A végén csattant az ostor, pécsi győzelem Szombathelyen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2023.10.29. 16:50
A zöld mezes szombathelyiek az óvári vereség után a Péccsel szemben is alulmaradtak (Archív fotó:Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Pécsi MFC Harsányi késői góljával idegenben 1–0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást, és ezzel véget ért a baranyaiak hétmeccses bajnoki nyeretlenségi sorozata.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–PÉCSI MFC 0–1 (0–0)

Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1036 néző. Vezette:Molnár Attila (Vöeös Dániel, Baghy Csaba)
HALADÁS: Pálfi–Nyíri V. (Beronja, 63.), Ene, Csonka B., Bolla G. (Tarján, 63.)Zvekanov, Simut (Horváth R., 68.), Rácz B. (Jancsó, 68.), Doktorics–Csernik, Pintér F. (Katona I., 81.).Vezetőedző: Alekszandar Jovics
PÉCSI MFC: Helesfay–Svedjuk, Rácz L., Krausz-Raul, Majnovics (Hadaró, 81.) –Terbe, Takács Zs.–Bukovics (Bachesz, 17.), Hudák M., Szabó M.(Harsányi, 68.) –Gyurkits (Tóth-Gábor, 68.). Megbízott vezetőedző: Németh Zsolt
Gólszerző: Harsányi (84.)
Alekszandar Jovics:– Nem érdemeltünk vereséget. Sok helyzetet dolgoztunk ki, de egyiket sem tudtuk kihasználni.
Németh Zsolt:– Az első húsz percben nagy nyomás nehezedett ránk, de átvészeltük. Megdolgoztunk a győzelemért.

Hatalmas tempóban kezdték a mérkőzést a vasiak, a találkozó elején több góllal is vezethettek volna. Később aztán enyhült a nyomás, a pécsiek egy felső kapufával jelezték, hogy megérkeztek a meccsbe. Aztán a hajrára fordulva két percen belül a vasiak szerezhettek volna két gólt – de kimaradtak a lehetőségek.

A szünet után a vasiak kezdtek jobban, támadásban is maradtak, de komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni. A vendégek kontrázni próbáltak, kevés eredménnyel. A zöld-fehérek jóval közelebb álltak a győztes gól megszerzéséhez, a hajrában mégis a vendégek találtak be: a 84. percben Harsányi tekert a bal felső sarokba. 0–1

A Haladás többet támadott, több helyzetet is kidolgozott ellenfelénél, mégis pont nélkül maradt.

18. FC Ajka1312106–19–135

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+2 perc: Ene rúgta meg szándékosan Tóth-Gábort, a játékvezető egyből piros lapot mutatott fel a hazai védőnek.

90. perc: Három perc a hosszabbítás

90. perc: Doktorics passzolt Csernikhez, a támadó 13 méteres lövését fogta Helesfay.

84. perc: GÓÓÓL! Vezet a Pécs! Harsányi elé került a labda, aki 20 méterről a bal felső sarokba csavart. 01

81. perc: Mindkét csapat cserélt, Majnovics helyett Hadaró a pécsieknél, Pintér helyett Katona István a hazaiaknál

78. perc: Csonka kapott sárga lapot

74. perc: Jancsó ment el a jobb oldalon, beadását Doktorics hét méterről, kapásból a bal sarok mellé lőtte

73. perc: Horváth Rajmund került helyzetbe a jobb oldalon, de hét méterről leadott bal lábas lövését Helesfay lábbal védte.

72. perc: Harsányi 22 méteres lövését védte Pálfi

70. perc: Jovics is kettőt cserél, Simut helyett Horváth Rajmund és Rácz helyett Jancsó érkezett

68. perc: Kettőt is cserélnek a pécsiek, Gyurkits helyett Tóth-Gábor, Szabó Máté helyett Harsányi állt be.

63. perc: Kettős csere a Haladásban.Bolla Gergő helyett Tarján, Nyíri helyett Beronja érkezik.

62. perc: Szabó Máté kapott sárga lapot.

59. perc: Rácz jobb oldali szögletét Ene fejelte kapura hét méterről, Helesfay nagy vetődéssel szögletre tolta a jobb sarokba igyekvő labdát.

48. perc: Simut jobb oldali beadását Pintér hét méterről fölé fejelte

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Két perc a hosszabbítás.

36. perc: Doktorics tört be a bal szélen a tizenhatoson belülre, Helesfay kifutott elé a kapujából, Doktorics középre adott, de az egyik pécsi védő tisztázott.

35. perc: Simut száguldott el a jobb oldalon, az alapvonalról középre adott, a középen becsúszva érkező Csernik elöl Svedjuk az utolsó pillanatban szögletre tisztázott

Félóra telt el a meccsből, az utóbbi percekben a mezőnyben folyik a játék, helyzet egyik kapu előtt sem adódott.

A félidő felére kiegyenlítődött a játék, a pécsiek is vezettek veszélyes támadásokat.

22. perc: Szabó Máté indult meg befelé, majd 21 méterről óriási felső kapufát lőtt.

19. perc: Sérülés miatt cserél a Pécs: Bukovics helyett Bachesz állt be

A hangulat pazar, mondhatni a két csapat múltjához méltóan első osztályú. Igaz, az ezúttal is kiderült, hogy a két tábor nem szokott összejárni grillezni...

Alaposan bekezdett a Haladás, a Pécs egyelőre a felezővonalon sem igen jött át.

6. perc: Doktorics szlalomozott át a bal oldalon három védő között, de hat méterről centikkel a bal sarok mellé lőtt. Szép egyéni megoldás volt!

2. perc: Csernik lőtt 12 méterről, balról óriási felső kapufát.

1. perc: A tiszta zöldben játszó vasiak kezdték a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb az első győzelmét megszerző Mosonmagyaróvártól vereséget szenvedő Haladás a hét meccse nyeretlen és gólképtelen Pécs ellen.