Megdőlt a rekord: a Ferencváros sorozatban a 16. derbit is megnyerte!

A Ferencváros 2–0-ra megverte odahaza az Újpestet a labdarúgó NB I utolsó, 33. fordulójában.

33. FORDULÓ
Ferencváros–Újpest 2–0 (Marquinhos 38., Lisztes 76. – 11-esből)
Budapest, Groupama Aréna, 18 767 néző. Vezette: Erdős

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Lisztes Krisztián góllal búcsúzott a Ferencvárostól. A 19 esztendős támadó csereként beállva lőtte magabiztosan a labdát a bal alsóba, a találat többet jelentett szimpla gólnál számára… A büntetőt szívesen rúgta volna Kristoffer Zachariassen is, Varga Barnabás is szerette volna idénybeli huszonegyedik gólját megszerezni, ám Lisztes magához ragadta a labdát, és miután begurította azt az újpestiek kapujába, a Groupama Aréna gyepére borulva búcsúzott – legalábbis egy időre biztosan – a Fraditól.

A Ferencváros újabb mérkőzésen győzte le az Újpestet, hiába harcoltak becsülettel a lilák, Mészöly Géza együttesének igazából esélye sem volt a pontszerzésre, a hazaiak végig mezőnyfölényben futballoztak, a brazil Marquinhos már az első félidőben védhetetlenül tekerte a labdát a bal felsőbe. A Fradi a két gól mellett kétszer is a kapufát találta el, a 31. percben Varga Barnabás fejelt kapufát, a 62. percben pedig Kristoffer Zachariassen lövése pattant vissza Molnár Zsombor kapus hátára, onnan pedig az alapvonalon túlra.

A héten az orosz Szpartak Moszkvához távozó Dejan Sztankovicsról sem feledkeztek meg az ultrák, transzparensen búcsúztak a szerb trénertől, mondván, szánalmas és pénzéhes, hogy így itt hagyta a klubot. A Ferencváros Leandróval a kispadon is könnyedén győzte le az Újpestet, és újabb győztes derbivel köszönt el az idénytől. 2–0

A játékosok hétfőtől megkezdik szabadságukat, a Ferencváros számára folytatás júliusban – a Bajnokok Ligája-selejtezőben.

A Ferencváros négy játékosától is búcsúzott a kezdés előtt. Kubatov Gábor elnök Henry Wingónak, Samy Mmaee-nak, Mohammed Besicnek és a nyáron Frankfurtba távozó Lisztes Krisztiánnak is egy-egy előregyártott képpel köszönte meg a ferencvárosi időszakát, a nyártól mindegyikőjük új helyen kezdi meg a felkészülést.