A hosszabbításban mentett pontot a Barcika a Haladás ellen

F. E.F. E.
2023.11.05. 12:50
A hosszabbításban mentettek pontot a kék-sárgák a Haladás ellen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a fordulót megelőzően 6. helyezett Kolorcity Kazincbarcika SC a 13. pozícióban lévő Szombathelyi Haladást látta vendégül, és 2–2-re végződött a mérkőzés.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2 (1–1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 300 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Vrbovszki Pál)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován, Szekszárdi M., Heil (Szemere B., a szünetben), Papp M., Kotula M. (Süttő, 85.) – Csatári, Kártik (Ádám F., 76.), Pekár L. (Székely K., 68.) – Kurdics (Csilus T., 76.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
HALADÁS: Pálfi – Beronja, Jagodics M., Csonka B., Bosnjak – Zvekanov, Horváth R. (Nyíri V., 59.), Szakály A., Rácz B. (Simut, 75.), Doktorics (Csernik, 75.) – Katona I. (Mohos, 88.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző: Kotula M. (38.), Pinte (90+1.), ill. Rácz B. (37. – 11-esből), Csonka B. (60.)
Csábi József
: – A mérkőzésre jelentősen kihatott a nehéz talaj. Nem kezdtünk jól, két pontrúgásból is gólt kaptunk, de a csapat mentális erejét mutatja, hogy képes volt mindkét esetben felállni. Előnyt ajándékoztunk ellenfelünknek, de vissza tudtunk jönni két esetben is a mérkőzésbe. Vert helyzetből egyenlítettünk, csak az i betűre nem sikerült feltenni a pontot.
Alekszandar Jovics: – A mérkőzés minőségét a pálya talaja jelentős mértékben befolyásolta. Ezért nem tudtuk azt a játékot nyújtani, amit általában igyekszünk megvalósítani.

A fehér mezes Haladás továbbra is gödörben: az utóbbi négy mérkőzésén kettő pontot szerzett (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Mindkét csapat dolgát megnehezítette a folyamatos esőzés miatti csúszós talaj, amelyhez a mérkőzés elején alkalmazkodni tudtak. Nagyobb helyzet egyik együttes előtt sem alakult ki az első félidő első felében, de mindkét kapusnak akadt védenivalója. A 36. percben büntetőhöz jutott a Haladás, miután Kurdics állította meg szabálytalanul Beronját a tizenhatos sarkánál. A megítélt tizenegyest Rácz Barnabás magabiztosan lőtte a Barcika kapujába, 01. A vezető gólnak nem sokáig örülhettek a vasiak, egy perccel később ugyanis Kotula Máté volt eredményes a másik oldalon, miután Pekár kapufáját követően a kipattanó elé került, ő pedig a hosszú sarokba lőtt, 11.

A második félidő elején többször apróbb szabálytalanságok miatt állt a játék. A 60. percben újra megszerezte a vezetést a Haladás, Csonka Bonifác bólintott a hazaiak kapujába, 12. A folytatásban mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatán, de komolyabb helyzet már nem alakult ki. Már-már úgy tűnt, a Haladás győzelemmel távozik Kazincbarcikáról, a hosszabbítás első percében azonban Süttő előreívelt labdájára Pinte Patrik érkezett, aki levette, majd a hálóba gurította a labdát, 22.

A Kazincbarcika az elmúlt három fordulóban nem talált legyőzőre, a Haladás pedig továbbra is gödörben: az elmúlt négy találkozón mindössze kettő pontot tudtak szerezni a zöld-fehérek.

18. Mosonmagyaróvár 14 1 3 10 10–33 –23 6

A kék-sárgában játszó Barcika három forduló óta veretlen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+6. perc: Véget ért a mérkőzés, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Süttő ívelését követően Pinte veszi le a labdát és a hálóba pöcköli azt. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2

90. perc: Öt perc a hosszabbítás.

89. perc: Beronja kap sárga lapos figyelmeztetést.

89. perc: Pálfi kirúgását követően Tóth B. fut ki a kapuból, az üres kapu mellé száll a szélen érkező Mohos lövése, miután a kapus még bele tud érni.

Mindkét kapusnak akadt dolga a csúszós talajú pályán (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

88. perc: Változtat a Haladás is: Katona I. helyett lép pályára Mohos.

88. perc: Süttő iramodik meg szélen, középre adott labdája elakad a vendég védők lábában.

85. perc: Újabb hazai csere: Kotula M. helyére Süttő érkezik.

76. perc: Csábi József is kettő ponton változtat csapata összeállításán: Kurdicsot Csilus T., míg Kártikot Ádám F. váltja.

75. perc: Kettős csere a vendégeknél: Rácz B. és Doktorics helyett érkezik Simut és Csernik.

73. perc: Csatári kap sárga lapos figyelmeztetést.

71. perc: Kurdics szabadrúgása jól kanyarodik középre, Pálfi bravúrral öklözi ki a labdát.

68. perc: Cserél a Kazincbarcika csapata: Pekár László hagyja el a pályát, helyére érkezik Székely Krisztián.

68. perc: Szakály A. távoli lövése elkerüli a hazaiak kapuját.

62. perc: Kotula kap jó labdát, a lövése centikkel kerüli el a Haladás kapuját.

60. perc: Vendég szabadrúgást követően Csonka B. fejel a hazaiak kapujába. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–2

59. perc: Cserél a Haladás: Horváth R.-t Nyíri V. váltja.

57. perc: Csatári ellen szabálytalankodnak, a megítélt szabadrúgást Pekár végzi el, de a labda átszáll a kapu előtt mindenki feje felett.

46. perc: Kezdetét veszi a második játékrész. A szünetben cserélni kényszerült a Kazincbarcika: Heil sérült meg az első félidő végén, helyette Szemere B. folytatja.

A folytonos esőzés miatt a pálya talaja mindkét csapat dolgát megnehezítette (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Az első félidő végén egy perc a hosszabbítás.

45. perc: Vendég sarokrúgást követően Tóth B. öklözi ki a labdát nem túl messzire, de a kapura emelési kísérlet nem veszélyes a Haladás részéről.

42. perc: Bosnjak kap sárga lapos figyelmeztetést.

41. perc: Pekár szögletét követően Papp M. fejel kapu mellé.

A szombathelyiek nem sokáig örülhettek vezető találatuknak (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

38. perc: Nem sokáig örülhetnek a vendégek: Kotula Máté egyenlít. Csatári esik el a tizenhatos vonala előtt, de a játékvezető tovább engedi a játékot. Előbb Pekár lő kapufát, majd Kotula szélről érkezve magabiztosan lövi a hosszú sarokba a labdát. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1

37. perc: A labda mögé Rácz B. áll, aki magabiztosan a kapu középébe lövi azt. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1

36. perc: A tizenhatos sárkánál Kurdiccssal való találkozást követően Beronja esik el. A játékvezető büntetőt ítél a vendégeknek.

29. perc: Zvekanov kap sárga lapos figyelmeztetést, miután Heillel szemben követ el egy csúnya belépőt.

28. perc: Ternován passzát követően Kártik csúsztat bele a labdába, amit Pálfi könnyedén megfog.

24. perc: Doktorics nem túl erős lövését hárítja Tóth B.

23. perc: Hazai helyzetet követően végezhet el szögletet a Barcika: Pekár középre érkező labdáját kifejelik a vendég védők.

19. perc: Haladás-szögletet követően Csonka B. csúsztat, de a hazai védőkben elakad a labda.

13. perc: Pekárral szemben szabálytalankodik Bosnjak, a Barcika végezhet el szabadrúgást. A labda mögé a sértett áll, jól is adja középre a játékszert, de a vendég védők felszabadítanak.

10. perc: Vendég támadást követően Doktorics adja középre a labdát, Tóth B. öklözi ki azt.

8. perc: Kurdics ellen szabálytalankodnak a vendégek, a szabadrúgást követően az indítás megpattan a vizes pályán, így helyzet nem alakul ki a hazaiak előtt.

1. perc: Kezdetét veszi a találkozó, melyen a hazaiak kék-sárgában, a vendég Haladás játékosai tiszta fehérben lépnek pályára. A mérkőzést a vendégek kezdik.

Bár nagyot küzdött a Haladás, kétszer is vezettek, végül 1 ponttal távoznak Kazincbarcikáról (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

A mérkőzést megelőzően egy perces gyász szünettel emlékeztek Varga Márkóra, aki korábban a Kazincbarcika csapatát is erősítette és tegnap hajnalban tragikus körülmények között vesztette életét.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb Kispesten nyerni tudó, két forduló óta veretlen Kolorcity Kazincbarcika SC az előző három bajnokiján mindössze egy pontot szerző Szombathelyi Haladás ellen.