A Nyíregyháza legyőzte az idáig hibátlan ETO-t

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.08.19. 17:20
A piros-kék mezes nyíregyháziak jó védekezéssel és hatékony támadásokkal győzte le az ETO-t (Fotók: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 5. fordulóját veretlenül váró Nyíregyháza Spartacus FC fordulatos, ötgólos mérkőzésen legyőzte az első négy meccsén hibátlan ETO FC Győrt.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–ETO FC GYŐR 3–2 (1–0)
Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Farkas Ádám (Bornemissza Norbert, Horváth Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B., Rjaskó, Gengeliczki, Nagy B. – Toma, Kesztyűs (Pataki, 77.) – Herjeczki (Alaxai, 58.), Nagy D. (Vass P., 90.), Gresó (Sigér Á., a szünetben) – Novák Cs. Vezetőedző: Tímár Krisztián.
GYŐR: Pap E. – Vera, Szépe, Keresztes K., Csontos D. (Kovács M., 53.) – Bumba (Riquelme, 53.), Anton, Vingler (Morínigo, 53.) – Lacza (M. Diarra, 70.), Kröhn (Huszár, a szünetben), Skvarka. Vezetőedző: Antonio Munoz.
Gólszerzők: Novák Cs. (1.), Alaxai (69.), Farkas B. (75.), ill. Riquelme (67.), Skvarka (79.)
Tímár Krisztián:
– Érzelemdús mérkőzés volt, ilyenek a rangadók. Tisztában voltunk vele, hogy a Győr jó csapat, de a saját értékeinket is ismertük. Kicsit fáradtabban mozgott a társaság, ami elfogadható a hét harmadik mérkőzésén. Óriási szívvel küzdött a csapat. Ezzel a győzelemmel az eddigi döntetlenjeink is értékesebbek.
Antonio Munoz: – A mérkőzés elején elkövetett hibánkkal alaposan megnehezítettük a saját feladatunkat. A második félidőben jól reagáltunk, erősítettem a támadósort, mindent kiadtunk magunkból, de hiába egyenlítettünk, azonnal megkaptuk a második gólt. Csalódott vagyok, hogy vereséget szenvedtünk, de ez is a futball része.

Két veretlen csapat találkozott Balmazújvárosban, de az NB II-es tabella már a negyedik fordulóban megmutatta, mennyire más jelent, hogy győzelmeket szerez egy csapat, vagy „csupán” nem kap ki. Míg az ETO FC Győr a mezőny egyedüli hibátlan együtteseként a táblázat éléről várta a hétvégét, addig a Nyíregyháza Spartacus ugyancsak veretlenül, de csak hat ponttal a nyolcadik pozíciót foglalta el.

A hazaiak mindenesetre nem rettentek meg a vendégek tökéletes mérlegétől, ugyanazzal az agresszív letámadáson alapuló futballal kezdtek, ami jellemző rájuk ebben az idényben. A bátor felfogásnak már egy perccel a kezdés után meglett az eredménye, Novák Csanád szemfülessége (és Pap Eduard-Adrian kapus hibája) előnyhöz juttatta a Szparit. Érezték a piros-kékek, hogy van esélyük a második ütést is bevinniük, ám huszonöt-harminc perc elteltével pontatlanná váltak, az ETO ezt kihasználva átvette az irányítást. A félidő utolsó tizenöt percében nyomasztó labdabirtoklási fölényben játszottak a vendégek, ám nagy helyzetet nem alakítottak ki, így a szünetig megmaradt a Nyíregyháza előnye.

A második félidőben is inkább a győri együttes kezdeményezett, de a Spartacus kontrái is veszélyesek voltak. Ahogy az a hatvanadik perc környékén már megjegyezhettük, mindkét csapat játékában benne volt a gól és ki is nyílt a „gólcsap”. Előbb csak a lécet találták el a vendégek, picivel később már be is találtak, majd azonnal jött a válasz, amivel újra vezettek a piros-kékek, sőt, a 75. percben már 3–1 volt az előnyük.

Szépített az ETO és mindent meg is tett az újabb egyenlítésért, a hajrában nagy nyomás alá helyezte ellenfelét. A nyíregyháziaknál a hétperces hosszabbításra Novák maradt az egyetlen támadó szellemű játékos. Ki is védekezték a hajrát, így megőrizték veretlen mérlegüket, míg a győri csapat nem csupán pontot veszített, hanem első vereségét is kénytelen volt elkönyvelni. 3–2

Véget ért a mérkőzés!

90+6. perc: Fejér fogott meg egy gyenge lövést.

90+4. perc: Fejér csapott le a kapu előtt veszélyesen pattogó labdára.

90+2. perc: Riquelme kapott sárga lapot.

7 perc a ráadás!

90. perc: Nagy D. helyett Vass érkezett.

90. perc: a vendégek szabadrúgásában volt veszély, a kapu előtti kavarodásban szabálytalankodtak Fejér ellen.

89. perc: a reklamáló Csontos a kispadon kapott sárga lapot.

87. perc: centiken múlt, hogy Novák ismét megszerezze a labdát a cselezésbe kezdő Pap kapustól.

85. perc: a Nyíregyháza saját tizenhatosa előtt elveszítette a labdát, Skvarka ezúttal mellé lőtt.

82. perc: Anton kapott sárga lapot. Fejért ápolni kell.

80. perc: Sigér Á. kapott sárga lapot.

79. perc: GÓL! Vera lekészítéséből Skvarka 16 méterről kilőtte a jobb alsót. 3–2

78. perc: Toma lefutotta a védőjét, lövését nagy bravúrral védte Pap.

77. perc: Kesztyűs helyére Pataki érkezett.

75. perc: GÓL! Kesztyűs jobb oldali beadása átpattant Novák és két védője felett, a hosszún érkező Farkas lekezelte a labdát, majd 7 méterről a kapu közepébe lőtt. 3–1

70. perc: Lacza helyett M. Diarra érkezett.

Ivószünet.

69. perc: GÓL! Nagy Dominik jobb oldalról végzett el szögletet, Alaxai mindenkinél magasabbra emelkedett és középről, 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 2–1

67. perc: GÓL! Kovács Márk elment a bal oldalon, lapos beadása eljutott Riquelméhez, aki nagy lendülettel érkezett és 16 méterről, jobbal a léc alá bombázott. 1–1

66. perc: a másik oldalon már Novák fejelt nem sokkal felé. Mindkét csapat játékában benne van a gól.

64. perc: LÉC!Ide-oda pattogott a labda a hazai tizenhatoson belül, végül Riquelme kezelte le és 14 méterről, középről a lécre lőtt.

62. perc: Anton megpróbálkozott a lövéssel 25 méterről. Laposan mellé.

60. perc: Sigér Ákos nagy cselek után helyzetbe hozta Kesztyűst, aki lövés helyett visszafelé passzolt, pontatlanul. Több volt ebben az akcióban.

A Nyíregyháza egyértelműen védekezésre rendezkedett be, a játék nagy része a hazai térfélen zajlik.

58. perc: Herjeczki helyett Alaxai érkezett.

57. perc: Herjeczki jónak tűnő passzát nem érte el az üresen maradt Nagy Dominik, a labdát összeszedte Pap.

53. perc: hármat cserélt a Győr. Bumba, Vingler és Csontos le, Riquelme, Morínigo és Kovács Márk be.

51. perc: Csontos veszélyes beadását Rjasko rúgta ki a mezőnybe a kapuja elől.

48. perc: szép összjáték után Toma tört a tizenhatoson belülre, lövéséből szöglet lett. A sarokrúgást Herjeczki ívelte be, Novák 6 méterről kicsivel fejelt mellé.

46. perc: a hazaiaknál Sigér Ákos érkezett Gresó helyett, a vendégeknél Kröhnt Huszár váltotta.

Elkezdődött a második játékrész!

Nagy Dominikék előnnyel vonultak a szünetre

Véget ért az első félidő!

A Győr az utolsó tizenöt percben nyomasztó labdabirtoklási fölényben futballozott, ám nagy helyzetet nem alakított ki.

Kettő perc a ráadás.

42. perc: Lacza remek labdát adott Bumbának, az ő beadása azonban kikanyarodott a pályáról.

39. perc: Gengeliczki alaposan elkésett egy belépővel, sárga lapot kapott.

36. perc: újabb ígéretes gyors támadást vezetett az ETO, utóbbi végén Bumba lőtt fölé 16 méterről.

31. perc: az utóbbi egy-két percben megzavarodott a Nyíregyháza, többektől is veszélyes helyen pattant el a labda.

28. perc: Anton szögletét Gengeliczkifejelte ki a kapuja elől. A védő fél perccel később hibázott, de Kröhn csak az oldalhálóba tudta lőni a labdát.

Ivószünet. Kiegyenlített a meccs, de több szöglete és talán a több veszélyes akciója is a Nyíregyházának volt idáig.

21. perc: Anton pontos íveléssel ugratta ki Verát, akitől túl messze pattant a labda, majd a győri összeütközött a kapujából jó ütemben kifutó Fejérrel. Szabadrúgás kifelé.

19. perc: Herjeczki lövése egy védőről szögletre pattant. A sarokrúgás után Nagy Barnabás kapásból kilőtte a stadionból a labdát.

18. perc: Bumba 17 méterről lőtt, Fejér fogta a próbálkozást.

14. perc: Farkas beadását Szépe fejelte el, Nagy Dominikhoz pattant a labda, aki nem tudta lekezelni azt, így elszállt az esély.

10. perc: Anton a tizenhatos bal csücskétől végzett el szabadrúgást, magasan fölé lőtt.

9. perc: Fejér majdnem hasonló hibába esett, mint túloldali kollégája, ám itt a támadóról a mezőnybe pattant ki a labda.

Novák a harmadik fordulóban orrsérülést szenvedett, a találkozó szünetében lecserélték, majd a következő meccset kihagyta. A támadó arcmaszkban tért vissza. Az előző szezonban is játszott már így és akkor is szerzett gólt.

1. perc: GÓL! A felszabadításra készülő Papot meglepte a jobbjáról érkező Novák, aki lelopta a kapus lábáról a labdát és egy méterről az üres kapuba gurított. 1–0

Elkezdődött a mérkőzés!

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdünk!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nyolcadik helyen álló, még veretlen Nyíregyháza Spartacus FC az eddig hibátlan ETO FC Győr ellen átmeneti otthonában, Balmazújvárosban.