Maiga törte meg a jeget – két góllal nyert a Ferencváros a Kecskemét ellen

2024.03.03. 18:30
(Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a Ferencváros a Kecskemétet fogadta, és mivel a Paks is győzött, égetően szüksége volt a három pontra. Az első félidő gyenge játéka ellenére az utolsó pillanatban sikerült gólt szereznie a hazai csapatnak, amely a második félidőben erre még egyet rátett – bár a Kecskemét nem adta olcsón a bőrét, ezen a találkozón nem sok esélye volt (2–0).

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–Kecskeméti TE 2–0 (Maiga 45+4., Zachariassen 68.)
Budapest, Groupama Aréna, 11 112 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Mintha Japánban lettünk volna. Az újrahasznosítás jegyében a Groupama Aréna hangosbemondója a meccs után közös szemétszedésre szólította fel a szurkolókat, a szétdobált papírpoharakat, szotyis zacskókat, szalvétákat a segítők által körbehordott szemetesbe kellett beledobálni. Mosolygós drukkerek gyűjtötték a hulladékot, hiszen – ha nem is simán, de… – győzött a Ferencváros.

Nyomasztó labdabirtoklási fölénnyel kezdett a Fradi, ám ahogy haladt előre az idő, teltek a percek, úgy kelt életre a Kecskemét, amely komoly helyzetekig nem jutott el a találkozó első felében, de a védekezése szinte végig jól működött. A vendégek bánhatták, hogy nem ért néhány másodperccel hamarabb véget az első félidő. A szünet előtti pillanatokban Habib Maiga szerezte meg pályafutása ötödik NB I-es mérkőzésén az első gólját. S bár nem volt Puskás-díjas találat – közelről talppal sodorta a hálóba a labdát a légiós –, érthető volt az öröme, hiszen védekező középpályás létére a legjobbkor volt a legjobb helyen, ráadásul lélektanilag is fontos találat volt, mert így előnnyel vonulhatott szünetre a Ferencváros.

A fordulópontból a második félidőben is a Fradi jött ki jobban!

A KTE Zsótér Donát centerezését követően Horváth Krisztofer közeli góljával egyenlített – pontosabban csak egyenlíthetett volna… Miután a kecskeméti játékosok örültek, megölelgették egymást, Andó-Szabó Sándor játékvezető jelezte, az esetet les miatt vizsgálja a VAR-rendszer, és néhány perces tanakodás után érvénytelenítették is a gólt. S hogy milyen a futball: a Fradi a következő akcióból megduplázta előnyét. Noha masszívan játszott a Kecskemét, a Ferencváros a kispadról is olyan futballistákat küldött harcba, akik kis túlzással a másik tizenegy NB I-es csapatnál biztosan stabil kezdőjátékosok lennének. Alekszandar Pesics gólpasszt adott Kristoffer Zachariassennek, a védelem jobb oldalán Cebrail Makreckis ezúttal is kőkeményen ment bele az összecsapásokba, Mohammed Abu Fani jól irányított, Kenan Kodro próbált a kapu közelébe jutni, s Cristian Ramírez sem akármilyen név a magyar élvonalban. A találkozó hajrájában próbálkozott még becsülettel a Kecskemét, a lila-fehérek nem adták fel, a végsőkig küzdöttek, ám Dibusz Dénes kapujába ezen a napon nem sikerült betalálniuk.

Fontos győzelmet aratott a Ferencváros, ugyanis a listavezető Paks vasárnap délután a korábbi Fradi-csatár, Böde Dániel duplájával győzött az MTK otthonában. Az FTC a következő hét végén az élmezőnyhöz tartozó Fehérvár otthonában látogat, a Paks pedig az ugyancsak a dobogóért harcoló DVSC-t fogadja – izgalmas maradt tehát a versenyfutás! 2–0