Az Ajka ellen szerezte meg első hazai győzelmét a Kazincbarcika

F. E.F. E.
2023.08.27. 18:50
Pinte Patrik góljával szerezte meg a győzelmet a Barcika (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a 9. Kazincbarcika a 13. Ajkát fogadta. A borsodiak első győzelmükre készültek, melyet Pinte Patrik második félidő elején elért góljának köszönhetően meg is szereztek (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–FC AJKA 1–0 (0–0)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 400 néző. Vezette: Kovács Imre (Sinkovicz Dániel, Bertalan Dávid)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován, Szekszárdi M., Heil, Papp M., Kotula M. – Pekár (Jurek, 67.), Csilus T., Szabó B. (Süttő, 92.) – Kurdics (Kártik, a szünetben), Pinte (Ferencsik, 82.). Vezetőedző: Csábi József
AJKA: Horváth D. – Szűcs K. (Tóth G., 59.), Görgényi D. Tar Zs., Présinger – Vogyicska B. (Tajthy T., 59.), Rabatin (Horváth P., 79.), Antal G., Berzsenyi (Sejben, 59.), Borsos F. (Zsolnai R., 59.) – Gaál B. Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Pinte (49.)
Csábi József:
– Az történt, amit elterveztünk, taktikusan és fegyelmezetten futballoztunk. Az első félidőben pontatlanok voltunk a labda megszerzése után, a másodikban sokkal inkább megvalósultak elképzeléseink.
Jeney Gyula:
– Ellenfelünk kihasználta a kontratámadásból adódó lehetőségét.

Az Ajka vezetőedzője, Jeney Gyula a múlt héten a Pécs ellen elszenvedett vereséget követően teljesen felforgatta csapatát, csak kapusposzton nem történt változás. A Kazincbarcika egy kivételével ugyanazzal a csapattal kezdett, mint az elmúlt fordulóban: Kártik helyére Pekár került be a kezdő tizenegybe.

A hazai együttes úgy kezdte a találkozót is, mint ahogyan a múlt héten a Vasas otthonában tette: az elején átadta az irányítást ellenfelének, majd az első negyedóra után fokozatosan lendült játékba, de komolyabb dolga egyik hálóőrnek sem akadt. Mindkét csapat vezetett ugyan ígéretes akciókat, de ezeket nem sikerült az első félidőben gólra váltaniuk.

A második félidőt elszántabban kezdte a hazai csapat, minek eredményeként jobb oldali támadás végén Pinte Patrik a vendégek hálójába lőtt közelről, megszerezve a vezetést a Kazincbarcikának a 49. percben, 10.

A folytatásban mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatán. Ez a kék-sárgáknál sikerült jobban, Jurek első labdaérintéséből majdnem gólt szerzett, de kimaradt a helyzet.

A második játékrészben az Ajka nem tudott igazán veszélyes lenni a hazaiakra, mert vagy a védelem, vagy Tóth Balázs kapus hatástalanította akcióit. Újabb gól már nem született, így három döntetlen után megszerezte első hazai győzelmét a Kazincbarcika.

Augusztus 28., hétfő
20.00:Budapest Honvéd–Szombathelyi Haladás (Tv:M4 Sport)

18. Mosonmagyaróvár6246–16–102

A Kazincbarcika első hazai győzelmének örülhetett (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+4. perc: Véget ért a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Cserél a Kazincbarcika: Süttő érkezik a hosszabbítás perceire Szabó B. helyére.

90+1. perc: Sárga lapos figyelmeztetést kap Gaál B. és Csilus T. is

90. perc: A játékvezető négy percet hosszabbít.

90. perc: Horváth P. végzi el a vendégek szabadrúgását, de a barcikai védők kirúgják a labdát.

86. perc: A hazai kapusnak kell vetődnie egy szélről eleresztett lövésre, de leér az alsó sarokba tartó labdára.

83. perc: Szélen szerez labdát a Barcika és vezeti a kapu felé, melynek végén Kártik az oldalhálót találja el.

82. perc: Ismét cserél a hazai csapat: a gólszerző Pintét váltja Ferencsik.

79. perc: Cserél az Ajka csapata: Rabatin helyére érkezik Horváth P.

76. perc: Szabadrúgáshoz jut a vendég együttes körülbelül 22 méterre a kaputól, melyet Gaál B. végez el, de Tóth B. könnyedén fogja meg a középre érkező lövést.

73. perc: Kártik szögletét követően Szekszárd M. a rövid oldalon megcsúsztatja fejjel, azonban Horváth D: még bravúrral tudja szögletre tolni.

72. perc: Sárga lapos figyelmeztetést kap Görgényi, miután a kibontakozó barcikai akciót szabálytalanul állítja meg. A szabadrúgást kifejelik az ajkai védők.

70. perc: A rövid frissítést követően folytatódik a mérkőzés.

69. perc: Ismét ivószünetet rendel el a játékvezető.

68. perc: Nem kell sokat várni az első Jurek-lövésre, első labdaérintéséből bombáz, Horváth D. szögletre ment.

67. perc: Cserél a Kazincbarcika: Jurek váltja Pekárt.

65. perc: Hazai labdaszerzést követően Pinte veszi észre, hogy az ajkai hálóőr kintebb áll kapujából, de nem sikerül növelnie csapata előnyét, mert a labdája elkerüli a kaput.

A zöld mezes Ajka nem volt veszélyes a Barcika kapujára (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

59. perc: Jeney Gyula négyes cserére szánja el magát: elhagyja a pályát Borsos F., Berzsenyi, Szűcs K. és Vogyicska B., a helyükre érkezik Zsolnai R., Sejben, Tóth G., valamint Tajthy T.

58. perc: Kotula M. elől Szűcs K. rúgja ki a labdát. A szögletet Pekár végzi el: Szekszárdi M. érkezik középen nagy lendülettel, de Horváth D. kiöklözi előle a játékszert.

54. perc: Présinger szabadrúgását követően Tóth B. öklözi ki a labdát.

49. perc: Megszerzi a vezetést a Kazincbarcika: Ternován iramodik meg a szélen, majd a középen érkező Pintéhez passzol, aki közelről a kapuba juttatja a labdát. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–FC AJKA 1–0

47. perc: Présinger szabadrúgását követően Antal G. fejel kapu fölé.

46. perc: Kezdetét veszi a második félidő. A szünetben cserélt a Kazincbarcika: Kurdics helyett Kártik a folytatásban a kék-sárgáknál.

A múltheti kezdőből csak a kapus maradt a zöld mezes Ajkában a kezdő csapatban (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45+3. perc: Véget ért az első játékrész.

45. perc: Az első félidő végén három perc a hosszabbítás.

44. perc: Hazai labdavesztést követően Gaál B. iramodik meg a labdával és lövi kapu fölé.

42. perc: Vendég akciót követően Borsos F. lövése messzire kerüli el Tóth B. kapuját.

36. perc: Ígéretes szögből jut szabadrúgáshoz a Kazincbarcika, amit Pekár végez el, körülbelül 19 méterről. Labdája azonban megpattan a sorfalon, a szögletből nem alakul ki veszélyes helyzet az ajkai kapu előtt.

32. perc: Pekár középre adását követően Kurdics elől tisztáznak a vendég védők. A sarokrúgást követően Szekszárdi M. csúsztat, Horváth D. öklözi ki maga elé a labdát.

25. perc: Az ivószünetet követően hazai bedobással folytatódik a találkozó, de megszerzi a labdát az Ajka. Heil szabálytalanul állítja meg a vendég akciót, amiért sárga lapos figyelmeztetést kap.

24. perc: Kovács Imre játékvezető ivószünetet rendel el.

21. perc: Barcikai összjátékot követően Kurdics passzol a szélen érkező Ternovánnak, aki épphogy eléri még a labdát, de kapu fölé lövi azt.

16. perc: Pekár szögletét követően Kurdics körülbelül 17 méterről, a kapuval szemben lövi a labdát kapu fölé.

14. perc: Heil csúszik el a tizenhatoson belül, a labdát Borsos F. adja középre, de nincs ajkai érkező.

10. perc: Vendég labdaszerzést követően Rabatin célozza meg a felső sarkot, lövése alig kerüli el a hazai kaput.

7. perc: Szekszárdi M. szabálytalankodik Borsossal szemben, így az első szabadrúgást is a vendégek végezhetik el. A labda mögé ezúttal is Présinger áll, azonban minden vendég játékosnak hosszú a beadása.

5. perc: A mérkőzés első szögletét az Ajka végzi el: Présinger sarokrúgását követően Heil csúsztatja ki fejjel a labdát a hazai kapu elől.

1. perc: Kezdetét veszi a találkozó, melyen a kék-sárgában játszó hazaiak indítják útjára a labdát. A vendégek zöld szerelésben lépnek pályára.

A kék-sárgában játszó hazaiak fokozatosan vették át az irányítást a mérkőzésen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Jeney Gyula, az Ajka vezetőedzője a kapuson, Horváth Dánielen kívül mindenkit lecserélt a múltheti, PMFC elleni kezdőcsapatból.

A Kazincbarcika keretében új név Jurek Gábor, aki a DVTK-val lévő kooperációs szerződés keretében léphet pályára a hazaiak színeiben. Továbbra sem számíthat Csábi József sérülés miatt Csatári Gergőre és Megyeri Gáborra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hatpontos Barcika az eddig öt pontot szerző Ajka ellen.