Búcsúztatta a BVSC a Szentlőrincet, feljutott az NB III-as bajnok

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.06.04. 19:08
Folyhatott a pezsgő, a BVSC kiütötte a Szentlőrincet (Fotó: Laufer László / Dunántúli Napló)
Kiesett a labdarúgó NB II-ből a Szentlőrinc, amely összesítésben egy góllal alulmaradt a harmadosztály keleti bajnoka, a BVSC-Zugló elleni osztályozón.

OSZTÁLYOZÓ A LABDARÚGÓ NB II-BE JUTÁSÉRT
VISSZAVÁGÓ
SZENTLŐRINC–BVSC-ZUGLÓ 1–2 (0–0)

Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 800 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Bornemissza Norbert, Szilágyi Norbert)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Keresztes B., Tamás L. (Nagy Zs., 75.), Kiss-Szemán (Farkas M., 75.) – Kesztyűs M., Havas – Pintér Á. (Novák Zs., 58.), Múcska, László D. (Rétyi, a szünetben) – Grumics (Mervó, 68.).Megbízott edző: Pichler Gábor
BVSC:
Kovács B. – Nagy J., Balogh M., Benkő-Bíró – Májer G., Tamási Zs. (Fisli, 71.), Gergely P. (Szilágyi M., 64.), Király Á. – Vernes R. (Szalánszki, 64.), Horváth R. (Tóth L., 90.), Kelemen P. Vezetőedző: Urbán Flórián
Gólszerző:
Novák Zs. (83.), ill.Szilágyi M. (73. – 11-esből), Horváth R. (89.)
Pichler Gábor
: – Végtelenül sajnálom, hogy véget ért egy történelmi korszak a Szentlőrinc életében. A felelősséget vállalom, remélem, ezt mások is megteszik.
Urbán Flórián: – Az NB III-ban harmincnyolc fordulón keresztül küzdöttünk, hogy átélhessük ezt a pillanatot. Meg kellett harcolnunk a feljutásért, úgy érzem, megérdemeltük.

A párharc végeredménye: 2–1, a BVSC javára.

Veszélyesen kezdte a találkozót a Szentlőrinc, Pintér és Múcska jól teremtették meg a helyzeteket Grumicsnak, illetve a veterán csatár is keményen küzdött minden labdáért karrierje utolsó találkozóján. Az ötödik percben a kirohanó Kovács Benedek elől el is happolt egy labdát, de az üres kapura tartó lövése a rövid kapufán csattant.

Aztán felocsúdtak a vendégek is, főként Kelemen révén veszélyeztettek, igazán nagy helyzetet azonban nem tudtak kidolgozni, így Prokopnak nem igazán kellett izgulnia. Ugyan a szünetig itt is, ott is volt lövés, az az érzése lehetett a szurkolóknak, játszhatnak bármeddig az alakulatok, gólt akkor sem fognak látni.

A fordulás után azonban érezhető volt a változás, de a vendégek lettek sokkal veszélyesebbek, s már az első percekben kétszer is eltalálták egymást követően a keresztlécet. Bár ezt követően kissé leült a meccs, egy hazai lökés mindent felborított, hiszen a BVSC büntetőhöz jutott, azt pedig Szilágyi értékesítette.

Novák Zsombor nem sokkal később még egyszer utoljára felrobbantotta a lőrinci lelátót egy szabadrúgást követő fejes góllal, de Keresztes Bence mellett el tudott még egyszer menni Horváth Roland, aki megnyerte a meccset csapatának, egyben feljuttatta a BVSC-t az NB II-be. 1–2

Havasékon kétszer jutottak túl a vendégtámadók (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

Vége a mérkőzésnek! Feljutott a BVSC, búcsúzik a Szentlőrinc!

90+5. perc: Keresztes lövését húzta le magabiztosan Kovács Benedek.

90+3. perc: Még itt volt a lehetőség Rétyi előtt, de addig húzogatott, hogy nem volt esélye lőni.

90. perc: Cseréltek a vendégek, Horváth Roland helyett Tóth Levente érkezett.

89. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Újra vezet a BVSC! Keresztes mellől Horváth Roland el tudott lépni, majd ballal kissé jobbról a kapu bal alsó sarkába gurított.

83. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Novák Zsombor fejelt egy jobb oldali szabadrúgást követően a hosszún a kapu jobb oldalába.

76. perc: Jobb oldali szöglet után csak Kesztyűshöz tudtak felszabadítani a vendég védők, de a lőrinci középpályás beadása nem lett jó. Így viszont Múcska lőhetett 20 méterről, kísérlete azonban fölé szállt.

75. perc: Cseréltek a hazaiak! Tamás Lászlót Nagy Zsombor, Kiss-Szemánt Farkas Marcell váltotta.

73. perc: GÓÓÓÓL! Szilágyi Máté a bal alsóba lőtte a büntetőt.

72. perc: Horváth Roland skorpió rúgással próbált gólt szerezni, a játékvezető tizenegyest ítélt lökés miatt.

71. perc: Tamási Zsoltot Fisli váltja a BVSC-nél.

68. perc: Grumicsot Mervó váltja a Szentlőrincben.

67. perc: Tamás László olyan szerencsétlenül csúszott el a labdával, hogy Tamási Zsoltnak sérülést okozhatott.

64. perc: Kettős csere a vendégeknél, Vernest Szalánszki, Gergely Pétert Szilágyi Máté váltotta.

58. perc: Csere hazai oldalon, Pintér Ádám helyére Novák Zsombor érkezett.

56. perc: Erdélyi jobbról érkező beadását Nagy János lőtte középről saját kapuja fölé.

54. perc: Rétyi tört befelé a bal oldalról, de messze elkerülte a próbálkozása a kaput.

49 perc: Vendég tűzijáték a második félidő elején. Előbb Kelem lövése csattant a keresztlécen, majd Májer Gergőé. A szurkolók igyekeznek ébresztőt fújni a hazai csapatnak.

46. perc:Folytatódik a találkozó! Cserélnek a hazaiak. László Dávid helyett Rétyi érkezett a pályára.

Vége az első félidőnek hosszabbítás nélkül.Kicsit olyan érzése van az embernek, akár meddig játszhatnak a csapatok, gól nem fog születni.

45. perc: Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Szentlőrinc, de Múcska alacsony próbálkozása elakadt a felugró sorfal egyik tagjának lábában.

41. perc:Tamási Zsolt csúszott oda csúnyán Kesztyűsnek, sárga lap lett a jutalma.

35. perc: Grumicsot ugratta ki Múcska, de a csatár kilőtte a sporttelepről a labdát.

29. perc: Ezúttal Gergely Péter szánta el magát egy lapos átlövésre, de Prokop oda ért a bal alsóra.

26. perc: Pintér Ádám lőtt ballal a tizenhatos előteréből, de elcsúszott, így gyenge lett a kísérlete.

24. perc: Megvan a meccs első sárgája, Erdélyi Botond kapta.

20 perc: Kesztyűs Máté szánta el magát lövésre 20 méterről, de nem volt elég pontos a lökete.

15. perc: Kis szögletet követően Kelemen próbálkozott jobbal épp a tizenhatoson belülről, de fölé ment a próbálkozás.

Pintér Ádámot nem hagyták élni a védők (Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc)

11. perc: Grumics egy mélységi indítás után tüzelt a tizenhatos bal sarkától, fölé.

8. perc: Szép támadást vezetett a jobb oldalon a BVSC, végül Kelemen elé készített le egy társ a tizenhatos előterében, de a lövést blokkolta Tamás.

5. perc: Grumics agresszívan megszerezte a labdát a tizenhatos szélén a kirohanó kapus és a visszazáró védő közül, de üres kapura a rövid kapufát találta el kissé jobbról 10 méterről.

3. perc: Grumics kapott Pintér Ádámtól labdát, de a jobb oldali ívelést fölé lőtte a hosszún érkezve.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A vendégek sárgában, míg a hazaiak hagyományos piros-fekete szerelésükben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy egymással a gól nélküli első felvonást követően a Szentlőrinc és az NB III Keleti csoportját veretlenül megnyerő BVSC.