Ötöt vágott a Vasas, megint nem nyert a Honvéd, pontelőnnyel élen az ETO

2023.08.13. 17:20
Öt gólt vágott a Vasas a Mosonmagyaróvárnak (Fotó: Földi Imre)
Az ETO FC Győr lett a labdarúgó NB II 3. fordulójának nagy nyertese. A Rába-parti együttes ugyanis nyerni tudott Csákváron, így továbbra is hibátlan, miközben üldözői – a Budafok, a Szeged és a Pécs is – ikszeltek, így a győriek már két pont előnnyel vezetik a táblázatot. A délutáni programban a Nyíregyháza Balmazújvárosban gól nélküli döntetlenre végzett a Bp. Honvéddal, a Soroksár pedig idegenben verte meg a BVSC-t. Az esti folytatásban megszerezte első győzelmét a Vasas, mindjárt öt góllal megterhelve a Mosonmagyaróvár hálóját. A Kozármisleny a Honvéd után a Haladást is legyűrte, így továbbra is pont nélkül állnak a szombathelyiek. A forduló érdekessége volt még, hogy öt találkozó is döntetlenül zárult, hármon ráadásul gól sem esett.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–ETO FC GYŐR 1–2 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, 800néző.Vezette:Derdák Marcell (Kulman Tamás, Nagy Viktor)
CSÁKVÁR:Pécsi – Murka (Nathaniel, 54.), Papucsek (Babós, 54.), Karacs D., László N. – Farkas A. (Major M., 79.), Mészáros D., Szakály D. – Tamás N., Nagy Z. (Simon András, 65.), Fejős (Juhász L., 65.).Vezetőedző:Tóth Balázs
ETO: Pap E. – Vera, Szépe, Keresztes K., Csontos D. – Bumba (Kovács M., 88.), Anton (Riquelme, 88.), Vingler (Tóth R., 64.) – Lacza, Huszár M. (Kröhn, 64.), Skvarka (M. Diarra, 73.).Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző:Lacza (0–1) a 42., Szépe (0–2) az 53., Babós (1–2) a 62. percben
Tóth Balázs:– Jól kezdtük a meccset, rögtön ziccerünk volt, amely sajnos kimaradt. Tudtuk, hogy sok hosszú labdával operál majd az ETO, az első gólig ezeket jól védekeztük le, de tény, hogy az első játékrészben több helyzete is volt a győrieknek. Hiába jöttünk ki jól a szünet után, az ellenfél szerzett újabb gólt, de utána ziccereink voltak, szépítettünk, és kisebb szerencse hiányzott csak az egyenlítéshez. A cserék jól szálltak be a játékba. Büszke vagyok a srácokra, hiszen a második félidőben kifejezetten jól futballoztunk.
Antonio Munoz: – Ismét jó mérkőzést játszottunk. Az első félidőben három góllal kellett volna vezetnünk, utána a második játékrészben azt kértem a srácoktól, hogy játsszák tovább ugyanezt a futballt. Megrúgtuk a második gólt, de utána egy rögzített szituációt követően szépíteni tudott a Csákvár. Visszaálltunk védekezni, és az volt a fontos, hogy megtartsuk az eredményt. Ismét nagy köszönet a szurkolóknak, megyünk tovább!

VASAS FC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 51 (30) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1156 néző. Vezette: Kovács Imre (Mohos Milán, Márkus Péter) VASAS:Uram – Ódor,Litauszki,Baráth B.,Deutsch L. (Ihrig-Farkas, 71.) – Hidi M.,Sztojka (Urblík J.,57.) – Bakti (Girsik A., 71.), Hinora (Holender,57.), Radó (Tóth M.,57.) – Novothny. Vezetőedző:Desits Szilárd
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Deákovits,Papp Sz.,Deák I.,Horváth K. – Czingráber,Végső (Gáncs, 89.) – Korbély (Szalka,59.), Nagy P. (Illés D.,59.), Szabó B. (Papp L.,59.) – Takács T. (Pataki Z.,a szünetben). Vezetőedző:Németh Zoltán
Gólszerző:Sztojka (1–0) a 12., Litauszki (2–0) a 19., Litauszki (3–0) a 31., Holender (4–0) a 63., Czingráber (4–1) a 65., Novothny (11–esből, 5–1) a 84. percben
Desits Szilárd:– Nagyon ránk fért már ez a siker az elmúlt két forduló után. Örülök, hogy túl tudtunk lépni, és többnyire jó játékkal ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattunk.
Németh Zoltán:– Nehéz bármit is mondani egy ilyen vereség után. Megérdemelten nyert a Vasas, jobb játékosokból áll, ezt el kell ismerni, és ezt mindenki látja. Három gólt kaptunk pontrúgás után, bár az első helyzet a miénk volt. Aztán két gyors gólt kaptunk, és elintéztük magunkat.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BP. HONVÉD 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 1000 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B., Rjasko, Baki, Nagy B. (Tamás O., 77.) – Toma, Kesztyűs – Herjeczki (Cseh, 77.), Nagy D., Gresó – Novák Cs. (Géresi, a szünetben).Vezetőedző: Tímár Krisztián
HONVÉD: Dúzs – Kovács N. Szabó A., Lovric, Benczenleitner – Adorján – Kocsis D. (Kundrák, 78.), Eördögh (Bocskay, 56.), Holman, Keresztes (Átrok, 88.) – Kerezsi. Vezetőedző: Pinezits Máté
Tímár Krisztián:
– Az ellenfél kapusa volt a mezőny legjobbja. Büszke vagyok a csapatomra, mert jól játszottunk, a mi akaratunk érvényesült, visszaköszönt, amit az edzésen gyakoroltunk. Sajnos a rengeteg helyzetből egyet sem használtunk ki, ezen még dolgoznunk kell, viszont annak örülök, hogy hátul stabilak voltunk, és csupán egy átlövése volt a Honvédnak.
Pinezits Máté: – Minden mérkőzésen győzni szeretnénk, emiatt mondhatnám, hogy nem vagyok elégedett az egy ponttal, ám reálisan kell látnunk. Magával ragadó hangulatban egységesen küzdöttünk egy olyan csapat otthonában, amelyik a kerete alapján esélyes a feljutásra. A srácok csúsztak-másztak egymásért, amiért büszke vagyok rájuk.

FC AJKA–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,Városi Sportcentrum,700néző.Vezette:Görög Márió (Horváth Zoltán, dr. Bede Tamás)
AJKA:Horváth D. – Tóth G., Kenderes, Jagodics B., Csemer – Tajthy (Vogyicska Bálint, 70.), Babos B., Zsolnai R. (Doncsecz, 69.), Csizmadia Z. – Szarka Á. (Borsos F., 75.), Sejben (Gaál B., 75.).Vezetőedző:Jeney Gyula
SZEGED:Molnár-Farkas – Gera N. (Fábiánkovics, 90+4.), Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. – Bíró B., Nyári P. (Radics M., 79.), Óvári (Palincsár, 90+4.) – Prosser (Magyar Zs., 79.), Borvető (Könczey M., 79.), Gajdos.Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Jeney Gyula: – Hiába a mezőnyfölény, mit sem ér gól nélkül. Nagy fölényben játszunk mérkőzések óta, de betalálni valamiért nem sikerült. Nem adjuk fel a stílusunkat, továbbra is támadólag lépünk fel. Reméljük, megfordul a szerencsénk, és legközelebb már nyerni tudunk.
Alekszandar Sztevanovics:– Sok érzelem munkálkodik bennem, nehéz most értékelnem. Mindkét csapat túlságosan tisztelte a másikat, ezért volt sok ki nem kényszerített hiba a játékban, sokszor cserélt gazdát a labda. Csalódott vagyok, mert nem voltunk elég türelmesek az utolsó passzoknál, túlságosan kapkodtunk. A találkozó előtt többet reméltünk, de összességében igazságos döntetlen született. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy ilyen messzire is elkísértek bennünket, és támogatták a fiatal és bátor csapatunkat.

BVSC-ZUGLÓ–SOROKSÁR SC 1–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Szőnyi út,776néző.Vezette:Hanyecz Bence (Albert István, Csatári Tibor)
BVSC:Kovács B. – Lénárt G. (Balogh M., 81.), Vinícius, Benkő-Bíró, Király Á. – Hidi P., Csősz (Szilágyi M., 73.) – Szalánszki (Mészáros A., 65.), Mitrovics, Kelemen P. (Vernes, 65.) – Horváth R. (Májer G., 81.).Vezetőedző:Urbán Flórián
SOROKSÁR:Holczer – Kaján, Króner, Valencsik, Pintér D. – Vass Á. (Németh E., 72.), Katona M. – Gálfi (Hajdú R., 61.), Köböl (Sipos Z., 60.), Dobos Á. (Vogyicska Balázs, a szünetben) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 81.).Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:Sipos Z. (0–1) a 62., Mitrovics (1–1) a 72., Hajdú R. (1–2) a 78. percben
Urbán Flórián:Megint az egyéni hibák... Ha nem tudunk ezen javítani, nehéz időszak elé nézünk a bajnokságban. Igaz, sok új játékos érkezett, szóval kell még egy kis idő kell az összecsiszolódáshoz.
Lipcsei Péter:– Természetesen nem úgy jöttünk ide, hogy biztos a három pont, mert nagyon jó csapat az ellenfél. Az első félidő nekem sem tetszett, de a második játékrész extra volt. Mindig mondom a srácoknak, nem tizenegy emberre van szükségem, hanem húszra.

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 11 (00) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 726néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Szabó Dániel)
GYIRMÓT:Hársfalvi – Lányi (Polgár K., 71.), Hudák D.,Csörgő V.,Helembai – Szőke G. – Soltész D.,Kovács M.,Madarász (Takács R., 65.), Medgyes Z. (Kicsun, 71.) – Adamcsek (Pethő B., 65.). Vezetőedző:Csizmadia Csaba
BUDAFOK:Gundel-Takács – Fekete M.,Horgosi,Fótyik,Kalmár O. – Németh M. (Csonka A., 54.), Oláh B. – Pintér Á. (Nagy G., 81.), Kocsis B. (Szerető, 54.), Merényi (Vasvári, 77.), Kovács Dávid (Horváth O., 77.). Vezetőedző:Erős Gábor
Gólszerző:Soltész D. (1–0) az 51., Oláh B. (1–1) az 58. percben
Csizmadia Csaba.– Érzelmileg is fontos volt ez a mérkőzés, hiszen hat évig voltam Budafokon. Kár, hogy a vezetésünket nem tudtuk megtartani, és az is gond, hogy szöglet után kaptunk gólt.
Erős Gábor:– Voltak olyan periódusai a meccsnek, amikor mi, és voltak olyanok, amikor a Gyirmót jöhetett volna ki győztesen a mérkőzésből, úgyhogy elégedett vagyok az egy ponttal.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SZOMBATHELYI HALADÁS2–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny,800néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Kiss Balázs)
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke P., Gajág, Füredi, Turi, Hegedűs M. (Sági, 82.) – Nagy E. (Nagy K., 69.), Kozics – Vajda R. (Schuszter, 69.), Rácz Balázs (Molnár Á., 54.), Kirchner (Tóth Z., 54.).Vezetőedző:Aczél Zoltán
HALADÁS:Verpecz – Nyíri (Csató, 62.), Jagodics M., Csonka B., Doktorics – Szakály A. (Jancsó, 73.), Zvekanov (Katona I., 79.) – Horváth R. (Csernik, 62.), Rácz Barnabás, Szvoboda (Mohos, 62.) – Kelemen M.Vezetőedző:AlekszandarJovics
Gólszerző:Vajda R. (1–0) az 59., Kozics (11-esből,2–0) a 61. percben
Aczél Zoltán:– Az első húsz-huszonöt perc nem tetszett, szükség volt Lékai Soma bravúrjára. A második félidő azonban kifogástalan volt, esélyt sem adtunk a Szombathelynek.
Alekszandar Jovics:– Az első félidőben jól játszott a csapat, de a második játékrészt nem értettem, két perc alatt eldőlt a mérkőzés. Miután három meccsből három vereséggel állunk, valamin változtatni kell...

BFC SIÓFOK–TISZAKÉCSKEI LC 1–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion,600néző.Vezette:Gaál Ákos (Bertalan Dávid, Ország Péter)
SIÓFOK:Winter – Vágó G., Vékony, Debreceni Á. – Polényi, Varjas Z., Kitl M., László D. (Girsik Á., 61.), Böndi – Tóth T. (Dénes Cs., 61.), Nagy R. (Major G., 61.).Vezetőedző:Dragan Vukmir
TISZAKÉCSKE:Prokop – Balázs B., Máté Zs., Fodor F., Bekker – Erdei C. (Márkus A., 76.), Szekér, Kocsis D. (Krivocjuk, 76.), Bencze M. (Kiss B., 71.) – Zamostny (Horváth Z., 76.), Torvund (Cipf, 63.).Vezetőedző:Vas László
Gólszerző:Torvund (0–1) a 45., Vékony (1–1) a 67. percben
Dragan Vukmir:– Végig nagy küzdelmet vívtunk a vendégekkel, az első félidő véleményem szerint egál volt, de a végén kaptunk egy nehezen minősíthető gólt. A második félidőben felpörgettük a játékot, sok helyzetet dolgoztunk ki, de sajnos csak egyet sikerült értékesítenünk.
Vas László:– Két ellentétes félidőt láttam, amíg azt játszottunk, amire készültünk, a vezetést is meg tudtuk szerezni. A második játékrészben megvoltak a lehetőségeink, hogy növelhessük az előnyünket, de belementünk a Siófok rohanós játékába, ami azzal járt, hogy sikerült kiegyenlíteniük. Összességében úgy gondolom, több volt ebben a találkozóban.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–PÉCSI MFC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (ifj. Varga Gábor, Dobos Dávid)
KAZINCBARCIKA:Tóth B. – Ternován, Szekszárdi M., Heil, Papp M. – Csilus T., Ádám F. (Pekár, 58.), Szabó B. (Kártik, 79.), Süttő – Pinte, Kurdics (Gyurkó, 58.). Vezetőedző:Csábi József
PÉCS:Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Majnovics – Krausz, Szeles (Takács Zs., 75.) – Bukovics (Vas, 63.), Gyurkits, Harsányi (Szabó M., 63.) – Tóth-Gábor (Terbe, 63.). Vezetőedző:Weitner Ádám
Csábi József:
– Nagy taktikai csata zajlott. A csapat jól teljesített, helyzetek is voltak, de azokat nem sikerült gólra váltani.
Weitner Ádám:– Az első félidőben mintha hiányzott volna a vitorlánkból a szél. Pozitívumnak tartom, hogy sikerült pontot szereznünk, és az eddigi három mérkőzésen még gólt sem kaptunk.

1. ETO FC Győr 3 3 9–3 +6 9
2. Budafoki MTE 3 2 1 4–1 +3 7
3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3 2 1 5–3 +2 7
4. Soroksár SC 3 2 1 4–2 +2 7
5. Pécsi MFC 3 2 1 2–0 +2 7
6. Kozármisleny 3 2 1 5–3 +2 6
7. Nyíregyháza Spartacus 3 1 2 3–1 +2 5
8. Tiszakécske 3 1 2 4–3 +1 5