Márkus győztes meccsen és góllal mutatkozott be a Ferencvárosban

2009.04.05. 17:28
Az NB II Keleti csoportjának 20. fordulójában a Ferencvárost a Jászberény fogadta Vácon. A zöld-fehérek sorozatban kilencedik győzelmükre készültek a bajnokságban. Bobby Davison együttese legutóbb október 18-án a Kazincbarcika vendégeként (1–1) veszített pontokat. A remek széria nem szakadt meg, a csereként beálló Márkus találatával ugyanis 1–0-ra nyert az FTC.
Márkus (középen) közelről piszkálta be a labdát a hálóba
Fotó: Meggyesi Bálint

Egyértelműen a többmilliós bevétel reményében mondott le a Jászberényi SE vezetősége a hazai pálya előnyéről, és fogadta „albérletben” a Ferencvárost. A vezetők lépése nem meglepő, hiszen az egy évvel korábbi, 600 néző előtt rendezett bajnokinál ezúttal lényegesen többen, mintegy ötezren váltottak jegyet.

A találkozó 5. percében kis híján meg is szerezte a vezetést a Ferencváros, James Ashmore 23 méterről elvégzett szabadrúgása után a labda a lécen csattan. Ezt követően a Ferencváros birtokolta a labdát, ám többnyire ívelésekkel operáltak a vendégek, amibe mindig hiba csúszott.

A 19. percben már cserélnie kellett Bobby Davisonnak, Paul Shaw ugyanis megsérült. Az angol támadó helyére Márkus Tibor állt be, aki először lépett pályára a Ferencvárosban, és nem sokkal pályára lépése után első gólját is megszerezte! Szabadrúgást követően fejelte a kapufára a labdát Raffa Wolfe, majd a kipattanót Márkus Tibor mintegy tíz ember között, hatalmas keveredés közepette piszkálta a hálóba.

A szünet előtt is akadt még helyzete a Ferencvárosnak, Steve Robertson sárgája után kétszer is veszélyeztetett, előbb a kapufát találta el, majd félfordulatból, kapásból lőtt nem sokkal mellé.

A Jászberény az első 15 perc megilletődöttsége után bátrabban játszott, ügyesen tartotta meg a labdát, ám helyzetet szinte egyáltalán nem tudott kidolgozni a pályaválasztó.

A második félidőben a Ferencváros is alig volt veszélyes a kapura.

Az FTC – akárcsak az ősszel – egy góllal verte meg a Jászberényt, ezzel sorozatban kilencedik győzelmét aratta a bajnokságban.