Tovább tart a nyíregyházi tündérmese

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.10.08. 14:50
Hiába küzdött-harcolt a fehér mezes Barcika, Kesztyűs (93) góljával Nyíregyháza kerekedett felül (Fotó: Kovács Donát/KBSC)
A labdarúgó NB II 11. fordulóját a 2. helyről váró Nyíregyháza Spartacusnak egy kihagyott tizenegyes is belefért, így is megverte 1–0-ra a Kazincbarcikát, melynek lezárult kilencmeccses jó sorozata. A Szpari tétmeccsen még mindig nem kapott ki ebben az idényben.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–0 (0–0)
Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Takács Tamás (Baghy Csaba, Dobos Dávid)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Rjasko, Gengeliczki, Baki – Farkas B., Toma (Tamás O., 75.), Kesztyűs, Nagy B. – Géresi (Kovácsréti, 75.), Nagy D., Gresó (Herjeczki, 59.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil, Papp M. – Ternován, Csatári, Kártik (Székely, 86.), Szabó B. (Kotula, a szünetben), Süttő (Jurek, a szünetben) – Kurdics (Ádám F., 69.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Kesztyűs (79.)
Tímár Krisztián:
– Noha hosszú labdákkal időszakosan beszorított minket a Barcika, összességében a mi akaratunk érvényesült. Mindkét félidőben voltak nagy helyzeteink, így már korábban is megszerezhettük volna a vezetést. Fokozatosan felőröltük ellenfelünket, amely a második félidőben már alig jutott át a térfelünkre, és a kihagyott tizenegyes után is megmaradt a tartásunk.
Csábi József: – Az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, nemcsak védekeztünk, helyzeteket is kialakítottunk. A második játékrész már nem úgy alakult, ahogyan elterveztük, jobban ránk erőltette akaratát a hazai csapat. A kihagyott tizenegyes után úgy gondoltam, meglehetett volna a meccs, de ilyen szép sorozat után nem dőlünk a kardunkba.

A balmazújvárosi találkozó legfőbb kérdése az volt, hogy megszakad-e valamelyik gárda kiváló sorozata: a Nyíregyháza tétmeccsen még nem kapott ki Tímár Krisztián irányítása alatt, míg a Kazincbarcika az első fordulóban elszenvedett vereség óta minden mérkőzésén szerzett pontot.

A Spartacus kezdett magabiztosabban, az első tíz percben csupán másodpercekre engedte át a labdát ellenfelének, és meg is dolgoztatta Tóth Balázst, aki állta a sarat, gyors egymásutánban Géresi Krisztián ziccerét és Gresó Mátyás bombáját is védte, a félidő hajrájában pedig Kesztyűs Barna lövését fogta meg. Idővel a borsodiak is előrébb merészkedtek, elsősorban pontrúgásokból alakítottak ki veszélyt.

Összességében megmutatták a csapatok, hogy az NB II legjobban védekező gárdái közé tartoznak, rendkívül szervezetten és higgadtan hatástalanították a legtöbb akciót.

Hozzá kell tenni, a fordulás utáni negyedórában inkább a rengeteg pontatlanság, mintsem a lenyűgöző védőmunka miatt nem láttunk helyzetet. A hazai drukkerek abban bizakodhattak, hogy kedvenceik ezúttal is úgy megnyomják a hajrát, mint tették azt az előző fordulóban Pécsen, ahol az utolsó bő húsz percben négyszer is betaláltak. Nagy Dominik egy-egy villanással tett érte, hogy valami hasonló történjen, ám ő szalasztotta el a legnagyobb lehetőséget: a 69. percben tizenegyest hibázott.

A piros-kékeket azonban ez nem zökkentette ki, Kesztyűs Barna bombájával már a remekül védő Tóth sem tudott mit kezdeni (1–0). A Spartacus az utolsó tíz percet is jól menedzselte, Fejér Bélának csupán távoli lövéseket kellett fognia. A Nyíregyháza a Magyar Kupát is ideszámítva már tizenkét tétmeccs óta veretlen, míg a Kazincbarcikának megszakadt kilencmeccses jó sorozata.

Véget ért a mérkőzés!

90+5. perc: Fejér magabiztosan hárított egy távoli lövést, még nyert is néhány másodpercet a helyzettel.

90+1. perc: Ádám ígéretes lövését fogta meg Fejér.

Öt perc a ráadás.

89. perc: szép játék végén Tóth fogta meg Herjeczki lövését.

86. perc: Kártik helyett Székely érkezett.

84. perc: Kesztyűs kapott sárga lapot.

82. perc: Kovácsréti szabadrúgását hatalmas vetődéssel védte Tóth.

Húsz perccel a vége előtt paprikássá vált a hangulat

79. perc: GÓL! Kovácsréti szöglete visszapattant a mezőnybe, a lendületből érkező Kesztyűs 18 méterről a bal felsőbe bombázott. 1–0

76. perc: Kovácsrétiazonnal megpróbálkozott egy lövéssel, pontatlanul.

75. perc:a megsérülő Tomát le kell cserélni, az oldalvonal mellett egy lépést sem tud megtenni a saját lábán. Tamás érkezett a pályára. Kovácsréti pedig Géresit váltotta.

70. perc: Papp veszélyesen rácsúszott Toma lábára. Örülhet, hogy csak sárga lapot kapott. A kispadról Pappnak rontó Gresó is besárgult.

69. perc: cserélt a Barcika, Kurdicsot Ádám váltotta.

Nagy Dominik jócskán kapu fölé bombázta a tizenegyest (Fotó: Kovács Donát/KBSC)

69. perc: KIMARADT A 11-ES! Papp buktatta a tizenhatoson belül Géresit. Nagy Dominik fölé lőtte a tizenegyest.

65. perc: Pinte kapott sárga lapot.

64. perc: Géresi most 17 méterről tekert fölé.

63. perc: Nagy Dominik tökéletes labdával ugratta ki Géresit, az ő lövését bravúrral védte Tóth.

62. perc: Heil fontos helyzetben szerelte nagy Dominikot a tizenhatoson belül

A Nyíregyháza a harmadik legtöbb gólt szerezte idáig (18) és a legkevesebbet kapta (6), a plusz 12-es gólkülönbség a legjobbnak számít a mezőnyben.

59. perc: Herjeczki váltotta Gresót.

55. perc: Tóth pontatlanul passzolt, ám Kesztyűsa tizenhatos vonalán úgy ért labdához, hogy az túl messzire pattant tőle, így a kapus tisztázhatott.

Gresó Mátyásék kitartóan küzdöttek a második félidőben

54. perc: Nagy Dominik labdaszerzés után azonnal lőtt, próbálkozása centikkel kerülte el a bal oldali kapufát.

Mindkét együttes pontatlanul kezdte a második félidőt, sokat hibáznak a játékosok.

46. perc: Csábi József a szünetben kettőt változtatott a csapatán. Beállt Kotula és Jurek, Szabó Balázs, valamint Süttő nem folytatja a játékot

Elkezdődött a második játékrész!

Véget ért az első félidő.

45+2. perc: szép akciót vezetett a Barcika, Kurdicsot végül buktatta Kesztyűs. A vendégek 20 méterről, középről végezték el a pontrúgást, Ternován próbálkozása mellé ment.

40. perc: Kesztyűs pontosan indította Géresit, a támadó kapura is lőtt, ám szorongatott helyzetből nem tudta irányítani a labdát.

39. perc: Géresi kicselezte védőjét, ám hosszan tolta meg a labdát, Tóth jó ütemben jött ki a kapujából és megállította az akciót.

38. perc: Nagy Dominik távoli lövését fogta meg Tóth. Szép volt a lövés és a védés is.

31. perc: Szabó váratlanul célba vette a kaput 25 méterről, próbálkozása fölé szállt.

A vendégek vezetőedzője, Csábi József a 2014–2015-ös idényben rövid ideig a Spartacust irányította. Most pályán lévő játékosai közül Kártik Bálint megfordult korábban Nyíregyházán, a további exszparisták közül Csilus Ádám és Szekszárdi Tamás vár bevetésre, míg Pekár László ma nem léphet pályára. A hazaiaknál Toma Györgynek és Sigér Ákosnak lehet különlegesebb a mérkőzés, valamint Gresó Mátyának, aki Kazincbarcikán nevelkedett.

21. perc: Toma 19 méterről próbálkozott, lapos lövése megpattant egy védőn és centikkel a jobb oldali kapufa mellett gurult az alapvonalon túlra.

Mint ismert, a Spartacus még veretlen, pályaválasztóként pedig öt mérkőzésből négyet megnyert, Balmazújvárosból csak a Honvéd távozott ponttal. A Kazincbarcika idegenben még nem kapott ki, viszont négyből csak egy meccset nyert meg, augusztus elején Mosonmagyaróváron.

16. perc: Fejér határozottan jött ki a kapuból, a labdát elütötte, ám Bakival ütközött a levegőben. A kapust ápolni kellett.

14. perc: Baki kapott sárga lapot.

12. perc: Kurdics hatalmas bedobásából a labda eljutott a hazai tizenhatosig, szögletet harcolt ki a Barcika, amiből Papp Milán fejelt jó helyzetből, ám a labda elakadt Rjaskóban.

Az első tíz percben csupán másodpercekig volt a labda a vendégeknél, ellenben Tóth B. már három alkalommal védett.

9. perc: másodpercekkel az előző helyzetet követően Géresi került ziccerbe, ám Tóth B. nagyotvédett, majd Gresó bombáját ütötte szögletre.

8. perc: szép akciót vezetett a Nyíregyháza, de a kapu elé érve elfogyott Gresó lendülete. A támadó lövés helyett lekészített Kesztyűsnek, aki fölé lőtt.

A nyíregyházi klub honlapja szerint ez a 49. egymás elleni bajnokija a csapatoknak, ebből 22-t a Szpari nyert meg, 12 alkalommal a kazincbarcikaiak győztek.

5. perc: egy percen belül három szögletet végzett el a Szpari, az utolsó után alakult ki egy kisebb lehetőség, de jól zártak a védők.

2. perc: Gresó balról, 25 méterről kapura tekerte a szabadrúgást, Tóth Balázs csak második próbálkozásra tudta megfogni a labdát.

Elkezdődött a mérkőzés!

A vendégek nem változtattak a legutóbbi kezdőjükön, a hazaiaknál Herjeczki helyett Gresó a pályán. A sérülésből felépült Kovácsréti újra ott van a Szpari keretében, Novák és Ramos viszont nem bevethető.

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdünk!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig még veretlen és 2. helyen álló Nyíregyháza, a 10 forduló alatt mindössze egy vereséget szenvedő, 8. helyen álló Kazincbarcika ellen.