bacheszt Gera, Terbét Szeles váltotta a hazaiaknál.

82. perc: Hármat cseréltek a vendégek! Bumbát Kröhn, Skvarkát Keresztes Krisztián, VinglertTóth Rajmund váltotta.

80. perc: Szabó Máté cselezett a bal oldalról befelé, majd jobbal, a tizenhatos sarkáról fölé lőtt.

77. perc: Hamed kapott sárga lapot visszarántásért.

70. perc: Cserélt mindkét csapat! Diarra helyére Riquelme jött a vendégeknél. A hazaiak kettőt is változtattak,Gyurkitsot Tóth-Gábor, Hudákot Vas Bence váltotta.

60. perc: Cserélt mindkét csapat. A Pécsnél Hadarót Majnovics váltotta, a másik oldalon Huszár helyére Hamed érkezett.

48. perc: Diarra próbálkozott 18 méterről, Helesfay fogta a bal alsó felé tartó labdát.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Úgy néz ki, lenyugodtak az indulatok, a hazai B-közép elindult visszamászni a saját szektorába.

A szünetben a a győri szurkolók leszakították a pálya felé vezető kaput, és megpróbáltak beözönleni a pályára. Még mindig a rendezőkkel viaskodnak, miközben a helyi B-közép is átmászott a főlelátóra, és elindult balhézni!

Vége az első félidőnek!

43. perc: Az egész stadion talpra ugrott Szabó Máté szólója után, aki a felező vonaltól vezette bal oldalról keresztbe a labdát a tizenhatosig, majd jobbal megcélozta a rövid felsőt, és nem is tévedett sokat, de az oldalhálóban kötött ki a labda. Valószínűleg Ruisz is beletette a kezét, mert szöglet következett.

27. perc: Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Pécs, de Gyurkits fölé bombázott.

25. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Győr!A jobb oldalon építettek támadást a vendégek, ami miatt a Pécs tengelyében óriási terület keletkezett, mert Krausz is kilépett középről. Ebbe a területbe indította be Huszárt Vera, aki Vianát találta meg a másik szélen. A társ lövésébe végülHuszár belelépett középen, így a labda átpörgött Helesfay keze feletta kapu bal alsó sarkába, hiába igyekezett Pejovics menteni még a gólvonalról. 0–1

21. perc: Szép támadást épített a PMFC, aminek a végén Hudák lőhetett 17 méterről, de nem találta el a kaput.

15. perc: Főleg a széleken próbálja a Győr átjátszani a hazaiakat, de egyelőre nem érkezett jó beadás Veráéktól.

2. perc: Egyelőre a pályával küzdenek leginkább a csapatok, kiszámíthatatlanul viselkedik a labda.

1. perc: Kezdődik a találkozó!A labdát a fehérben játszó Győr indította útjára a labdát valószínűleg a kezdőkörből, mert a vonalakat elmosta az eső, mostanra viszont ragyogó napsütés van. A PMFC szokásos piros-fekete mezében játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a több mint 700 perces gólképtelenségét legutóbb egy szombathelyi győzelemmel lezáró Pécsi MFC a hat forduló óta veretlen éllovas ETO FC Győr ellen.