Ligakupa, B csoport: a Siófok aligha juthat be a nyolc közé

2007.10.10. 17:48
Nem „adta le” a mérkőzést a Zalaegerszeg a BFC Siófoknak a labdarúgó Ligakupa 6. fordulójában, így a Balaton-partiak csak abban az esetben juthatnak tovább a nyolc közé, ha a REAC a 18 órakor kezdődő, kaposvári mérkőzésén hat gól vagy annál is nagyobb különbségű vereséget szenved.
A találkozón a vendég zalaegerszegiek Sági révén már a 14. percben vezetéshez jutottak, majd a 70. percben Simonfalvi révén növelték az előnyüket, és úgy tűnt, ezzel el is dőlt a meccs.Másképpen gondolta azonban a 62. percben csereként pályára lépő Fülöp Zoltán, és a korábban a Ferencvárosban is megfordult 31 esztendős csatár duplájával a Balaton-partiak négy perc alatt behozták a hátrányukat.A ZTE erre ismét megrázta magát, és Fülöp egyenlítő gólja után három perccel Balázs megszerezte a győztes gólt (2-3).A csoport élén a ZTE végzett veretlenül, a REAC a második, és az is marad, hacsak nem kap ki öt gólnál nagyobb különbséggel a sereghajtó Kaposvártól.

LABDARÚGÁS, LIGAKUPA, 6. FORDULÓ:

BFC SIÓFOK – ZALAEGERSZEGI TE 2–3 (0–1)
Siófok, 100 néző. Vezette: Erdős (Tompos Z., Varga F.)
SIÓFOK: Sánta – Ambrus, Kuttor, Forgács (Lipcsei, 78.), László – Homonyik, Tusori, Nagy L., Köntös (Kanta Sz., 71.) – Gajda (Fülöp, 62.), Kozmor. Megbízott edző: Balogh Zoltán
ZALAEGERSZEG: Pogacsics – Sámson, Botis, Vulin (Kütsön, 73.), Rácz – Simonfalvi, Fülöp, Kottán, Balázs – Sági, Lukács (Zsömlye, 78.). Vezetőedző: Szlavko Petkovics
Gólszerzők: Sági (14.), Simonfalvi (70.), Fülöp (77., 81.), Balázs (84.)
Jó: László, Fülöp, Nagy L., ill. Botis, Simonfalvi, Balázs, Lukács, Sági

Balogh Zoltán: – Keveset voltunk a támadózónában, van még mit javítani játékunkon.
Szlavko Petrovics: – Megérdemelten nyertünk, büszke vagyok a fiatal játékosokra, mivel a hazaiak gyakorlatilag a kezdő 11-el játszottak és mi így is nyerni tudtunk.