Megint előnyről, hajrában kapott góllal maradt alul az Újpest!

2023.11.11. 19:16
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a Puskás Akadémia hátrányból fordítva, a 90. percben szerzett góllal 2–1-re nyert Újpesten, és feljött a tabella harmadik helyére.

Sorozatban harmadik bajnokiját vesztette el az Újpest, egymás után a másodikat előnyből a hajrában kapott góllal
(Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Sorozatban harmadik bajnokiját vesztette el az Újpest, egymás után a másodikat előnyből a hajrában kapott góllal (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ
ÚjpestFC–Puskás Akadémia FC 1–2 (1–1)
Budapest,Szusza Ferenc Stadion,4187néző.Vezette:Vad II
Gólszerző:
Ambrose (14.), ill. Favorov (19., 90.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Simon Krisztián kezd? Ezt kérdezte meglepődve a lila sálba burkolózó srác a mellette sétálótól a Szusza Ferenc Stadion felé tartva. S valóban, a négyszeres válogatott szélső az idényben először futhatott ki a pályára kezdőként, sőt: legutóbb még május elején lehetett az első perctől fogva a pályán (Újpest–Vasas 1–1), azóta tizenegyszer (!) kapott lehetőséget, rendre a kispadról beszállva... Simon ezúttal a pálya jobb oldalán zakatolhatott – a poszton is bevethető Lirim R. Kastrati nem szerepelt a keretben, a futballista ugyanis meghívót kapott a koszovói válogatottba, amely vasárnap Izraelt fogadja Európa-bajnoki selejtezőn.

Mindez valószínűleg senkit sem foglakoztatott negyedóra elteltével, hiszen megszerezte a vezetést az Újpest: Peter Ambrose idénybeli ötödik bajnoki gólját jegyezte. Valaki még örömében húzta meg a hideg sört, amikor a felcsútiak Artem Favorov révén már egyenlítettek is. Az újpestiek megzavarodtak, néhány perccel később Nagy Zsolt lövése után Djordje Nikolicsnak kellett nagyot védenie, igaz, segítségére sietett a bal oldali kapufa is.

Ezután unalmasan peregtek a percek, de az azért újfent bebizonyosodott, hogy ha az újpestiek kapusának lábbal kell felszabadítania, akkor az ellenfél már szaladhat is az oldalvonalhoz, mert szinte biztosan bedobás következik... Az első félidő hajrájában még Markek Tamásnak kellett bravúrt bemutatnia Milos Koszanovics lövése után.

A fordulás után a bal oldalra átkerülő Simon Krisztián kapufát lőtt a 48. percben, jelezve, hogy az újpestiek nem lehetnek elégedettek az egy ponttal. Csoboth Kevin, Tajti Mátyás és Simon próbálta leginkább szervezni a hazai támadásokat, olyannyira, hogy az 58. percben Tajti szabadrúgásból találta el a kapufát – érdekesség, hogy az újpesti tábor felőli kapu bal oldali kapufáját háromszor találták el a csapatok, egyszer a vendégek, kétszer pedig a hazaiak.

A kétgólos Favorov (középen) lett a mérkőzés hőse (Fotó: Török Attila)

Amikor már úgy tűnt, hogy marad a pontosztozkodás, érkezett Artem Favorov,és eldöntötte a mérkőzést. Az újpestiek az utóbbi három bajnokijukat elveszítették, míg a vendégek a harmadik helyre léptek fel az NB I-es tabellán. 1–2