A Schalke utolérte pontszámban a Bielefeldben botló brémaiakat

2008.03.23. 19:14
Két, egymás mögött álló csapat vívott „távpárbajt” a német bajnokság vasárnapi mérkőzésein: a Schalke Berlinben, míg a Werder Bremen a kiesés elől menekülő Bielefeld otthonában próbálta megszerezni a három pontot.
Érthető Asamoah öröme: fejesével megadta a kezdőlökést csapatának Berlinben
Fotó: Reuters

A gelsenkirchenieknek mindössze 12 percre volt szükségük ahhoz, hogy elhallgattassák a berlini Olimpiai Stadion szurkolóit: Gerald Asamoah bólintott a hálóba, megszerezve ezzel a „királykékeknek” a vezetést.

Az előnyt tíz perc múlva egy gyors kontra után Jermaine Jones duplázta meg: a Hertha-védők lanyha érdeklődése mellett vezethette a labdát 20 méteren keresztül, majd pattogós lövést küldött a kapu bal oldalába (0-2).

A némileg sokkhatás alatt álló hazaiak először Rafael révén kerültek ziccerbe, de a brazil csatár lövését bravúrral mentette Neuer, majd az ismétlést a gólvonalról tisztázták a védők. A 44. percben a szerb Kacsar kínálta meg a vendégek kapusát, de ő remek mozdulattal kinyomta a hatalmas lövést.

A Hertha mezőnyfölénye a második félidőben is meddőnek bizonyult, egészen a 67. percig: a Kacsar ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Sahed magabiztosan lőtte a bal alsóba (1-2). Két perccel később kis híján kiegyenlítettek a berliniek, de Friedrich nagy helyzetben milliméterekkel maradt le egy beadásról.

A második félidőt végigtámadó Hertha azonban hiába nyomta kapujához a „királykékeket”: Neuer és védelme visszavert minden további próbálkozást, így a Schalke feljött a tabella 4. helyére a Leverkusennel és a Werderrel azonos pontszámmal. Dárdai Pál a kispadról nézte végig csapata mérkőzését.

A Werderen sokáig még a visszatérő Diego sem tudott segíteni: hiába voltak a zöld-fehérek fölényben az egész mérkőzésen Bielefeldben, a hazaiak az első támadásukból betaláltak, és majd egy órán keresztül őrizték az előnyt. Végül a brémaiak brazil játékmestere tizenegyesből egyenlített, de a BL-pozícióra hajtó vendégek képtelenek voltak megfordítani a mérkőzést.