NB I: Nem szabad, hogy egyszer csak leüljünk, és elengedjük a mérkőzést – Vignjevics

P. V.P. V.
2023.10.21. 22:39
Nebojsa Vignjevics szerint az Újpestnek jó lecke volt az utolsó harminc perc (Fotó: Balogh László)
Nyolc gólt hozott az Újpest FC és a Kecskeméti TE találkozója az NB I 10. fordulójában. A fővárosi lilák már 5–0-ra is vezettek, de a vendégek nem adták fel, s 5–3-ra módosították az eredményt. A találkozó után a két vezetőedző értékelt.

Nebojsa Vignjevics, az Újpest FC vezetőedzője a következőket mondta.

„Gratulálok a csapatomnak az első hatvanöt percért. A hátralévő időben a csapategység átcsapott egyénieskedésbe, egyesek úgy gondolták, el kell engedni ezt a mérkőzést, nincs szükség már csapatként védekezésre, ezért egyre könnyebben veszítettük el a labdákat. Ez nagyon tanulságos időszaka volt a mérkőzésnek, hiszen bizonyította, hogy így is lehet, meg úgy is lehet. Ezen még mindig valamit változtatni kell, nem szabad, hogy egyszer csak leüljünk, és elengedjük a mérkőzés további alakulását. Kész szerencse, hogy az utolsó harminc percre öt-nullás előnnyel mentünk, mert lehet, megütöttük volna a bokánkat. Nem véletlen, hogy arra kérem a játékosaimat, legyenek fegyelmezettek, és azt sem tartom elfogadhatónak, hogy a csatárom lő egy gólt, és utána gyakorlatilag nem törődik a mérkőzéssel: nem fut eleget, nem áll vissza, nem lép be a védekezésbe. Ott van az ellenpélda, Vincent Onovo, aki lőtt egy gólt, de emellett gólpasszt adott, védekezett, küzdött – na én ezt akarom látni, ezt kérem a többiektől is! Tudom, hogy elfáradunk az utolsó harminc percre, de akkor sem szabad lézengeni a pályán. Jó lecke volt ez számunkra, le kell vonni a tanulságot, mi az, amin még mindig dolgoznunk kell. Sajnálom, hogy a mérkőzés ezen szakaszáról kell beszélnünk és nem arról, amelyik jól sikerült.”

Hozzátette, az első 65 percben nyújtott teljesítmény a csapategységnek volt köszönhető, illetve a sebességnek, amit tökéletesen kiaknáztak a Kecskemét ellen. Elárulta, az Újpest játéka nem lepte meg, de az 5–0 igen.

Szabó István, a Kecskeméti TE vezetőedzője így értékelt.

„Jól hangzik, hogy lőttünk három gólt, de összességében kell nézni egy mérkőzést. Az Újpest igazolta jó hírét, illetve amit a tévében láttam tőlük, rendkívül erősek az átmenetben. Másfél-két héten keresztül erre készültünk, és az edzéseken nagyon jól felmondtuk a leckét, de a vizsga nem sikerült. Öt gólt kaptunk, az nagyon sok, komoly hibáink voltak, amit könyörtelenül kihasznált az ellenfél.”

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Újpest FC–Kecskeméti TE 5–3 (2–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion,5732néző.Vezette:Bognár

Gólszerző:Csoboth K. (5., 52.), Tamás K. (32.), Tajti M. (47.), Onovo (51.), ill. Szalai G. (57.), Szuhodovszki (61.), Vágó (85.)