Három a magyar igazság: most már a tabella élén a Paks

2023.11.24. 19:50
Fotó: Dömötör Csaba<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-14-fordulo-7487" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A labdarúgó NB I 14. fordulójának nyitó mérkőzésén a Paks 4–1-re megverte odahaza a Diósgyőrt, és a tabella élére ugrott.

NB I
14.FORDULÓ
Paksi FC–Diósgyőri VTK 4–1 (Könyves 10., Mezei 21., Szabó J. 27., Hahn 80., ill. Pozeg Vancas 53. – 11-esből)
Paks, Paksi FC Stadion, 1712 néző. V: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hiba volt? Ezen morfondírozhattak a diósgyőriek a paksi mérkőzés első perceiben. A válogatott Eb-selejtezői miatti szünet véget ért, péntek este Pakson az újonc Diósgyőr lépett fel – mindkét csapat megfordult már a dobogón, bár utóbbi kerete nagyon átalakult a nyáron. Sokat írtunk erről, és a feljutó csapatban főszerepet játszó Könyves Norberttől is elköszöntek. A korábbi válogatott támadó korábbi klubjában, Pakson folytatta, és a két gárda első mérkőzésén, Miskolcon a hálóba talált.

És most is…

Hiba volt őt elengedni? – kérdezgették egymástól a diósgyőriek: Érdekes gól volt ez – néhány perccel korábban a tizenhatoson kívül a kapujából messzire kifutó Artem Odincov bár fel tudott szabadítani, az őt átugrani próbáló Hahn János lába véletlenül eltalálta a fejét. Rövid ápolás után a kapus folytatni tudta a játékot, ám kérdés, valóban játékra alkalmas állapotban volt-e… Könyves Norbert gólja előtt ugyanis egy könnyűnek tűnő labdának szaladt alá (a támadó tekintettel volt a diósgyőriekre, és nem ünnepelte tombolva a találatot). Az ukrán kapus nem sokkal később Mezei Szabolcs életerős, de semmiképpen sem védhetetlen lövésénél is a labda mellé nyúlt, így alig telt el húsz perc, máris jelentős előnyre tett szert a házigazda. Kuznyecov Szergej nem sokat tétovázott, azonnal lecserélte a kapusát.

Talán korábban kellett volna… Ha azt vesszük, hogy a csereként beállt Karlo Sentic azonnal gólt kapott, akár azt is mondhatnánk, hogy mindegy, azonban árnyalja a képet, hogy a cserekapus Szélpál Norbert fejesénél óriási bravúrral védett, viszont Szabó János közvetlen közelről a hálóba bombázta a labdát, így már három nullára vezetett a Paks úgy, hogy még fél órája sem tartott a mérkőzés. Természetesen ez a szerencsétlen kapusbaleset, és Odincov lecserélése döntően befolyásolhatta a meccset, de az is igaz, hogy a Diósgyőr semmiféle veszélyt nem jelentett a paksi kapura, a hazaiak sokkal lendületesebben, agresszívabban futballoztak.

A DVTK becsületére legyen mondva, kilátástalan helyzetében is megpróbálta menteni a menthetőt. Ebben főleg Francisco Feuillassier-ben bízhattak, aki Franchu művésznéven szerepel – most Diósgyőrben. De korábban spanyol Király-kupa-mérkőzésen a Real Madridban is pályára lépett. A Bernabéu-stadionból hosszú út vezetett Diósgyőrig… Kétségkívül ragyogó képességű játékossal erősödött a borsodi együttes, amely viszonylag hamar szépíteni tudott egy tizenegyesből.

Ezt követően a Paks próbálta a tőle megszokott egységes, szervezett, fegyelmezett csapatjátékával őrizni az előnyét, és ha lehetőség nyílt rá, gyors kontratámadásokkal veszélyt teremteni. Egy ilyen ellenakció végén a felperdülő labdára mozduló Karlo Sentic a vetődést követően nekiesett a kapufának – ritkán fordul elő olyan egy csapattal, hogy mindkét kapusa sérülést szenvedjen. A horvát légiós végül folytatni tudta a játékot, ám nem is lett volna kire lecserélni…

Ha még bárki a vendégek közül reménykedett volna a pontszerzésben, Hahn János végleg eloszlatott minden kételyt: a csereként beállt Haraszti Zsolt nagyszerű szólója végén a csatár látványos csel után lőtte a kapuba a negyedik paksi gólt, így a várnál sokkal nagyobb különbség alakult ki a két alakulat között. Akkora, hogy Bognár György azt is megengedhette magának, hogy Szappanos Pétert lehívja a pályáról és Simon Barnabásnak is adjon néhány percet. Szép gesztus volt ez a vezetőedző részéről.

Hetedik hazai mérkőzésén hatodik győzelmét aratta a Paks, amely ebben a stadionban csak az MTK ellen végzett döntetlenre (0–0). Diósgyőrben pedig el kell gondolkodni azon, miként lehetne visszatalálni az őszi idény közepén látott, ennél sokkal jobb játékhoz…