A cserecsatár gólja döntött Szegeden

VAJGELY PÁLVAJGELY PÁL
2023.04.30. 16:50
Papp Áron kapufáig jutott az első félidőben (Fotó: Gémes Sándor)
Egyetlen gól döntött a Szeged és a Kazincbarcika meccsén: a csereként beállt Kundrák Norbert góljával 1–0-ra nyertek a hazaiak a labdarúgó NB II 35. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC1–0 (0–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1014 néző. Vezette: Pillók Ádám (Szabó Dániel, Sinkovicz Dániel)
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Gera N. – Farkas Aurél, Szatmári L. (Haruna, 73.) – Géresi (Kundrák, 59.), Gajdos (Rácz B., 90+1.), Papp Á. (Prosser, 73.) – Bíró B. (Szakály D., a szünetben).Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
KAZINCBARCIKA: Megyeri I Gábor – Szekszárdi M., Heil, Lippai, Székely K. (Süttő, 55.) – Csatári, Nagy J. (Hleba, 64.) – Bacsa (Ádám F., 64.), Kurdics (Székely D., 80.), Szemere – Pálinkás. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Kundrák (82.)
Alekszandar Sztevanovics: – A kezdetektől fogva nehéz meccs volt, hiszen öt védővel játszott az ellenfelünk. Tudtuk, hogy a Kazincbarcika jó a kontrákból, de sikerült feltörnünk a védelmüket. Megvolt a lehetőségünk, hogy kettő-nullára lezárjuk a meccset, a jövőben ezekre figyelnünk kell. Köszönöm, hogy ennyien kilátogattak a mai mérkőzésre, remélem, a folytatásban még többen kijönnek szurkolni ennek a fiatal csapatnak!
Csábi József: – Úgy érzem, nagy munkát tett a csapat ebbe a meccsbe, akkor kaptuk a gólt, amikor nem volt benne a levegőben, sőt, előtte nekünk volt nagy helyzetünk. Az eredmény miatt elégedetlen vagyok, de fel kell emelnünk a fejünket, erre a játékra lehet építeni.

Magas tempóban kezdődött a Szeged–Kazincbarcika mérkőzés, a kezdeti lendületet később azonban a párharcok váltották fel. Közel fél óra játék után a vendégek előtt adódtak lehetőségek, de a hét közben a szegedi klub színeiben századik mérkőzését játszó Molnár-Farkas magabiztosan fogta mindkét kísérletet. A félidő vége a szegedieké volt, egy bal oldali szabadrúgás után Papp Áron csúsztatott fejese a bal kapufán csattant, gól nélkül ért véget az első félidő.

A második félidő sem hozott sokkal több eseményt: egy-egy lövést követően hosszú ideig ismét a mezőnyben gyűrték egymást a felek. A cseréket követően Székely Dávid az első labdaérintéséből helyzetbe került, de nem tudta kapura lőni a labdát, majd szinte a fordulásból Kundrák Norbert közeli lövésénél viszont tehetetlen volt Megyeri, a csereként beszállt szegedi csatár megszerezte a vezetést csapatának. Kundrák egy perccel később a második gólját is megszerezhette volna, de nem zárta le a meccset – igaz, izgulni nem igazán kellett a Tisza-parti drukkereknek a győzelem miatt a hajrá perceiben. Ez az egy gól döntőnek bizonyult, a Szeged-Csanád GA azt követően, hogy ősszel idegenben kapott gól nélkül győzte le a Kazincbarcikát, hazai pályán is megtette ugyanezt. 1–0

20. Dorogi FC356101929–54–2528

Kurdics Leventét (fehérben) őrizték a szegedi védők (Fotó: Gémes Sándor)

90+2. perc: VÉGE! A csereként beszállt Kundrák Norbert góljával Szegeden is legyőzi a Kazincbarcikát a Szeged-Csanád Grosics Akadémia. Köszönjük a figyelmüket!

90+1. perc: Még egy szegedi csere: Rácz Balázs jön Gajdos helyett.

89. perc: Két perc lesz a ráadás a meccs végén.

86. perc:Ádám lövése megy nem sokkal mellé, de megpattant egy szegedin, szöglettel jöhetnek a vendégek. A kavarodás után sikerül kihoznia a labdát a hazaiaknak.

83. perc:Kundrák rögtön duplázhatott volna, óriási terület maradt előtte a bal oldalon, meg is kapta a labdát, viszont lapos csavarása elkerülte a hosszú kapufát.

82. perc: GÓL! Gajdos belöbbölt labdájába Kundrák teszi bele úgy a lábát, hogy az becsorog Megyeri lábai között, vezet a Szeged! 1–0

Hiába próbálkozott a Kazincbarcika, nem tudott betalálni (Fotó: Gémes Sándor)

81. perc:Székely Dávid még „hideg” lábbal került helyzetbe, gyakorlatilag az első labdaérintéséből gólt szerezhetett volna, miután egy remek labdát kapott Pálinkástól, de nem tudta már kapura tenni.

80. perc: Barcikai csere: Kurdics helyét Székely Dávid veszi át.

79. perc: Gajdos emelte be a labdát középre egy jobb oldali támadás után, de nem volt érkező. Ebből vezetett kontrát a Barcika, végül Tóth mutatott be egy fontos szerelést.

78. perc: A vendégek mestere, Csábi József kap sárgát reklamálásért.

73. perc: Kettős szegedi csere: Papp Áront Prosser, Szatmárit pedig Haruna váltja.

68. perc: Helyzet, hosszú idő után: egy jobb oldali szegedi szögletet Tóth Bence fejel kapura, nem sokkal megy el a keresztléc fölött.

A hajráig tartotta magát a KBSC (Fotó: Gémes Sándor)

64. perc: Kettős csere a Barcikában: Nagy János helyett Hleba, Bacsa helyett pedig Ádám érkezik a pályára.

59. perc: Szegedi csere: Kundrák érkezik Géresi helyett.

55. perc: Székely Krisztián lőhet mintegy tíz méterről, éles szögből, amit Molnár-Farkas üt szögletre. Ez volt Székely utolsó megmozdulása, Süttő érkezik a helyére.

51. perc: Könczey lapos beadását Gajdos pörgeti kapásból kapura, a közeli lövést Megyeri üti szögletre. A sarokrúgás után felszabadul a vendégek kapuja.

46. perc: Folytatódik a meccs, a szünetben pedig egy cserélt a Szeged: Bíró helyére Szakály érkezett.

Az első félidőben nem vezettek eredményre a szegedi támadások (Fotó: Gémes Sándor)

45+1. perc: Minimális hosszabbítás után ér véget az első félidő: a Kazincbarcka veszélyesebb volt a félidő nagy részében, az utolsó percekben viszont a Szeged állt közelebb a gólszerzéshez.

45. perc: Bal oldali szabadrúgás után Papp Áron csúsztat, fejese pedig a bal kapufán csattan!

43. perc: Kicsit beszorul a Barcika, de Papp Áron beadása, majd a szöglet után sem kell bravúrt bemutatnia a vendégek kapusának.

38. perc: Az első szegedi kapura lövés: Bíró kapott labdát jó harminc méterre a kaputól, óriási terület volt előtte, vezette a labdát, majd rá is lőtte, de kísérlete elzúgott a keresztléc fölött.

36. perc: Bacsa és Kurdics játszott össze, és hozta a meccs talán legnagyobb lehetőségét: előbbi sarokkal tette vissza a társ elé a labdát a 16-oson belül, majd Kurdics kapásból, laposan lőtt, de a labda kevéssel a bal kapufa mellett csorgott el.

30. perc:Pálinkás marad lent, és ápolni is kell a Kazincbarcika támadóját, miután Tóth Bence csúszott oda keményen egy párharcnál. Rövid segítséget követően vissza is tér a vendégek támadója.

29. perc: Egy újabb vendégkísérlet, a lapos lövést fogja Molnár-Farkas.

27. perc: Az első kaput eltaláló lövés: Pálinkás jó harminc méterről kínálja meg Molnár-Farkast, de a szegedi kapus magabiztosan hárít.

Eddig nem muzsikál jól a Szeged (Fotó: Gémes Sándor)

24. perc: Egy felpattanó indításnál jön ki a kapujából Megyeri, Bíró is startol a labdára, a szegedi csatár a földre kerül, de Pillók határozottan mutatja: ez nem ért büntetőt.

22. perc:Székely Krisztiáné a meccs első sárgája.

21. perc: Mezőnyjátékkal telnek a percek, a kezdeti lendület alábbhagyott a találkozón, főleg a párharcokról szól a játék.

14. perc:Székely Krisztián egy lecsorgó labdát küld a kapu fölé – az utóbbi percekben a Kazincbarcika többször eljutott a szegedi kapu előteréig, de sem szöglet, sem bedobás után nem tudott helyzetet kialakítani.

9. perc:Gera tört előre nem először a mai meccsen, most le is tudott menni az alapvonalig, lapos beadása azonban elgurul középen a nélkül, hogy bárki hozzáérne. Közben visszatér a pályára Szatmári és Kurdics is.

7. perc: Kurdics és Szatmári marad lent egy párharcot követően, mindkét játékost ápolni kell.

6. perc: Túl vagyunk az első öt percen, valamelyest kezdeményezőbb a Szeged, de egyelőre jól zár a barcikai védelem. Lendületesen kezdtek a felek, az iramra nem lehet panasz eddig.

1. perc:A fehér mezben futballozó Kazincbarcika kezdte a meccset. A kezdőrúgást a Vidux-Szegedi RSE férfi röplabdacsapatának vezetőedzője, Fésüs Erzsébet, valamint a csapat játékosai, Piti Richárd és Bodnár Lajos végezték el.

A mérkőzés előtt a szegediek kapusát, Molnár-Farkas Tamást köszöntötték, aki a Diósgyőr elleni találkozón játszotta századik mérkőzését a klub színeiben.

Köszöntjük olvasóinkat a Szent Gellért Fórumból! A pályalocsolással már nem volt gond a mérkőzés előtt, egyébként is kiváló talaj fogadta a csapatokat, de a meccs előtt kiadós eső áztatta Szegedet, mostanra viszont elvonultak a viharfelhők, így kellemes időben kezdhetnek majd a csapatok.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző öt meccsén mindössze egy győzelmet számláló Szeged az ellen a Kazincbarcika ellen, amely győzelem esetén akár be is biztosíthatja a bennmaradását.