Újra győzött a Kisvárda, az MTK bánta a hazaiak feltámadását

2023.11.25. 14:33
Kata Mihály (kékben) fél térden, nyert a Kisvárda (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB I 14. fordulójában az eddig gyengén szereplő, utolsó helyen álló Kisvárda 3–1-re legyőzte az MTK-t, és menekül a kieső helyekről.

LABDARÚGÓ NB I
14.FORDULÓ
Kisvárda–MTK 3–1(Végh 21. – öngól, Cipetic 56. – 11-esből, Czékus 90+5., ill. Stieber Z. 69.)

Kisvárda,Várkerti Stadion,1890néző.Vezette:Erdős

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ha már szombaton volt a legendás angol–magyar mérkőzés hetvenedik évfordulója, a ködös kisvárdai időjárás az 1953 novemberében Londonban tapasztaltat idézte. A köd aztán a kezdésre felszállt, de nem csak ezért voltak aggályaink, hogy ez a mérkőzés olyan korszakos lesz-e, mint amilyen a hetven évvel ezelőtti, londoni volt.

A Kisvárda kétszer is történelmet írt már az MTK ellen: a fővárosiak otthonában szerezte meg 2018 őszén története első NB I-es győzelmét, a két évvel ezelőtti hazai 5–0 – hasonlóan a ZTE ellen akkoriban elérttel együtt – pedig a legnagyobb különbségű sikere, amelyet az élvonalban aratott. Amikor Feczkó Tamást, az MTK-t 2018-ban az NB I-be juttató, immár kisvárdai vezetőedzőt a meccs előtt arról kérdezték, kitől várja a gólt, gólokat, Balogh Norbert és Mario Ilievszki mellett Boban Nikolov nevét is említette. Széles Imre Antalét nem, holott a Kisvárda vezető góljánál a védő volt az utolsó játékos, aki Aleksandar Jovicic nagy bedobása után az ide-oda pattogó labdába utolsó hazai játékosként beleért. Merthogy még a vendégek részéről Végh Bence is beleszúrt egyet, mielőtt az a jobbra induló Demjén Patrik mellett a bal alsó sarokba vánszorgott.

Megszerezte a vezetést a Kisvárda, így fokozta a tempót a fagypont körüli hőmérsékletben addig is aktívabbnak tűnő MTK. Nem jelentett meglepetést, hogy a fővárosiak akciói Bognár István átadásain múltak, ő Molnár Rajmundot és Kovács Mátyást szolgálta ki előszeretettel, ám a társak nem találták el a kaput, vagy Kovács Marcell hárította a nem túl jól helyezett lövéseket. Amikor pedig Kovács Mátyás közel járt a gólszerzéshez, a léc mentett, majd az első félidő utolsó megmozdulásaként Végh Bence csaknem bevette a másik kaput is, de elvétette a bal alsó sarkot.

Még az első félidő végén Bohdan Melnik, a másodikban Kádár Tamás tizenhatoson belüli kezezése után vizsgálódott a VAR. A különbséget az jelentette, hogy amíg a kisvárdai csapatkapitány teste mögött lévő kezét érintette a labda, a korábbi válogatott védőét a teste mellett, így Erdős József csak a második esetben ítélt büntetőt, amelyetBranimir Cipetic értékesített.

A csereként beálló Stieber Zoltán szabadrúgásgólja visszahozta az MTK reményét a pontszerzésre, és a hétperces hosszabbítás annyi drámát tartogatott, mint máskor egy teljes meccs: előbb Driton Camaj rontott ziccert, majd az MTK a harmadik VAR-csatát is elveszítette, tizenhatoson belüli kezezés vizsgálata után (előbb érte a vendégjátékos kezét a labda, mint Szélését, így kifelé következett szabadrúgás), majd Czékus Ádám zárta le a meccset góllal.

Nyert tehát a Kisvárda, így nem szakadt le a tabellán előtte álló, ugyancsak a kiesés rémétől fenyegetett riválisoktól. 3–1

1. Paksi FC 14 8 4 2 27–15 +12 28
2. Ferencvárosi TC 12 8 1 3 34–15 +19 25
3. Debreceni VSC 14 7 2 5 23–19 +4 23
4. Puskás Akadémia 13 6 5 2 22–16 +6 23
5. Fehérvár FC 13 6 2 5 25–20 +5 20
6. Diósgyőri VTK 14 6 2 6 21–21 0 20
7. Újpest FC 14 6 2 6 22–28 –6 20
8. Kecskeméti TE 13 6 1 6 20–20 0 19