Női MK: mi jöhet még ezután? Ferencváros–Újpest 16–1!

2017.11.29. 23:10
Csányi Diána (kékben) szerezte az MTK harmadik gólját Győrben (Fotó: eto.hu)
A címvédő Ferencváros 16–1-re kiütötte az Újpestet a női labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében. Az előző szezonban döntőt játszó ETO FC Győr simán kikapott az MTK-tól, míg a DVTK fölényes győzelmet aratott Nyíregyházán.

A Ferencváros a bajnokság alapszakaszában 11–3-as és 10–0-s verést mért az Újpestre, amely sok jóra ezúttal sem számíthatott, de a 16–1-es végeredmény minden képzeletet felülmúl. A lila-fehérek számára még úgy is roppant kínos a különbség, hogy Véglás Viktória kiállítása miatt a 70. perctől – amikor 9–0-ra állt a meccs – emberhátrányban játszottak.

A zöld-fehéreknél Csiki Anna tíz, Kocsán Petra hat perc leforgása alatt triplázott. A Fradi a két bajnoki meccset, illetve a szerdai Magyar Kupa-találkozót tekintve 270 perc alatt összesen 37-szer vette be az NB I-ben sereghajtó újpestiek kapuját.

A forduló rangadóját Győrben rendezték, ahol az előző szezonban döntőt játszó ETO és a bajnoki címvédő MTK csapott össze. A két csapat a Magyar Kupa legutóbbi kiírásában az elődöntőben találkozott, akkor a győriek 2–0-ra nyertek. A bajnokságban 11 nappal ezelőtt Csepelen 1–1-es döntetlen született, most azonban a fővárosiak esélyt sem adtak a zöld-fehéreknek.

A szervezetten futballozó MTK az első félidőben Méry Rita és Szabó Zsuzsanna találataival 2–0-s előnyre tett szert, de még nagyobb különbséggel is vezethetett volna, ha jobb százalékban értékesíti a helyzeteit. A szünet után Csányi Diána közeli fejesével végleg eldőlt a meccs (0–3), és bár a hazaiak az NB I góllövőlistáját vezető Sipos Lilla révén szépítettek, a hosszabbításban Oláh Adrienn megadta a kegyelemdöfést az ETO-nak (1–4). A kék-fehérek negyedik gólját szerző 18 esztendős támadó másfél héttel ezelőtt is csereként beállva vette be a győri kaput.

A játéknap harmadik meccsén a DVTK fölényes győzelmet aratott Nyíregyházán.

Az elődöntő mezőnye a másodosztályú PMFC-vel vagy az élvonalbeli Haladás Viktóriával válik teljessé.