Hiába a mezőnyfölény, a végén a Ferencváros örült az egyenlítésnek a Puskás Akadémia ellen

2024.03.17. 16:44
Nagyot küzdött egymással a Puskás Akadémia és a Ferencváros (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a listavezető Ferencváros az ötödik helyen álló Puskás Akadémiát fogadta, és hiába volt jelentős mezőnyfölényben, nem bírt vele. A gól nélküli első félidő után gyorsan vezetést szerzett a felcsúti csapat, és a zöld-fehérek csak vérrel-verítékkel tudtak egyenlíteni (1–1).

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia FC 1–1 (Marquinhos 78., ill. Colley 46.)
Budapest, Groupama Aréna, 12 107 néző. Vezette: Bogár

A mérkőzés élő közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni.

PIROS-FEHÉR-ZÖLD színű lobogók emelkedtek a magasba. Ahol máskor zöld-fehér zászlók lengenek, ott az 1848–49-es forradalom és szabadságharc emlékére ezúttal tucatnyi magyar lobogó himbálózott a levegőben, majd a hazai tábor rázendített: „Kossuth Lajos azt üzente: elfogyott a regimentje…”

Úgy tűnt, a Fradi kíméletlen csapással szeretné kezdeni a csatát.

A vendégek az első öt percben jóformán ki sem jöttek a saját tizenhatosukról, a Ferencváros beszorította őket, érkeztek a beadások jobbról, balról, ám a felcsútiak átvészelték ezt a kritikus időszakot, és „összerakták” a játékukat. Az első félidőben leginkább Stjepan Loncar tizenhatoson belüli eséseit és az azt követő eseményeket lehetett feljegyezni. Bogár Gábor játékvezető az elsőnél előbb – hosszas huzavona után – érvénytelenítette a saját maga által befújt büntetőt, a másodiknál pedig kisebb csatajelenet alakult ki a tizenhatoson belül, még a mindig nyugodt Kristoffer Zachariassen is kijött a sodrából, ha nem futballmérkőzésen lettünk volna, szinte biztosan elcsattant volna egy-két pofon.

A szünetben Dejan Sztankovics kettőt cserélt, érkezett a pályára Kenan Kodro és Cebrail Makreckis, ám Henry Wingo mozdulatával aligha kalkuláltak a hazaiak. Az amerikai belső védő alaposan elmért egy labdát, jókora lyukat rúgott, a lesben álló Lamin Colley pedig köszönte szépen, és higgadtan a bal alsóba lőtt. A Puskás Akadémia 24 (!) másodperccel a középkezdést követően szerezte meg a vezetést, jókora sokk volt ez a zöld-fehérek számára. Henry Wingo arcát a kezeibe és a fűbe temetve bújt volna el legszívesebben a világ elől, de bajtársiasságból Eldar Civic és Habib Maiga is jelesre vizsgázott, a két légiós vigasztalta a földről feltápászkodó védőt. Nem tudni, mennyit kockáztatott volna a Ferencváros nulla nullás eredménynél, ám így muszáj volt mindent egy lapra feltéve támadnia, és a lehető legtöbb helyzetet, lehetőséget kialakítania a vendégek kapuja előtt. Kenan Kodro közel állt hozzá, hogy a téli átigazolása után megszerezze első ferencvárosi gólját, az előrehúzódó Wingo is kis híján kilőtte a kapu bal oldalát, de ahogy teltek a percek, úgy vált – érthetően – egyre türelmetlenebbé a Fradi.

Ám a nyomásnak csak meg lett az eredménye!

Hornyák Zsolt együttese a 78. percig bírta az ellenállást, a brazil Marquinhos révén egyenlített a Ferencváros, és jellemző volt, hogy a hazaiak a labdát a hálóból kikapva siettek a középkezdéshez, hogy minél több idő legyen a győzelmet érő találatot is bevinni. De hátul Dibusz Dénes elképesztő reflexeire is szükség volt a döntetlen megőrzéséhez, a kapusnak észnél kellett lennie a gólvonalon, a találkozó pedig kifejezetten ellenséges hangulattal zárult, a vendégek gólszerzője, Colley lecserélését követően feleslegesen cukkolta a hazai ultrákat, nem volt meglepő, hogy némi sört is kapott a nyakába…

A Fradi nem tudta kihasználni a legfőbb üldöző Paks szombati diósgyőri 2–1-es vereségét, a mumusnak számító Puskás Akadémia alaposan kibabrált vele, és immár sorozatban negyedik, egymás elleni bajnokijukon nem szenvedett vereséget. 1–1