Magyar Kupa: gólzáporos győzelemmel jutott tovább a Pécs

2010.09.22. 19:59
Gólzáporos győzelemmel jutott be a labdarúgó Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé a Pécs: az NB II Nyugati csoportjának éllovasa a szintén másodosztályú Kaposvölgyét ütötte ki 7–1-re.

Az élvonalbeli Kecskemét a másodosztályú Békéscsaba otthonában harcolta ki a továbbjutást. A hazaiak a találkozó utolsó negyedórájában sérülés miatt tíz emberrel játszottak, ugyanis addigra már mindhárom cserelehetőségüket kihasználták.

A játéknap többi eredményét ide kattintva olvashatják!

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Pécs–Kaposvölgye 7–1 (Todorovic 11., 63., Lovrencsics 36., Nagy O. 54., 73., Lantos 79., Wittrédi 82., ill. Namuquita 57.)

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–KECSKEMÉTI TE-ERECO 1–2 (1–1)

Békéscsaba, Kórház utca, 500 néző. Vezette: Németh Á. (Gyarmati II T., Butkai)

BÉKÉSCSABA: Stumpf – Oláh G., Csiszár, Makra, Horváth T. (Lázok, 69.) – Szélpál, Pozsár, Balázs (Bakró, 59.), Bogdan-Ionut, Juhász Gy. – Bernáth (Csák, 63.). Vezetőedző: Pásztor József

KECSKEMÉT: Rybansky – Alempijevics, Gyagya, Lambulics, Mohl – Némedi, Ebala, Csukics, Litsingi – Csordás (Foxi, 69.), Dosso (Tököli, a szünetben). Vezetőedző: Urbányi István

Gólszerző: Balázs (1–0) a 35., Gyagya (1–1) a 41., Alempijevics (1–2) a 74. percben

Jó: Stumpf, Csiszár, Balázs, ill. Gyagya, Némedi, Lambulics

Pásztor József: – Jó mérkőzést játszottunk. A Kecskemét megérdemelten jutott tovább, mert jobb cseréi voltak.

Urbányi István: – Igazi kupameccs volt. Sok helyzetet dolgoztunk ki, a Békéscsaba motiváltan játszott. Ez a mérkőzés is igazolja, a kupában elmosódnak az osztálykülönbségek.

Pétervására–Bőcs 0–3 (Ur, Krajncz, Enescu)
Teskánd–Barcs 0–1 (Kordé Z.)