Borvető Áron góljával nyert a Szeged Barcikán

2023.07.30. 18:50
A Szeged ezúttal is győzelemmel távozott Barcikáról (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 1. fordulójában az előző bajnokságban 14. helyen végző Kolorcity Kazincbarcika SC a 4.  helyen végző Szeged-Csanád Grosics Akadémiát fogadta. A találkozón a Barcika dolgozott ki több helyzetet, de azok rendre kimaradtak, majd a Haladástól érkezett támadó, Borvető Áron közelről talált be a hazai kapuba, kialakítva a 0–1-s végeredményt.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 650 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Papp M. (Kotula, 83.), Szekszárdi M., Ternován (Székely, 68.), Süttő – Csatári, Ádám F. (Pekár, 68.), Heil, Csilus T. – Kurdics (Gyurkó, 68.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
SZEGED:
Molnár-Farkas – Nagy Zs., Könczey, Szilágyi Z., Tóth B. – Palincsár (Magyar Zs., 86.), Papp Á., Prosser (Óvári, 71.), Gajdos – Bíró B. (Radics, 93.), Borvető (Daru. 71.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:
Borvető (23.)
Csábi József: – Működött a kidolgozott taktika, de elkövettünk egy hibát. Az utolsó harminc percre beszorítottuk ellenfelünket, és ez mindent elmond a csapat játékáról. Tanulság, hogy sokkal racionálisabban kell a jövőben futballoznunk.
Alekszandar Sztevanovics: – Sok volt a hiba a futballunkban, de szerencsére sikerült megszereznünk a vezetést, és a második félidőben már lényegesen jobb teljesítményt nyújtott a csapat. A Kazincbarcika bátran és határozottan játszott.

A fehér mezes szegediek győzelemmel távoztak a borsodiaktól (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

A Kazincbarcika célja az új szezonban a bennmaradás, míg a vendégek szeretnének feljutni az első osztályba. Ebből a mérkőzés elején nem látszott szinte semmi sem, mert a hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést, több helyzetet is kidolgoztak, azonban Molnár-Farkas és a szegedi védelem rendre hárította a barcikai kísérleteket.

Míg a hazaiak nem, addig a vendégek rögtön az első helyzetüket kihasználták: a 23. percben Borvető Áron kapott remek labdát, megelőzte védőit, és közelről talált be a kék-sárgák kapujába. A gólt követően is mindent megtettek az egyenlítés érdekében a borsodiak, de nem sikerült egalizálniuk, sőt a Szeged előtt adódott újabb nagy helyzet, amely azonban kimaradt, így egygólos vendégvezetéssel vonulhattak szünetre a felek.

A második játékrészben mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatán, de újabb gól már nem született. Köszönhetően annak, hogy a Szeged erre a félidőre ritmust váltott, és már a pálya közepén megakadályozta a kibontakozó hazai akciókat. A Kazincbarcika helyzetkihasználásán van még mit javítani, a Szeged új igazolása pedig góllal segítette győzelemhez csapatát. 0–1

PMFC–Mosonmagyaróvár 1–0

A kék-sárgában játszó Barcika előtt több helyzet adódott, mégis egygólos vereséget szenvedett (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc:Bíró helyére Radics érkezik a Szeged együttesében.

90+2. perc: Pinte előtt adódik lehetőség, de kiszolgálatott helyzetből nem sikerül betalálnia.

90. perc: A mérkőzés végén három perc a hosszabbítás.

88. perc: Pekár szabadrúgását követően Szekszárdi M. centikkel marad le a labdáról.

86. perc: A Szeged is változtat: Palincsárt váltja Magyar Zs.

83. perc: Papp M. helyére egy szintén új igazolás Kotula érkezik a hazai együttesben.

78. perc: Óvári indul meg szélen, Szekszárdi M. állítja meg szabálytalanul, ő is sárga lapot kap.

76. perc:Szilágyi Z. is besárgul.

75. perc: Heillel szemben szabálytalankodik Daru, amiért sárga lapot mutat fel neki a játékvezető.

71. perc: Kettős csere a vendégeknél is: Prossert Óvári, míg a gólszerző Borvetőt Daru váltja.

70. perc: Szekszárdi M. passzol a szélen induló Pekárnak, aki középre is ível, de a barcikai játékosok lemaradnak a labdáról, majd a rövid időn belül ismételhetnek a hazaiak, Süttő lövését azonban blokkolják a védők.

Süttőék (kék-sárgában) hajtottak, de egyenlíteni nem sikerült (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

69. perc: Prosser szabadrúgása jól kanyarodik középre, Gajdos épphogy lemarad a labdáról.

68. perc: Hármas csere a Kazincbarcikánál: Kurdics, Ádám F. és Ternován hagyják el a pályát, helyükön Gyurkó, Pekár, valamint Székely folytatják.

63. perc: A hazaiak jutnak szabadrúgáshoz, melyet Süttő végez el, de nem veszélyezteti a szegedi kaput.

57. perc: Ádám F. adja ki a labdát a szélen érkező Süttőnek. A beadás elszáll keresztben a kapu előtt.

50. perc: Gajdos kap pontos labdát és lövi azt el, azonban elmegy a kapu mellett.

46. perc: Sárga lapos figyelmeztetést kap Gajdos szabálytalan szerelésért.

46. perc: Kezdetét veszi a második játékrész, csere egyik csapatban sem volt a szünetben.

Bár a hazaiak több ziccert dolgoztak ki, a Szeged helyzetkihasználása tökéletes volt (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Az első félidő végén egy perc a hosszabbítás, melyben szabadrúgáshoz jut a Szeged együttese. Prosser áll a labda mögé és a kapufát találja el a lövése.

36. perc: Ádám F. vállalkozó kedvében van a mai mérkőzésen, ismét ő lő távolról, de a vendégek kapusa könnyedén hárít.

33. perc: Könnyedén megduplázhatta volna előnyét a Szeged, mert ismét elalszik a hazai védelem, de Borvető ezúttal kapu mellé lövi a labdát.

28. perc: Süttő esik el a tizenhatoson belül vitatott körülmények között, a játékvezető sípja néma marad.

23. perc: Megszerezte a vezetést a Szeged: Borvető kap szélről labdát, a hazai védők lemaradnak róla így könnyedén talál be közelről a barcikai kapuba. KOLORCITY KAZINCBARCIKA–SZEGED 0–1

20. perc: Süttő játssza tisztára magát, majd lő, amit Molnár-Farkas kiöklöz, az ismétlést Csilus T. hagyja ki.

17. perc: Csilus T. szerez remek ütemben labdát, majd Ádám F.-hez passzol, aki a középen érkező Kurdicsot keresi, de a védők kifejelik a játékszert.

12. perc: Ádám F. próbálkozik körülbelül 18 méterről célba venni Molnár-Farkas kapuját, a lövést azonban hárítja a vendégek kapusa.

8. perc: Prosser keresi a középen érkező társát a labdával, Heil azonban jó ütemben csúszik be, így nem forog veszélyben a hazaiak kapuja.

2. perc: Ádám F. ugratja ki középen Kurdicsot, de a szegedi védők blokkolják a hazai lövést. A kontrát Tervován állítja meg szabálytalanul, amiért megkapja a sárga lapos figyelmeztetést.

1. perc: Kezdetét veszi a mérkőzés, melyen a fehér mezes vendégek indítják útjára a labdát. A hazaiak a megszokott kék-sárga szerelésben lépnek pályára.

A kék-sárgák az első félidőben meglepték ellenfelüket, de gólt nem sikerült szerezniük (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Az új igazolások közül a hazaiaknál a kapuban Tóth Balázs, Papp Milán és Ternován Patrik a védelemben, a középpályán Csilus Tamás, míg elől Pinte Patrik kapott helyet. A "régi-újak" közül Szekszárdi Milán és Csatári Gergő is a kezdőcsapat tagja a kék-sárgáknál. A vendég Szeged együttesében az újak közül Nagy Zsombor védő, Palincsár Martin középpályás, valamint Borvető Áron támadó a kezdő tizenegyben.

KÍVÁNCSI AZ NB II-ES KLUBOK NYÁRI ÁTIGAZOLÁSAIRA?
IDE KATTINTVA MINDEN ÁTIGAZOLÁST MEGTUDHAT!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző bajnokságban újoncként 14. helyen záró Kazincbarcika a legutóbb negyedik és ezúttal a feljutást megcélzó Szeged ellen. A legutóbbi idényben mindkét találkozójukat a Tisza-partiak nyerték.