Hej góljával megszerezte első győzelmét az MTK

2023.08.19. 17:40
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-4-fordulo-7123" target="_blank">Egy gól döntött <br />A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)</a>
A labdarúgó NB I 4. fordulójában az MTK Budapest 1–0-ra legyőzte odahaza a Kecskemétet.

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ
MTK Budapest–Kecskeméti TE 1–0 (Hej 84.)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2319 néző. Vezette: Pillók

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

ELTELT NYOLC ÉV az MTK Budapest és a Kecskemét legutóbbi találkozása óta, és majdnem kilenc, amióta a párosításon gól született. A két csapat azóta szinte leírhatatlanul kacskaringós utat tett meg a magyar futballban, és a 2022–2023-as idényre szerepet is cserélt.

A Kecskemét a szenzációs ezüstérme után, az új bajnokságot két győzelemmel kezdve, toronymagas esélyesként utazott a fővárosba, míg Horváth Dávid legénysége igyekezett elrugaszkodni a lassú bajnoki rajt után (három mérkőzésen két pont).

A két vezetőedző alapvetően szereti magához ragadni a kezdeményezést, és megtartani a labdát csapataival, ezért is volt meglepő, hogy mennyire eseménytelenül telt az első félidő. A Kecskemét a játékrész nagy részében átadta a területet az MTK-nak, amely nem igazán tudott mit kezdeni a labdával, egyedül a 44. percben sikerült gólhelyzetet kialakítani, Németh Krisztián nagyszerű labdájából Kovács Mátyás lépett ki, ám emelési kísérletét Varga Bence szögletre tornászta.

A Kecskemét a hetedik percben Szuhodovszki Soma távoli lövése és a 37. percben Kiss Bence cselsorozata révén okozott némi izgalmat, de az MTK–Kisvárda találkozó gólcsendjét meghosszabbítva, zsinórban a harmadik félidőben nem láthatott gólt a Hidegkuti Nándor Stadion közönsége.

A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)

A második félidő dinamikája nem változott: bár mindkét csapatnál két csere történt a szünetben, továbbra is az MTK birtokolta többet a labdát, kapufát is elért, ráadásul a támadásait egyre közelebb szövögették a Kecskemét kapujához. A hajráig elcsendesedett a mérkőzés, mindkét edző cserékkel igyekezett felpezsdíteni az eseményeket, ám végül két védő összjátékából született meg a győztes gól. Szalai Gábor valószínűleg szívesen kimaradt volna az akcióból, hiszen a kecskeméti védő passzolta oda a labdát Hej Viktornak, aki a védelemből kilépve megtette, amit a mezőnyből senki sem tudott: húzott egy váratlant.

Parádés lövése az MTK-nak idénybeli első győzelmet és óriási megkönnyebbülést okozott, a Kecskemét pedig a jó rajt után elszenvedte első vereségét az OTP Bank Ligában. 1–0