NB I: Az első ivószünetben már láttuk, nagy a baj – Bognár az 1–6 után

N-P. T.N-P. T.
2023.08.27. 20:17
Bognár György (középen) csapata egy félidő alatt 6 gólt kapott (Fotó: Koncz Márton)
Mint megírtuk, a Ferencváros egy félidő alatt szerzett hat góljával eldöntötte a három pont sorsát a labdarúgó NB I 5. fordulójában a Paks ellen. A 6–1-es végeredményt hozó találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

A Paks trénere, Bognár György elárulta: kicsit több játékot várt a csapatától.

„Az összeállításból is kiderült, hogy voltak olyan középpályások és támadók, akikkel lehettünk volna veszélyesebbek is. Az igazság az, hogy a labda felé védekezésnél ütközni is kell, ha mindig lemaradunk, és tovább tudják játszani a labdát, akkor kijön a gyorsaságbeli különbség, főleg Traoré esetében a jobb szélen. A pontrúgások levédekezése, amelyekből három-négy gólt is kaptunk, szokatlanul rosszul működött. Megérdemelten vezetett a Fradi a szünetben, aztán nem volt más választásunk, minthogy ne kapjunk gólt. Az első ivószünetben már láttuk, hogy nagy a baj, ezért is vittük hátrébb Windeckert, stabilabbak is lettünk, de kaptunk még három gólt a szünetig. Ha beállítok valakiket a kezdőcsapatba, és az nem működik, akkor én is hibázom, ezért nem cseréltem le senkit a szünet előtt.”

BOGNÁR GYÖRGY SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

A Ferencváros vezetőedzője, Máté Csaba szerint a teljesítmény még most sem volt tökéletes.

„Mindennel sosem vagyunk elégedettek, de azt mondhatjuk, hogy ezen a mai meccsen nagyon sok minden jól sikerült, főleg az első félidőben. Lendületesen játszottunk, kihasználtuk a gyorsaságunkat, külön öröm, hogy pontrúgás után két gólt is szereztünk, ennek volt köszönhető a szünetig a nagy arányú vezetés. Bármilyen furcsán hangzik, nehéz 6–1-es vezetésnél játszani. Talán egyszer fordul elő egy játékos életében ilyen félidő. Igyekeztünk előretekinteni, Tokmac Nguen például alig bírta már a végén, de kellett neki a kilencven perc, hogy újra formába lendüljön erőnlétileg is. A második félidőben is voltak helyzeteink, továbbá Dibusz Dénes csillogtathatta tudását a kapuban.”

A Fradi szakvezetőjét arról is megkérdezték, Lisztes Krisztián a következő fordulóban is a csapat játékosa lesz-e.

„A klubnak van elképzelése a játékoskeretről, én természetesen szeretném, ha még jó néhány évig itt játszana. Az is kérdés, ő mit szeretne, és hogy milyen ajánlatot kap.”

MÁTÉ CSABA SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

VARGA BARNABÁS: NEM MONDANÁM, HOGY ÁLOMKEZDÉS

A TALÁLKOZÓ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–Paksi FC 6–1 (A. Traoré 10., Varga B. 19., 29., 42., S. Mmaee 45+3., Nguen 45+6., ill. Kovács K. 35.)