Zsinórban ötödször is döntetlent játszott a Gyirmót

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.09.03. 15:50
Takács Ronald (sárgában) hamar vezetéshez juttatta a gyirmótiakat, ám csapata ezúttal sem örülhetett győzelemnek (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában az utolsó előtti helyen álló Gyirmót a 8. helyezett Kazincbarcikát látta vendégül. Hiába vezetett kétszer is, nem tudott győzni ezúttal sem Csizmadia Csaba csapata (2–2).

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 2–2(21)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 540 néző. Vezette: Káprály Mihály (Aradi József, Kovács Gábor)
GYIRMÓT: Hársfalvi– Polgár K. (Szegi, 90+1.), Hudák D., Csörgő V., Jova B. (Helembai, 73.) – Kovács M., Kovács D. (Kicsun, 60.) – Takács R., Madarász M. (Szőke G., a szünetben), Medgyes Z. – Pethő B. (Erdei M., 60.).Vezetőedző: Csizmadia Csaba
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován, Szekszárdi M. (Szemere, 63.), Heil, Papp M. – Kártik (Ádám F., 77.), Csilus T., Szabó B. (Csatári G., a szünetben), Kotula – Pekár L. (Kurdics, 77.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Takács R. (4.), Madarász M. (31.), ill. Pethő B. (21. – öngól), Papp M. (55.)
Kiállítva: Medgyes Z. (53.)
Csizmadia Csaba:– Az első félidőben a vendégek egyetlen helyzeténél saját kapunkba fejeltük a labdát, s bár újra megszereztük a vezetést, nem tudtuk megtartani. Még tíz emberrel is veszélyesebbek voltunk.
Csábi József:– A végén a győzelmet is megszerezhettük volna, de az egy pont sem rossz.

Ez a két csapat játszotta a bajnokságban eddig a legtöbb döntetlent: a gyirmótiak mind a négy pontjukat pontosztozkodás révén szerezték, a Kazincbarcika pedig (a pécsiekkel és a nyíregyháziakkal együtt) háromszor játszott ikszet. A borsodiak vendégként csak Mosonmagyaróváron tudtak nyerni, a Gyirmót viszont még egyszer sem győzött. A hazaiak hamar a maguk javára fordították a mérkőzés állását, már a 4. percben sikerült megszerezniük a vezetést, Medgyes Zoltán beadásából Takács Ronald lőtt közelről a hálóba. A gól után sem állt le Csizmadia Csaba csapata, folyamatosan nyomás alatt tartotta a barcikai kaput. A kék mezesek jobbára kontrákkal próbálkoztak. Az egyik végén szabadrúgást kaptak a vendégek, Pekár lőtte a labdát a kapu elé, az pedig Pethő Bence fejéről a saját kapujának bal alsójába került. A gól hatására kiegyenlítettebb lett a játék az első félidő közepére, ám egy bal oldali akció ismét gyirmóti gólt eredményezett. Jova B. beívelését Pethő tette vissza lövésre Madarász Márknak, aki a hálóba lőtt.

A második félidő 8. percében aztán emberhátrányba került a hazai együttes, Medgyes Zoltánnak műesésért mutatta fel a második sárga lapot Káprály Mihály. Az emberelőnyt szinte azonnal gólra is váltotta a Kazincbarcika, a leshatáron kiugró Kotula adott gólpasszt Papp Milánnak. Csábi József cseréi közül Kurdics bizonyult a legveszélyesebbnek, aki előtt két nagy helyzet is adódott, de betalálni neki sem sikerült. Ahogy nem tudott gólt szerezni az emberhátrányban játszó Gyirmót sem, pedig a mérkőzés utolsó perceiben eléggé a kapuja elé szegezte ellenfelét. A legnagyobb hazai helyzet a második félidőben Hudák Dávid fejese volt, Tóth Balázs bravúrral hárított. 2–2

18. Mosonmagyaróvár7256–18–122

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Szegi lövése egy védőben akad el.

90+3. perc: Megint Hudák fejel, ezúttal Tóthnak nagy bravúr kell, hogy szögletre üsse a labdát.

90+2. perc: Szegi bedobása után Hudák D. fejel, Tóth B. véd.

90+1. perc: A mérkőzés végén négy perc a hosszabbítás.

90+1. perc: Szegi érkezik Polgár K. helyére.

90. perc: Ádám F. kap reklamálásért sárga lapot.

86. perc: Ternován kap sárga lapot.

81. perc: Kurdics kerül ígéretes helyzetbe, de kapu fölé lő.

80. perc: Kovács Milán szólója végén nem túl erős lövéssel teszi próbára Tóth Balázst, a barcikai kapus másodjára fogja csak meg a labdát.

78. perc: Kurdics csúsztatott fejesét Hársfalvi fogja meg.

A Kazincbarcikának kétszer is sikerült hátrányból felállniuk, ám nyerniük nem sikerült Gyirmóton (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

77. perc: Kettős csere a vendégeknél. Pekárt Kurdics Levente, Kártikot pedig Ádám Ferenc váltja.

76. perc: Kicsun megpattanó lövését Tóth Balázs védi.

73. perc: Jova helyett Helembai Márk játszik a folytatásban a hazaiaknál.

70. perc: Csilus elkésett becsúszása is sárga lapot ér.

A kékben játszó Kazincbarcika gyorsan ki tudtha használni emberelőnyét (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

67. perc: Remek gyirmóti összjáték után Csilus szereli bravúrral utolsó emberként Kovács Milánt.

63. perc: Szekszárdi Milánt Szemere Balázs váltja a vendégeknél.

60. perc: Kettős gyirmóti csere. Kovács D. helyére Kicsun áll be, Pethőt pedig Erdei Milán váltja.

Polgár Kristóf vezeti a labdát (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

55. perc: GÓÓÓL! Egyenlít ismét a Kazincbarcika. Csilus beívelése után Kotula lövi vissza a labdát középre, ahol az egyedül érkező Papp M. két méterről fejel a kapuba.22

53. perc: PIROS LAP! Medgyes Z. esik el Szekszárdi M. lábában/mellett a tizenhatoson belül. A játékvezető szerint a gyirmóti játékos feldobta magát, ezért felmutatja Medgyesnek a második sárga lapot, így kiállítja a gyirmóti játékost.

49. perc: Csilus Tamás nem túl erős lövése elmegy Hársfalvi kapuja mellett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Cserék voltak a szünetben mindkét oldalon. Madarász helyére Szőke Gergő állt be a hazaiaknál, Szabó Balázst pedig Csatári Gergő váltotta a vendégeknél.

Java Bálint (sárga mezben) mindkét gyirmóti gólban fontos szerepet játszott (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Három perc az első félidő végén a ráadás.

43. perc: Madarász ápolása miatt áll a játék.

38. perc: Szekszárdi Milán kap sárga lapot Medgyes feltartásáért.

36. perc: Pekár 21 méteres szabadrúgása a sorfalat találja el.

Madarász Márknak gratulálnak a társai a második gyirmóti gól után (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

31. perc: GÓÓÓL! Ismét vezet a Gyirmót. Jova B. vezeti a labdát a bal oldalon, majd középre ível, Pethő B. lekészíti, Madarász Márk pedig tíz méterről laposan a kapu bal oldalába lő. 21

29. perc: Heilt kell ápolni, emiatt áll a játék.

21. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Kazincbarcika. Pekár szabadrúgása Pethő Bence fejéről kerül a saját kapujának jobb alsó sarkába. 11

20. perc: Medgyes Z. kap sárga lapot buktatásért. Szabadrúgás jár a vendégeknek a tizenhatos jobb sarka mellől.

13. perc: Pekár esik el a tizenhatoson belül. Káprály egy sárga lap felmutatásával jelzi, hogy nem vevő a műesésre.

Hazai gólöröm a gyors vezető gól után (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

4. perc: GÓÓÓL! Medgyes Zoltánhoz kerül a labda a bal oldalon, aki éles szögből erősen belövi azt a kapu elé, a rövid oldalon Takács Ronald két méterről, a védőjét megelőzve a hálóba lő. 10

4. perc: Polgár beadását Szekszárdi fejeli ki.

1. perc: A sárgában játszó Gyirmót kezdi a meccset. Kékben a Kazincbarcika.

Csizmadia Csaba és Csábi József, a két csapat vezetőedzői (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nyeretlen, az előző négy meccsén négyszer döntetlent játszó Gyirmót az öt találkozó óta veretlen Kazincbarcika ellen.