Újra feljutásért küzdő csapatot vert meg otthon a Budafok, most a Szeged volt az áldozata

RÁCZ BENEDEKRÁCZ BENEDEK
2024.05.05. 16:51
A Szeged is harcol a feljutásért, fontos három pontot szerezhetnének Budafokon (Fotó: Gémes Sándor)
Jó iramú mérkőzést hozott a Budafok és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia összecsapása az NB II 31. fordulójában, a dél-budaiak remek hazai formája ma is élt, míg a vendégek nagy meglepetésre pont nélkül távoztak a Promontor utcából. A Budafok a jövő héten bebiztosíthatja NB II-es tagságát a következő idényre, a Szeged pedig szinte lehetetlen helyzetbe került a feljutásért zajló versenyben.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–0 (1–0)
Budapest, Promontor utca, 550 néző. Vezette: Kovács Imre (Király Zsolt, Kulman Tamás)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fekete M., Lorentz, Oláh B., Kalmár O. – Soltész I., Csonka A. – Szerető (Nándori, 86.), Németh M. (Merényi, 57.), Kovács D. – Vasvári Z. (Zsóri D., 67.). Vezetőedző: Dajka László
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N. (Papp Á., szünetben), Horváth M., Szilágyi Z., Tóth B. – Haris – Nagy R. (Könczey, 63.), Magyar Zs. (Borvető, szünetben), Márkvárt, Palincsár (Klausz, 74.) – Bíró B. (Gajdos, 77.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Vasvári Z. (2.)
Dajka László: – Voltak olyan időszakai a meccsnek, amikor brusztolni, harcolni, csúszni-mászni kellett, s voltak olyan időszakok, amikor bátrabban játszottunk. Összességében nem futballoztunk jól, de ma volt némi szerencsénk is, amelyért megküzdöttünk. Többen átlag felett teljesítettek, és a küzdeni tudásnak, illetve a szívünknek köszönhetjük, hogy itthon tartottuk a három pontot.
Alekszandar Sztevanovics: – Rosszul kezdtünk, rögtön hátrányba kerültünk, majd a sokkoló gól után próbáltunk magunkhoz térni, de lassan, körülményesen játszottunk, így pedig lehetetlen áttörni a Budafok védelmét. A szünet után felpörgettük a tempót, agresszívabbá váltunk, sok lehetőségünk volt az egyenlítésre, de ezekből egyet sem tudtunk kihasználni. A Budafok jobban akarta a győzelmet, amelyet megérdemelt. Fájdalmas ez a vereség számunkra.

Igazán pikáns mérkőzésnek nézhettek elébe a Promontor utcába kilátogató szurkolók, a hazai pályán (és főleg a nagy csapatok ellen) remeklő Budafok a feljutásért folyó hármas verseny egyik résztvevőjét, a Szeged-Csanád Grosics Akadémiát fogadta.

A találkozó alaphangulatának beállításához nem kellett sokat várni, Vasvári ugyanis már a második percben betalált. A gól után, bár mindkét csapat kissé visszavett az iramból, a Szegednél nem tűnt úgy, hogy a kapott gól miatt feltekerték volna a hangerőt, szinte csak a hazaiaknak voltak veszélyes helyzetei az első félidőben.

A második játékrész kezdetéig kellett várni arra, hogy a Szeged megmutassa, miért harcol a feljutásért, Márkvárték több szép támadást is vezettek a Budafok térfelén. A meccs vége felé, ahogy arra számítani lehetett, felbomlott a középpálya, a Budafok csak kontrákból építkezett, a Szeged pedig csak nagyon nehezen tudta áttörni a hazai védelmet. Kicsit feszültté is vált a mérkőzés, több sárga lapot is ki kellett osztania a bírónak. Az utolsó percekre a Szeged már teljesen beszorította a hazaiakat a saját térfelére, így Gundel-Takács kapus remek teljesítménye is kellett a három pont megszerzéséhez.

Az eredmény nem változott, így a Budafok újabb nagy csapatot vert meg hazai pályán, ezzel lassan bebiztosítva, hogy a következő idényben is az NB II-ben szerepeljen. A Szeged számára kezd szertefoszlani az élvonalba jutás álma, a vasárnapi meccs nem mutatta meg, miért is feljutó esélyes a Szeged-Csanád. 1–0

18. Mosonmagyaróvár31552125–62–37 20

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy az előző négy hazai bajnokiját megnyerő Budafok az elmúlt nyolc (!) idegenbeli meccsén gólt sem kapó Szeged ellen.